Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha tényleg ennyire rossz az...

Ha tényleg ennyire rossz az egyedülálló anyák helyzete és ígyúgy sajnálni kell őket, akkor miért nem hagyják, hogy az apa nevelje a gyereket?

Figyelt kérdés

Tudjuk, hogy váláskor a gyakorlatban 100-ból 99 esetben az anya kapja a gyereket, ez ismerősi körömben is így van. Mégis, ezen anyáktól hallom mindig a legtöbb sirámot, hogy nincs másik kereső fél, milyen nagyon nehezen élnek. Hogy az apának persze könnyű, mert csak felcsinálta őket, de ők viselnek minden terhet - na de akkor miért nem hagyták a férfinél, aki legtöbb esetben nagyon szívesen nevelné, de ehelyett ugyanezen anyák kénye-kedvének ki vannak szolgáltatva a tekintetben, hogy egyáltalán mikor láthatja a saját gyerekét?

Csak nekem nem stimmel itt valami?



2021. jan. 16. 14:40
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
91%
Egész egyszerűen azért, mert apuka az esetek 99 százalékában nem akarja nevelni a gyereket.
2021. jan. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
96%

Attól, hogy valami nehéz, még lehet jó. Gyerekkel lenni minden nap nagyon jó. De attól még van millió dolog, ami miatt nehéz az egész.. Viszont, ha nálunk lenne képben egy apa, és normális lenne, akkor heti 2 nap simán lehetne vele, vagy mondjuk heti 3 délután és egy nap.


Sajnos a legtöbb válás nem csak a félrelépések miatt van, hanem nevelésbeli eltérésekben, a felek megutálják a másik látásmódját, gondolkodásmódját, és nyilván aki szerinted tök idióta, hülyeségeket csinál, esetleg nem megbízható, arra nem fogod a szemedfényét rábízni, csak, ha a bíróság kényszerít. Akkor se, ha belerokkansz, olyan nehéz így az élet. Csak olvasd el, miket írnak itt a nők az apákról: nem foglalkozik vele, szidja a gyereket, rácsap a gyerekre, közelről az arcába ordít, kiakad, ha tanulni kell vele és a gyerek nem érti meg elsőre, sok azt hiszi sokkal szigorúbban kellene fogni őket, atyai pofont neki, ha nem ért a szóból, vagy rá se bagózik, hiába kérleli a gyerek, vagy leviszi az anyjához lepasszolni láthatás alatt, vagy elmegy haverozni, miközben a láthatási időben az új nő vigyáz a gyerekre, vagy a nővérére bízza.. És ezek azok, akiket ismerősöktől hallottam, tapasztaltam, vagy itt olvastam.


Sokan vannak nagyra magukkal, ismerkedtem apukával, aki tök büszke volt magára, hogy levitte a strandra a gyereket láthatáskor, küldött fotókat, hát nem ott ültek a sörsátorban? Apuka berendezkedett, üres korsó mellette, teli előtte, körülöttük felnőtt nagydarab férfiak és egy darab kisgyerek, az ő gyereke.. Apák.. de persze sok anya is ilyen, csak apáktól kevesebb az elvárás, bennük is kevesebb a belső törekvés.


Tudom, itt úgy írtam, mintha mindről lenne szó, de csak az erős többségre gondolok.

2021. jan. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
81%

Mondok egy elég nyomós érvet. Kedves apukák általában nem 8-4-ig vannak melóhelyen, ergó sem vinni sem hozni nem tudnák intézményből. Óvoda legtöbb helyen 5-ig van, de 4:30-tól már nincs gyerek.

Anyukák viszont szülés után visszamehetnek 6 órában dolgozbi, mint például én. De még így is baromi nehéz több gyereket logisztikázni.


Ráadásul a legtöbb apuka elég nehezen viseli, hogy nulla szabadideje van, ezért be se vállalnák hosszútávon, csak a szájuk nagy.

