Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehet az akit elhagy...

Mit tehet az akit elhagy aférje egy 2 éves kislánnyal és egy 8 hetes pocaklakóval?

Figyelt kérdés
A férjemmel megromlott a kapcsolatunk. Igazából semmi olyan nem történt ami ellen nem lehetett volna tenni, hogy jobb legyen de a férjem már nem szeret. Így hát elment. 8 év után itt hagyott minket. Van egy 2 éves kislányom és 8 hetes terhes vagyok. Ő azt akarja hogy vetessem el, de én megszeretném tartani. De félek, hogy nem tudnám eltartani a 2 gyerekemet. Sajnos csak gyesre vagyok jogosult gyedre nem ami nagyon megnehezíti az anyagi helyzetem. Ha elvetetem a babát elmehetek dolgozni, még élhetünk a kislányommal jól viszonylag, de a fájdalom ott lenne bennem mindig a baba miatt. Főleg, hogy már egy 5 napos kisbabát eltemettem. Mire számíthatok ha mégis úgy döntök, hogy megtartanám a babát? Tud nekem segíteni az önkormányzat vagy valaki?? Abban megegyeztünk a férjemmel, hogy gyerektartás fejében a lányunk után megtarthatom a közös házunkat. De a másik babára még kérhetnék gyerektartást? Mit tegyek? A férjem szerint csak vele csesznék ki ha gyerektartást kérek. De én nem számítok? Hogy ő cseszett ki velem a legjobban. Nagyon rosszul érzem magam így is így megkérek mindenkit csak az válaszoljon aki nem rombol bele a lelkembe.

2021. jan. 15. 19:13
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/185 A kérdező kommentje:
Látom itt egy némelyikőtök nem tud értelmezni. Először is igen is beszéltem ügyvéddel és igenis van ilyen auért mert neked nem annyira tág ebben a témában az ismereted. A másik pedig az, hogy nem ártana értelmezni azt amit leírok, mert ha figyelmesen elolvasnád látnád, hogy odaírtam, hogy nem akarok élni ilyen lehetőségekkel, mert csak vitát szülne és és a házasságunk megmentésére törekszem. Ostobák!! tisztelet a kivételnek de tényleg felháborító, hogy idejöttök okoskodni úgy hogy fél analfabéták vagyok, mert írni és olvasni uggyan tudtok de értelmezni már nem, meg okoskodni meg hazugnak titulálni mert ehhez van most kedvetek.... Mielőtt leírsz ilyen baromságot, hogy nincs asszontartás legalább járj utána, hogy legyen igazság alapja annak amit állítasz okostojás.
2021. jan. 17. 13:12
 82/185 anonim ***** válasza:
44%
Igen, a pasinak is jar a haz fele. Viszont itt o az, aki babat akart, mar bocsanat de annyit energiat tett bele hogy elelvezett aztan meg “jajbocsika nekem megse kell gyerek” es a konnyebb utat valasztva lelep. Szep is lenne ha meg az asszonynak kene elmennie a kozos, tervezett gyerekekkel.
2021. jan. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/185 anonim ***** válasza:
44%
78 te miről papolsz?! A férje az egész házról lemondana a kérdező javára, ellenben akkor nem fizet gyerektartást! Vagy kap gyerektartást, a férj pedig viszi a fél házat, ami őt is ugyanúgy megilleti, a kérdező meg vág kifizeti a férje részét vagy megy ahova akar a fél ház árával! Azért ne szálljunk már el ennyire a földről. Senki nem mondta, hogy a kérdezőnek nem jár a fél ház, de lehet mérlegelni melyik a jobb: Gyt vagy a teljes ház.....
2021. jan. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/185 anonim ***** válasza:
17%
78-as vagyok, nem papolok de foleg nem hozzad jottem forumozni! A kerdezonek probaltam valaszolni.
2021. jan. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/185 anonim ***** válasza:
38%

Tudod, mit, kérdező? A legutóbbi hozzászólásoddal végleg elvágtad magad. Okos tanácsokat kaptál, felhívták a figyelmed, hogy nem létezik Magyarországon asszonytartás. Ha nem hiszed el, mielőtt még jobban beégeted magad, 2 perc megnézni a Googleban.

Felvázolták, hogy nincs garancia, hogy lemond a javadra a ház feléről, te meg leostobázod a válaszolókat, akik tulajdonképpen segítenek neked, még ha kellemetlen is a valóság.

