Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 25 leszek és még nem szültem...

25 leszek és még nem szültem gyereket,nagyon elkéstem?

Figyelt kérdés

Párommal az esküvőt és egy gyereket is 29 éves korom utánra tervezzük. Hamarosan betöltöm a 25öt mindenhol 26-27 éves 2 gyerekes anyukákat látok! Nem azért mert én erre fókuszálok tényleg ezt látom! Szeretnék de csak 5 év múlva gyereket. És lehet csak egyet bár párom szerint kettő lenne ideális.


Kiöregedtem? Elkéstem? Már 4 éve asszonynak kellene lennem 2-3 gyerekkel de minimum 1?


Ti mikor hány évesen (nő) vállaltatok gyerekeket?

Párom családjában a bőőven 30+ os nőknek még nincs gyereke nem szültek. Tehát nem emiatt kérdezem.



#gyerekvállalás #aggódás #Idősnénivagyok
2020. dec. 1. 18:06
 71/98 anonim ***** válasza:
39%
Azt akkor azoktól kérdezd meg, akik így gondolják. Én sosem azt gondoltam, hogy nincs olyan ember, akinek 25 évesen nincs biztos egzisztenciája.
2021. jan. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/98 anonim ***** válasza:
6%
Aki nem akar az ne szüljön, persze. Mondjuk szerintem az a kérdés inkább kitaláció lehet.
2021. jan. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/98 A kérdező kommentje:
Nem kitaláció komoly kérdés. A korombeliek nagyon nagy része már tolja a babakocsit. De én ezt 4-5 év múlva akarom..
2021. jan. 30. 13:08
 74/98 anonim ***** válasza:
66%
Én meg tele vagyok childfree emberekkel a környezetemben. Nem kell követni a divatot, nem tenyészkanca a nő, aki csak ellésre való... Nem is szeretném azt a gyereket igazából, ha csak azért születne meg, mert valaki rábeszélt. Mivel azonban öntudatosan élek, ezért sose fogok társadalmi nyomásra szülni. Aki pedig túl fiatalon, a semmire vállal, később ne is picsogjon, hogy jaj, nem tudott élni, jaj, kialvatlan, jaj, ő milyen fáradt, jaj, a pasija elhagyta, stb. Engem meg ez az, ami nem érdekel. Kellett neki beállni a birkacsordába! És most gondolom jól lepontoz majd a sok ősanya...
2021. jan. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/98 A kérdező kommentje:

Nem pontoztalak le! Sőőt! :) Azért van a kérdés hogy több szögből rálássak erre a komoly életet teljes egészében meghatározó kérdésre. Bár elég sokan undorító módon beszéltek rólam hogy mekkora szr vagyok amiért ezt felvetettem. Lehülyéztek mert aggódom.


Na hát én se nyomásra akarok szülni mert akkor a párom anyjának már lenne tőlünk pont 3 unokája ahogy elképzelte és közölte velem.. én meg közöltem vele hogy később és 1 maximum 2 gyermek, nem 3.

2021. jan. 30. 20:46
 76/98 A kérdező kommentje:
És nem egyke párom de a másik oldalról nincs gyerek jóideje. Aztán jött hogy akkor ha ott nem lesz unoka akkor én szülök 3at XD ugyis. Ja..
2021. jan. 30. 20:48
 77/98 anonim ***** válasza:
48%
Jaj nem te kérdező, hanem az olyanok, akik jönnek azzal, hogy benne van a korban az emberek, meg ilyen hülyeségek.
2021. jan. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/98 A kérdező kommentje:
De akármilyen hülyének nézel is :( ~25~ vagyok benne vagyok a korban kb 38 éves koromig. De utána "késő". Tehát nehéz is hiszen korrekt biztos anyagilag fix és szerető kapcsolatban kell ami most nekem megvan de én sem vagyok jós. Volt aki miután lakást tudtunk venni nem hitelre (nyilván örököltem is különben sose tudtam volna megvenni a felét) azzal jött hogy na nekem könnyű már szülhetek hisz van hova. És megmondom őszintén se 22 évesen se 25 évesen nem azt érzem hogy na van hova akkor most sorra szülök..hanem én 30 évesen szeretném.
2021. jan. 30. 21:15
 79/98 anonim ***** válasza:
60%
Dehogy is, én nem téged nézlek hülynek, hanem azokat, akik azt hiszik, hogy bizonyos korban kötelező szülni. :) A 69-es komment volt az enyém, mindenképp nézd meg, ha még nem láttad! Egy 28 éves csaj írta, aki az anyósa nyomására szült, mert elhitte a rózsaszín szövegeit, majd rettenetesen megbánta, és herótja volt a gyerekétől. Utálja az anyaság minden percét. Durva, de tanulságos történet. Akkor vállalj, ha akarod, egy perccel se haramabb! Le van a társadalom sz.rva, a lényeg, hogy ne járjunk úgy, mint az a kérdező.
2021. jan. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/98 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező(#73): ne vedd magadra, nem a tiéd hanem egy másik linkelt kérdés a kitaláció.
2021. jan. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!