Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 25 leszek és még nem szültem...

25 leszek és még nem szültem gyereket,nagyon elkéstem?

Figyelt kérdés

Párommal az esküvőt és egy gyereket is 29 éves korom utánra tervezzük. Hamarosan betöltöm a 25öt mindenhol 26-27 éves 2 gyerekes anyukákat látok! Nem azért mert én erre fókuszálok tényleg ezt látom! Szeretnék de csak 5 év múlva gyereket. És lehet csak egyet bár párom szerint kettő lenne ideális.


Kiöregedtem? Elkéstem? Már 4 éve asszonynak kellene lennem 2-3 gyerekkel de minimum 1?


Ti mikor hány évesen (nő) vállaltatok gyerekeket?

Párom családjában a bőőven 30+ os nőknek még nincs gyereke nem szültek. Tehát nem emiatt kérdezem.



#gyerekvállalás #aggódás #Idősnénivagyok
2020. dec. 1. 18:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/98 anonim ***** válasza:
100%
Pedig várjon csak a kérdező nyugodtan akár még többet is, ha úgy érzi...
2021. febr. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/98 anonim ***** válasza:
12%

Tudtam, hogy lesz aki lepontoz amiatt, ami tulajdonképpen biológiai tény is.... hogy a legegészségesebb korszak a szüléshez az a 20 és 30 közötti időszak mind fizikálisan, mind mentálisan. Emberek, attól, hogy manapság "divat" lett 30 fölött, sőt, közel a 40-hez szülni, attól még lássuk már be, hogy nem ez az ideális... nem lepontozni kell az igazságot, hanem tudomásul venni. Nyilván ez nem feltétlenül adatik meg mindenkinek, hogy ebben a korban szüljön, de attól még ne hitessük el a másikkal, hogy ráérsz te 10-15 év múlva is, amikor tudjuk jól, hogy a down-kór esélye például az anya életkorával párhuzamosan nő... az esetleges spontán vetélés kockázata szintén a korunk előrehaladtával nő... a terméketlenség valószínűsége szintén az idő előrehaladásával nő. Ahogy idősödünk, egyre fáradtabbak, türelmetlenebbek leszünk.


Ha te úgy érzed jónak, szülj 30 felett, csak arra is gondolj, hány éves leszel majd a gyermeked gimnáziumi ballagásánál, érettségi vizsgájánál. Mindenkinek a magánügye persze, de bőven benne vagy a korban, ne várd, hogy azt mondjuk rád, "túl fiatal vagy", mert nem vagy az.

2021. febr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/98 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség. Van, aki 20 felett is egy idegroncs, más meg maga az élő Buddha 40 felett is. Tesóm is 40 felett vállalt, 30-nak ha kinéz, teljesen simán összejött neki a gyerek. Nagyban függ ez attól, ki milyen életet él, mennyire vigyáz az egészségére, milyen munkát végez stb. A down-t pedig szűrik, ettől se kell kétségbe esni.
2021. febr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/98 anonim ***** válasza:
88%
Ha szerencsém van én is leszek 25 éves (egyelőre 24 vagyok), és szerintem egyáltalán nem vagyok “elkésve”. Sőt. Jelenleg egyáltalán nem érzem azt a mindent elsöprő gyerek utáni vágyat, erre konkrétan fölösleges, egyikünknek sem lenne jó. Ha beüt bármikor, szülök, ha sosem üt be, inkább nem.. Tudom régen 16 évesen a negyediket szülték a fagyos föld kapálása közben.. szerencsére ma már nem itt tartunk, még ha egyes fejekben ez is az idealizált kép:)
2021. márc. 8. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/98 anonim ***** válasza:
100%
27 vagyok, 25 évesen szültem az elsőt, hát, messze én voltam a legfiatalabb a kórházban. Most a kicsit várjuk, összesen 3 30 alatti barátunknak van babája, abból 2 nem tervezett volt. Amíg nem vágysz rá, addig nem vagy elkésve. Nem egy 40 felettit ismerek, aki nyáron szül, már ez lassan kevésbé ritka, mint a 30 alatt.
2021. márc. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/98 anonim ***** válasza:
88%
Nekunk most lesz iden gyerekunk es a felesegem a 26ot tolti hamarosan. Ismerek olyat it aki boven elmult 30 mire szult, sot egyik ismerosom talalkozott egy 42 eves novel akinek 1,-1,5 eves gyereke van, bar nem tudom hogy elso gyerek e.
2021. márc. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/98 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit magamra ismertem az írásodban, 25 évesen rajtam is kijött egy hasonló para, hogy mindenhol velem egykorú anyákat láttam, de aztán elmúlt. :)

Én a húszas éveim közepe táján akartam szülni a 18 éves kori terveim szerint, de nem így jött össze. Most 31 vagyok, első terhességem vègét járom és egyáltalán nem bánom, hogy így történt. Ha visszagondolok, 25-27 évesen nem voltam se mentálisan se testileg érett állapotban egy gyerek érkezésére. Azóta átestem egy életmódváltáson, sokat változtam fejben is, jobban érzem magam és jobban vagyok minden szempontból mint a húszas éveimben. Szóval ez a duma, amit valamelyik válaszoló írt, hogy 20-30között mentálisan és testileg is a legideálisabb szülni egy nagy baromság, mert erősen egyénfüggő. Én az első próbálkozásra teherbe estem, még az orvos is meglepődött, hogy egy hónap alatt meglett. A terhességem pedig annyira problémamentes, hogy ha a hasam nem nőne és nem mozogna a kislány odabenn, észre se venném, hogy bármi változott. Huszonöt évesen amikor bagóztam-piáltam-nem sportoltam-éjszakáztam, szerintem sokkal nehezebben bírt volna ki a szervezetem egy terhességet, arról nem is beszélve, hogy agyban se tartottam ott, ahol most vagyok. Szerintem rossz anya lettem volna ha akkor (és főleg az akkori gyökér páromnak) gyereket szülök.

Szóval nem vagy lekésve semmiről és ha odafigyelsz magadra, testileg se változol egy összecsoffadt , szülésre alkalmatlan gnómmá a harmincadik szülinapodon, ahogy azt egyesek elképzelik. Vannak ismerősi-rokoni körben nálam fiatalabb kismamák, akiknek a terhességük mellett minden bajuk-betegségük van, szóval nem a koron múlik tényleg. Tulajdonképpen az elhízottság nagyobb rizikó a terhesség-szülés kapcsán, mint az, hogy elmúltál harminc.

2021. ápr. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/98 A kérdező kommentje:

Köszi :) hála isten nem vagyok túlsúlyos.

És: ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

2021. ápr. 7. 20:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!