Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha tényleg ennyire rossz az...

Ha tényleg ennyire rossz az egyedülálló anyák helyzete és ígyúgy sajnálni kell őket, akkor miért nem hagyják, hogy az apa nevelje a gyereket?

Figyelt kérdés

Tudjuk, hogy váláskor a gyakorlatban 100-ból 99 esetben az anya kapja a gyereket, ez ismerősi körömben is így van. Mégis, ezen anyáktól hallom mindig a legtöbb sirámot, hogy nincs másik kereső fél, milyen nagyon nehezen élnek. Hogy az apának persze könnyű, mert csak felcsinálta őket, de ők viselnek minden terhet - na de akkor miért nem hagyták a férfinél, aki legtöbb esetben nagyon szívesen nevelné, de ehelyett ugyanezen anyák kénye-kedvének ki vannak szolgáltatva a tekintetben, hogy egyáltalán mikor láthatja a saját gyerekét?

Csak nekem nem stimmel itt valami?



2021. jan. 16. 14:40
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

ha így utálod a nőket, próbálkozz férfival

nem fogunk elítélni

2021. jan. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

Jajj van ez a duma az elvált férfiaknál,hogy bezzeg én szivesen nevelném a gyerekeket. De sehol semmi. Persze nem tudná élni az életét, ha a gyerekek nála lennének.És jogosan mondják az anyukák. Marha sok a gyerktartás. Azt meg a bíróság határozza meg, hogy milyen időközönként láthatja az apuka a gyereket. Egyébként nincs megírva a nagykönyvben, hogy csak kéthetente láthatja. Ha akarja láthatná sűrűbben is.

Ezt mondom én akit 2 évesen elhagyott az apja. Egyedül nevelt fel az édesanyám. 28 éve nem láttam az apámat. Se a gyerktartást. Le a kalappal az egyedülálló anyák előtt.

2021. jan. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha az apàknak itèlnek a gyerekeket ők panaszkodnànak.
2021. jan. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

Nőként én magam kértem, hogy válás után neveljük felváltva a gyereket, akit elvileg imád mindennél jobban. Egy cégnél dolgoztunk évek óta, ugyanabban a munkakörben. Hétfőtől péntekig 08-16.30 között. Volt férjem nem vállalta az 50-50%-ot arra hivatkozva, hogy neki ez munka mellett nem fog menni, inkább maradna a hétvégi láthatásnál.

Érted, ugyanabban a beosztásban neki nem meg havi 2 hetet, de az magától értetődő, hogy nekem havi négy hetet meg igen 🤦‍♀️

2021. jan. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

15 a 0-24 csak egy kifejezés arra, hogy ő a gondviselő. Tudod olyan mint a hétvégi apuka. Nála sem csak hétvégén van, hanem szünetekben is.

De nyilván aki a gondviselő ő lesz, aki éjfélkor fut az ügyeletre, munkájából elszalad az oviba, ha hívják hogy beteg stb. Ő esik ki a munkából, ő kapja a bére felet amíg gyermeket ápol stb. Így is értheted a 0-24-et. Egy gyerek nem arról szól, hogy dolgozol utána egy kicsit gyerek, utána leteszed és van időd magadra is. Ez csak egy ideális nap. 10-bol 2.

2021. jan. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

Olyan is van, hogy a gyerek akar az anyjával maradni (akivel általában szorosabb a kapcsolata). Esetleg azért, mert fél az apától, vagy az apa addig alig foglalkozott vele. Láttam már ilyet is, nem is egyet (ügyvédi irodában dolgozom, volt jó sok válóperünk, gyermekelhelyezési perek is).

Ha meg csecsemőről van szó, akit még szoptat az anyja, evidens, hogy az anyjánál kell maradnia. És 0-24-ben kell vele foglalkozni. Nem sok apa van, aki vállalná és megteheti, hogy ezért feladja egy időre a munkáját.

2021. jan. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
71%
19 nem kell kiforgatni. Nem azokról az apákról beszélek akik nem mennek. Azokról beszélek, akik mennének de szivatjak őket. Amiről te beszélsz meg en az két külön csoport. Azért mert a szomszéd Józsi nem megy a gyerekért nem lehet indok arra, hogy Juli ne adja oda Petinek az ő gyereküket, ha az vinne. Pedig en a B opciorol beszélek. Aki nem akar menni a gyerekekért az egy teljesen más téma és nyilvan létező probléma az is.
2021. jan. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
94%

Az apák még a nyamvadt gyt-t sem akarják fizetni azért is sirnak

Nemhogy nevelni ruhaztatni etetni karriert épiteni a gyereknek vagy miatta kiesni a műszakolásbol hétvégi maszekbol csajozasbol sörözésből.


Nekik nincs meg az a fajta felelősségérzetük vagy elkötelezettségük mint az anyáknak akiknek a testükben élt és mozgottba kicsi eleve is. Erősebb az anya gyerek kapocs

Ezt a biroság nagyon is jol tudja. Nem véletlen hogy anyáké az elsőbbség. Mert ők akkor sem passzolják le az apának ha az utolsóikat is kell a gyereknek adni.

2021. jan. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
91%

Mert kötődik a gyerekéhez? Mert akarta? Olyan szituációban pl., ha a férfi úri kedve miatt ment szét a kapcsolat,akkor szegény nő veszitse el még a gyerekét is mert mondjuk a párjának jobban megtetszett egy másik nő?

Persze ha a nő nem bir magával és menne, gyerek is csak nyűg neki, akkor hagyja az apjánál.

2021. jan. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!