Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 25 leszek és még nem szültem...

25 leszek és még nem szültem gyereket,nagyon elkéstem?

Figyelt kérdés

Párommal az esküvőt és egy gyereket is 29 éves korom utánra tervezzük. Hamarosan betöltöm a 25öt mindenhol 26-27 éves 2 gyerekes anyukákat látok! Nem azért mert én erre fókuszálok tényleg ezt látom! Szeretnék de csak 5 év múlva gyereket. És lehet csak egyet bár párom szerint kettő lenne ideális.


Kiöregedtem? Elkéstem? Már 4 éve asszonynak kellene lennem 2-3 gyerekkel de minimum 1?


Ti mikor hány évesen (nő) vállaltatok gyerekeket?

Párom családjában a bőőven 30+ os nőknek még nincs gyereke nem szültek. Tehát nem emiatt kérdezem.



#gyerekvállalás #aggódás #Idősnénivagyok
2020. dec. 1. 18:06
 21/98 anonim ***** válasza:
75%

Dehogy


De ha minden adott nem várnék 4-5 évet.


Én vàrtam, picit bánom.



33 vagyok 2 gyerekkel

3. Tervben.

2020. dec. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/98 anonim ***** válasza:
63%

Én 3 éve szültem 24 évesen. Most várom a másodikat. De a kérdésedre válaszolva nem vagy elkésve. Miért is lennél? És aki 40+ vállal?

Szerintem sok mindenen múlik ki mikor szül. Én 9 évet voltam együtt a párommal előtte. Megvolt mindenünk. Nem vagyunk bulizosak. És fiatalon akartunk családot. De ha 30 évesen szültem volna se lettem volna öreg. Ha 5 évvel később találok a páromra akkor még biztos nem szültem volna. De ránk mindig mondják a szülők meg a velünk egykorúak is hogy mi ''együtt nőttünk fel'' és eg igaz. És ismerjük is egymást nagyon jól.


Nem kell elkapkodni a szülést vannak ismerőseim akik korábban szültek mint én, éppenhogy 1-2 évet ha voltak együtt a párjukkal,szültek és rá nemsokára egyedül maradtak a gyerekkel. Esetleg van új gyerek az új pasitól és már az sincs velük.

Szóval ráérsz.

2020. dec. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/98 anonim ***** válasza:
85%

#20 ...

Mert szerinted máskor nem lehetne betegsége? Xd jó szar érv 😂🤦

Johogy nem azt mondod egyáltalán ne szüljön az ember ... 🤦

2020. dec. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/98 anonim ***** válasza:
76%
Én 26 éves vagyok, első babámat várom, 27 leszek a szülésre. Kis korkulonbseggel még 30 előtt simán belefér a második baba. De ez csak az én elkepzelesem volt mindig, hogy 25-30 között akarok szülni, én most teljesen késznek érzem magam az anyasagra,másfél éve még pl nem voltam az, sok minden változik egy év alatt is akár . Persze ha úgy alakul hogy 30 után jön a második baba akkor sincs semmi:) a terhesgondozáson alulról "lógok ki" a sorból :D lényeg, hogy úgy csináld te is ahogy te akarod, ne ahogy másoktól látod. Lehet egy év múlva úgy leszel hogy jöhet a baba, és akkor még bőven fiatal leszel, de ha te 5 év múlva akarsz akkor 5 év múlva szülj :) amúgy a volt gimis osztályomból így is én leszek az első, pedig többen házasok már vagy komoly kapcsolatban élnek.
2020. dec. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/98 anonim ***** válasza:
26%
#23 nem erre gondoltam 🤦‍♂️
2020. dec. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/98 anonim ***** válasza:
61%
Nem olvastam a válaszokat, a véleményem az, hogy nem, nem vagy elkésve! És olyan, hogy minden meg van a gyerekhez, olyan ‘állapot’ nincs. Mindig van valami, ami még kell, nem elég stb. 25 évesen szültem, no nem azért mert akartam, becsúszott, viszont mindenünk meg volt hozzá, szóval megtartottuk. Egyébként későbbre terveztük, mi is mindent meg akartunk termeteni hozzá. Ki akartam még élni magam a karrieremen belül stb. Úgy 28-30 éves koromra képzeltem. És a mai napig is azt mondom a barátnőimnek, hogy harmincasan sincs késő! Éljetek, legyetek sokat együtt a párotokkal, kiránduljatok stb, aztán jöjjön a gyerek, ha mindenki úgy érzi!😌
2020. dec. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/98 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Ez a senki se szüljön mert mi van ha beteg degenerált a gyerek ez ne kommenteljen.. igen lehet bármi. De fú ezt ne itt jo.


Akkor 29-30 évesen jó leszek. Mert most olyan szinten nem ott van az életünk a külföldre költözés előtt bő 1 évvel vagyunk. És utána lesz ezmegaz dolgom még. Szóval csak akkor tudok szülni ha előbb akarnék is.. Viszont még mindig nem érzem hogy akarom. Akkor akarom 29 után..csak féltem kiöregszem.

2020. dec. 5. 00:34
 28/98 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ha minden rendben lesz testileg-lelkileg a későbbiekben, akkor egyáltalán nem probléma szerintem. Az Én, valamint több másik nő esetéből viszont kiindulva, előfordulhat sokaknál, hogy valami probléma áll fennt és akkor viszont több év is eltelhet a sikeres gyerekvállalásig.

31 évesen kezdtünk neki...most vagyok 34 és még nem sikerült sajnos...

Tehát azért ha még nem is lesz gyerekvállalás, lehet érdemes lenne azért pár kivizsgálást csináltatni, hogy akkorra biztosan minden rendben legyen.

2020. dec. 5. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/98 A kérdező kommentje:

Persze dokinál voltam. Amúgy is néha (évi 1x max) minden rendben volt. Direkt mondtam neki hogy csak 5 év múlva szülnék ha egyből összejön. Most nem akarok. Mondja meg mizu. Volt egy sima vizsgálatom ami ugye cytologia is az is teljesen oké volt, hpv nincsen, hajlamom semmire sincs ami betegség,meg rendellenesség sem. Azt mondta hogy ha végül több gyereket is akarok 30ig legyen szerinte az első. Bírni fogom :D ezt mondta. Aztán kitudja lehet becsúszik előbb..lehet hogy nem sikerül 2 évig se utána.


Reméljük a legjobbakat.

2020. dec. 5. 10:58
 30/98 A kérdező kommentje:
*jav lehet utána 2 év is vagy több mire sikerül. Csak iszonyú bénán írtam..
2020. dec. 5. 11:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!