Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem akaszt ez ki, hogy...

Csak engem akaszt ez ki, hogy gyereket vállal valaki aztán meg ha kiteszik őket az albérletből sajnáltatják magukat?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyen család van a környezetemben, hogy gyereket vállal a semmire aztán ha el kell menni az albérletből és nincs hova menni meg sajnáltatják magukat. Miért nem lehet először egy önerőre összegyűjteni és csak utána gyereket csinálni?

#Albérlet, gyerekvállalás,
2020. nov. 24. 12:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/137 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, mi is albérletbe vállaltunk gyereket. De nem azért, mert nem tudnánk sajátot venni, pusztán csak a férjem munkája olyan, hogy 2-3-4 évente áthelyezik,sokszor az ország másik végébe, vagy akár külföldre, így nem érné meg ingatlant venni. Nem tudhatod ki miért él albérletben.


És oké hogy van most munkátok a közelben, de mit csináltok, ha valamelyikőtök elveszíti? Egy munka sem életbiztosítás, főleg a jelen helyzetben. Találtok a környéketeken könnyen másikat? Olyat amiből meg is tudtok élni? A vidékkel, főleg ahol ilyen olcsó az ingatlan, ez a legnagyobb gond

2020. nov. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/137 anonim ***** válasza:
65%

Havi 200 volt az albérlet, emellett jól éltünk és tudtuk ha kitesznek minket a lakásból, a kaucióból másik albérletbe tudunk költözni. Ennyi 😄


2,5 éves volt a fiúnk amikor végre valahára kaptunk hitelt házra (vidéken tudtunk csak venni, mert nem vagyonos a család) és fele annyit költünk most lakhatásra, viszont azt saját házba invesztáljuk (hiába hitel).


Boldogan élünk. Nem kell lenézni azokat, akiknek nincs lehetőségük havi 50.000-100.000 forintot félretenni.

2020. nov. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/137 anonim ***** válasza:
88%

40-es, tudnék mesélni én is. Én kiadtam gyerekes családnak az ingatlanomat, de amilyen herce-hurca volt, mikor el akartam adni, na, nekem is okoztak fejfájást bőven. A fal tollal össze volt firkálva több helyen, mondjuk az még nem zavart, mert tisztasági festést csináltam utánuk. De a padlószőnyeget pl. újra kellett tennem, mert alholosfilccel kipingálta a kishercegnőjük.

Levontam a kaucióból, nem akarták elfogadni, mert szerintük az már előttük is ott volt, de pechükre, mielőtt kiadom a lakást valakinek, körbevideózok-fotózok mindent, hogy ha esetleg nem emlékeznének rá, hogy hogyan vették át, akkor meg tudják ők is nézni.

Egyébként szerintem is fos ez a helyzet, Magyarországon teljesen szabályozatlan ez a piac, albérletcsoportokban megy a harc, ha valaki nem akarja gyerekesnek kiadni, ugyanakkor megannyi rémtörténet olvasható.

Ettől függetlenül egyáltalán nem ítélem el, ha valaki albérletbe szül, csak fogja fel ép ésszel, hogy attól még, hogy gyereke van, ugyanúgy ki kell költözniük, ha a tulaj úgy dönt. Sajnos ezt sokan elfelejtik, vagy nem fogadják el, a 40-es meg nem tudom, miért lett lepontozva, mert pont ezt a szomorú helyzetet mutatta be ő is.

2020. nov. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/137 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem semmi gond nincs az albival ha van annyi tartalék, hogy tudnak máshova menni vagy van átmeneti lehetőség pl valamelyik szülőhöz menni.


Inkább vállaljon fiatalon gyereket valaki aztán majd gyerekek mellett is lehet a pénzt hajszolni. De 40-50 évesen már kevesen tudnak szülni vagy aki igen, az se annyi gyereket amennyit szeretett volna.

2020. nov. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/137 anonim ***** válasza:
30%
Te egy igazi érzéketlen megmondóember vagy, Isten mentsen meg a fajtádtól. Éld a saját életed, ne másokkal foglalkozz, te gyász.
2020. nov. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/137 anonim ***** válasza:
88%

23


Ügyesek vagytok!(És ezt cinizmus nélkül írom) Mi is kint éltünk 10 évet, viszont azt is tudom, hogy rengetegen jöttek ki és sokan adóságba is verték magukat kockáztatva, aztán pár hónap alatt hazamentek, mert nem jött össze, nem tudtak nyelvet,nem igazodtak ki a hivatalos dolgokban, nem bírtak egyszerűen létezni se.És még nagyobb adósságuk lett mint amivel eleve jöttek mert kihasználták azt hogy nem értik a nyelvet és a többi.


Mért szégyen, ha valaki a saját hazájában a saját nyelvi közegében szeretne egyről a kettőre jutni? Az a szégyen, hogy előbb el kell menni egy szobába élni évekig 5-6 másik családdal osztozva egy házon,kuporgatni, lesni mi mennyibe kerül, meg mivel mennyit lehet spórolni hogy aztán a legszebb éveit ennek beáldozva haza tudjon jönni házat venni...Az a szégyen, hogy a hazádban nem tudod magadnak ezt megteremteni.Miért baj ha valaki belátja ,hogy egyrészt nem alkalmas külföldi életre, másrészt meg nem is szeretne kimenni? Szerinted minden 25 évesnek ki kellene menni külföldre megcsinálni a szerencsét és majd 30 évesen vagy soha haza se jönni?

2020. nov. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/137 anonim ***** válasza:
85%

Ha albérletbe szulsz az a baj, ha 40 évesen szulsz az a baj 😂🤷🏼‍♀️

Nekünk se lenne házunk, ha a szüleink nem támogattak volna minket ebben. Vagy mondjuk lehet hogy lenne 60 évre eladósodva ami miért is jó? Akkor meg a bank viheti a házat van valami.

Egyszerűen az emberek többsége nem milliomos és kész.

2020. nov. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/137 anonim ***** válasza:
65%

Amikor megvettük a lakást, egy 3 gyerekes családnak kellett kiköltöznie.


A nő nagyon kivolt, sírt... 3 hónapja volt, hogy kipakoljon. Szerintem ez nem tesz jót a gyerekeknek, de a felnőtteknek sem. És mindenképpen ezen a környéken kellett hirtelen másik albit keresniük, mert itt az ovi, a suli..


Mi előre tudtuk, hogy nem megyünk albiba, pont emiatt. Meg nem is volt pénz rá... Havonta 100.000Ft..


A saját lakást havi 20.000Ft részlettel fizetjük. Így kibírható! Nem mindegy...

2020. nov. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/137 anonim ***** válasza:
41%
És hozzáteszem, össz-vissz 2 milliót vettünk fel 10 évre. Nemsokára lejár.
2020. nov. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/137 anonim ***** válasza:
86%

46-os, semmi szégyen nincs abban, hogy valaki otthon akár boldogulni, mi is ott akartunk, de ha egyszer nem megy, akkor nem megy. Erre nem az a megoldás, hogy albérletbe meg semmire vállalkozó gyereket, és akkor majd lesz valahogy.


Megjegyzem, pont ezért sokaknak nincs is gyereke 30 évesen manapság, de ez a józanabb megoldás.


Amúgy kihasználni azt lehet külföldön, aki buta és lusta és hagyja magát. Én is láttam, hogy kijönnek nyelvtud@s nélkül és nem is akarnak fejlődni, tanulni. Na, nekik tényleg nem jön be.

2020. nov. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!