Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha tényleg ennyire rossz az...

Ha tényleg ennyire rossz az egyedülálló anyák helyzete és ígyúgy sajnálni kell őket, akkor miért nem hagyják, hogy az apa nevelje a gyereket?

Figyelt kérdés

Tudjuk, hogy váláskor a gyakorlatban 100-ból 99 esetben az anya kapja a gyereket, ez ismerősi körömben is így van. Mégis, ezen anyáktól hallom mindig a legtöbb sirámot, hogy nincs másik kereső fél, milyen nagyon nehezen élnek. Hogy az apának persze könnyű, mert csak felcsinálta őket, de ők viselnek minden terhet - na de akkor miért nem hagyták a férfinél, aki legtöbb esetben nagyon szívesen nevelné, de ehelyett ugyanezen anyák kénye-kedvének ki vannak szolgáltatva a tekintetben, hogy egyáltalán mikor láthatja a saját gyerekét?

Csak nekem nem stimmel itt valami?



2021. jan. 16. 14:40
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt nem lehet nagy alatalanossagban erről beszélni, mivel egy csomó férfi nem akar 0-24 apa lenni... másrészt teljesen mindegy, kinél van a gyerek, akkor apuka lenne ugyanabban a helyzetben, mint anyuka ergo ő panaszkodna. Egy keresetbol két embert eltartani egyértelműen nehezebb, mint kettőből 3-at. És akkor meg csak egy gyerekről beszélünk.
2021. jan. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

8: nagyon buta vagy sajnos. Mi az, hogy a férfinak esze ágában sincs nevelni? Mi az, hogy 24 órában?

Ha te egyedül neveled a kölyköd, akkor mellette nem jársz dolgozni, csak elvárnád, hogy egész 18 éves koráig az állam csöcsén élősködj?


5: nincsenek érveim = nőgyűlölő vagy

2021. jan. 16. 15:14
 13/39 anonim ***** válasza:
94%

Te melyiket választanád?

- egyedül nevelni, ennek minden gondjával (neked kell táppénzre menned, ha beteg, intézni minden olyasmit egyedül, ami két ember dolga lenne)

- fizetni havi pár tízezret, akkor látni a gyereket, amikor akarod, és még dicsérnek is érte, hogy gondos szülő vagy

2021. jan. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
20%
7: na itt az egyik gond. Ha arról szól a bírósági végzés hogy két hetente hétvégén az övé, akkor sok anya miért is nem adja oda máskor is?! Ezt semmi sem tiltaná. Ezekben azért rengeteg a bosszú. És nem mondom, hogy mindenhol így van, de rengeteg helyen betart az anyuka a “bírósági végzésre” hivatkozva, sőt sok helyen meg azt sem tartják be.
2021. jan. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

11: tőled is kérdezem, milyen 0-24? Te otthon ülnél ezek szerint állami pénzen a gyerek 18 éves koráig?

Honnan veszed azt, hogy az apuka panaszkodna? Én apukákat affelől hallok csak panaszkodni, hogy hiába, hogy előírta a bíróság, az anya mindig elintézi, hogy ne láthassa a gyerekét, és ennek semmi jogi köverkezménye nincs. Jobbik eset, ha nem hangolja egyenesen ellene a gyereket...

2021. jan. 16. 15:17
 16/39 A kérdező kommentje:
14: pontosan így van.
2021. jan. 16. 15:19
 17/39 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen elvált ismerősömnél sem volt gyermekelhelyezési per, mert mindenhol egyértelmű volt, hogy az anya neveli tovább. Igen, az apa számára is egyértelmű.
2021. jan. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

Mivel írtad, hogy 99%, hogy a nők nevelik egyedül a gyerekeiket, ezért nyilván az ő "panaszkodásuk" hallatszik. Ha 99%-ban egyedülálló apák nevelnék a gyerekeiket, akkor meg ők panaszkodnának (teljes joggal).

Egyedül nevelni egy gyereket nehéz, mindegy, hogy anyáról vagy apáról beszélünk. Ennek ellenére a legtöbb szülő nem mondana le a gyerekéről "csak" azért, hogy neki könnyebb legyen.

Pl. én idős szülőt ápoltam évekig. Nehéz volt? Igen. "Panaszkodtam" időnként miatta? Igen, mert voltam fáradt, kimerült, kétségbeesett stb. Otthonba adtam? Nem, kizártnak tartottam a lehetőséget is (ezt csak előrehaladott demencia esetén tudtam volna elképzelni). Ha még élne, vállalnám tovább az ápolását? Persze.

2021. jan. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
91%

"7: na itt az egyik gond. Ha arról szól a bírósági végzés hogy két hetente hétvégén az övé, akkor sok anya miért is nem adja oda máskor is?!"


Mert sok "apa" még a kéthetenkénti láthatásra sem viszi el, mert "nem ér rá", nemhoyg közben máskor is! A gyerek nem egy csomag, amit leadsz a kapunál, ha az apa nem tart rá igényt, nem lehet egyszerüen otthagyni!

2021. jan. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
95%
Ez a borsó már annyiszor a falra hányattatott hogy na... A szokásos heti többszöri nőgyülölő provokáció ezredszerre újratöltve. És mindig elviszi 100+-ig.
2021. jan. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!