Lehet homokba dugni a fejed, fel is fogadhatod ezt a csodás ügyvédet, már ha van pénzed pereskedni, sok sikert!

2021. jan. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/185 anonim ***** válasza:
58%
Na nezd meg kerdezo, jol elvagtad magad egy rakat habzo szaju kommentelo elott! :D mint kutyak a koncon, ugy neki estek... jezusom 😂😂😂
2021. jan. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/185 A kérdező kommentje:
A ház felét a férjem találta ki, hogy így legyen gyerektartás fejében illetve az ügyvédje. Nem követelek semmit. A másik pedig az, hogy ezt a gyereket ő akarta, együtt akartuk, együtt döntöntünk arról, hogy legyen és igen is jogomban állna hogy követeljem, hogy vállaljon érte felelősséget!! De már eldöntötttem, hogy elvetetem szerdán lesz a napja. Köszönöm a hozzászólásokat ha lehet nem kérek többet. Ne írjatok. Tartsa ezek után mindenki magában a véleményét.
2021. jan. 17. 13:18
 88/185 anonim ***** válasza:
43%

írta, hogy asszonytartás nem kell neki, azt csak az ügyvéd mondta, de ti rögtön ráugrotok erre a szóra, mint a keselyűk. úristen, de frusztráltak vagytok.


amúgy az senkinek se tűnt fel, hogy a pasi nem volt vele valami korrekt? én általában sosem hibáztatom a férfiakat, pl olyan súlyos bűnökért sem, minthogy nem akar pelust cserélni (ez itt gyakorin ugyanis váló ok), de itt most szerintem nem a kérdező a hibás. elég szemét dolog volt a férfitól hogy pontosan tisztában volt a helyzetükkel, az asszony anyagi helyzetével, mégis gyereket akart tőle, aztán meg 8 hét után otthagyta. nem lehet most a nő nyakába varrni ezt az egész sztorit, a gyerekvállalás közös felelősség, és szerintem itt a kérdező jól át lett b@szva, mégis őt támadjátok. gondolom a ti kapcsolatotok sem tökéletes, de ha a párotok gyereket szeretne tőletek, nem gondolnátok arra, hogy nemsokára el fog hagyni.


akármilyen fantasztikus anyagi hátteretek van, meg jól fizető piacképes szakmátok, 8 hetes terhességgel tök egyedül pont nem érnétek vele semmit. igen, ezért mondtátok az abortuszt, de kioktatni nem kell a kérdezőt, csak sóhajtani egyet együttérzőn, hogy hát igen, ez nehéz...


én azt tanácsoltam kérdező, hogyha nem szeretnéd elvetetni, hogy add el a házat, vegyél egy kis lakást, és a maradék pénzből tartsd fent magatok, amíg a kicsi nem mehet bölcsibe. de mindezt nyilván csak akkor, ha találnál jó munkát, és jól számold ki a havi költségeket, meg hogy mire elég x összegű tartalék. és attól mert még elváltok, a férjed is besegíthet a gyerekfelügyeletbe, ha éppen te sokáig dolgozol. Persze, alapozni nem szabad rá, tehát vedd úgy mintha ő nem is létezne, de azért az lenne a normális, ha válás esetén is rá lehetne bízni a gyerekeket. Szóval én mérlegelném, mire elég az a pénz, ami a ház fele után járna, és annak fényében döntenék.


Amúgy meg olvassátok el Elon Musk anyjának a könyvét, ő is egyedülálló anya volt, 3 gyerekkel, akik közül most egyik a világ leggazdagabb embere. Az az asszony is rengetegszer kezdte újra az életét, egy igazi harcos. Én is a végsőkig elmennék a gyerekeimért, és értük bármit feláldoznék. Nincs lehetetlen, csak tehetetlen.

2021. jan. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/185 anonim ***** válasza:
77%

"De már eldöntötttem, hogy elvetetem szerdán lesz a napja. "


Az érdekes, mivel minimum két -beszélgetés kell hozzá a csaladvedelmissel, amik között egy hét el kell teljen

2021. jan. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/185 anonim ***** válasza:
65%
"Viszont itt o az, aki babat akart" - miért, 82, a kérdező talán nem akarta? Biztos azért nem védekezett. Lehet mutogatni a pasira, hogy ő akarta, de egyedül nem lehet gyereket csinálni.
2021. jan. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!