2021. jan. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

Voltam egyedülálló anya, és nem tartottam rá igényt, hogy "ígyúgy" sajnáljanak. Ettől még nehéz volt egyedül, de sajnalatra pont semmi szükségem nem volt. Én örültem volna a legjobban, ha a fiam apja olyan, akire rá lehet bízni a saját gyerekét, és normális kapcsolat alakul ki közöttük, de nem volt ilyen. Miután szétváltak útjaink (az ő erőszakos viselkedése következtében), folyamatosan fenyegetni, zsarolni próbált, de szerintem ő maga sem tudta, mit akart ezzel elérni. Egyik nap azzal állt elő, hogy majd "egy szép napon" eljön a gyerekért és soha többet nem látom egyiküket sem, másnap már azzal jött, hogy ő a bíróságon majd azt fogja mondani, hogy nem is akarta ezt a gyereket soha, és akkor nekem nem jár tőle egy forint sem.

Kétszer látta összesen az akkor még csecsemő gyerekét, mindkétszer ki volt akadva, hogy az ő kezében miért sír, biztos miattam van ez is, de be fogja bizonyítani a bíróságon, hogy alkalmatlan vagyok szülőnek, na de ő viszont tökéletes apa lehetne, ha hagynám (hagytam, nem élt vele).

Egyébként annyira érdekelte a fia, hogy a tárgyalásra el sem jött, gyerektartast soha nem fizetett 15 év alatt, és senki nem is tudja, hol van.

Ettől függetlenül nem vártam senki sajnálatát, de annak speciel örültem volna, ha legalább állami szinten kaptam volna annyi segítséget, hogy amikor külföldre akartam költözni a fiammal, akkor ezt lehetővé teszik, és nem azt kapom, hogy meccsezzem le az apjával, akit sehogy nem lehetett felkutatni. Végül a gyámügy engedélyét kellett kérnem, amit nem kaptam meg, épkézláb indoklást nem kaptam. Pedig lett volna lakás is kint, és munkám is a szakmában, jó fizetéssel.

2021. jan. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

Mivel ide többnyire nagyon ráérő nők írogatnak tapasztalatom szerint, így nem meglepő, hogy felaszavazgatjátok egymást és így próbáltok dagonyázni az önigazolásban.


22: sajnos az "erős többségre" sem jellemző az, hogy alkoholista lenne - a sörsátor önmagában ugyanis nem alkoholizmus. Mi, férfiak úgy járunk a sörsátorba, mint ti nők a kozmetikushoz, fodrászhoz. Nem berúgni, hanem beszélgetni ismerősökkel, haverokkal, tartani egymással a kapcsolatot, vagy csak egy jót hülyülni.

Viszont egymás mellé lehet tenni, hogy mennyit költenek egy-egy ilyen alkalommal a nők, és mennyit a férfiak (új frizura, műköröm vs. 1-2 üveg sőr). Na és hogy kinek a pénzét.


Őszintén szólva nem tudom, hogy milyen proli rétegek írogatnak ide, vagy csak tényleg magatokat kábítjátok a sok hülyeséggel, de az apák többségére nagyon nem jellemző, hogy ordít a gyerekkel, meg úgy anblock egy hülye f*sz. Van elvált autószerelő, cégvezető, reklámfilm-producer ismerősöm is. Egyikük sem ütötte meg soha a gyerekét, igaz, némelyik a közelébe sem jut.


24: tehát külföldön lett volna lakás és jó fizetés? Ez önmagában olyan, ami pl. sok ember, közöttük férfiak számára sem adott. Mihez is kellett volna neked állami támogatás?


Nagyon alacsonyan szállnak egyesektől itt a nőgyülölő jelzők, csak azt nem tudom, amikor minden apát csöves alkoholistával meg gyerekét elhanyagoló trógerrel azonosítunk, azt vajon minek hívjuk, ha nem férfigyűlöletnek?..

2021. jan. 16. 17:13
 26/39 anonim ***** válasza:
79%
Te miért írtad ki ezt? Süt belőled a lenézés és gyűlölet...
2021. jan. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%

"24: tehát külföldön lett volna lakás és jó fizetés? Ez önmagában olyan, ami pl. sok ember, közöttük férfiak számára sem adott. Mihez is kellett volna neked állami támogatás?"


Azért kellett volna "állami támogatás", ami nem anyagi támogatást jelentene, mert kiskorú gyerekkel csak akkor lehet külföldre költözni, ha a másik szülö is beleegyezik, enélkül nem. Az állami támogatás ebben az esetben azt jelentette volna, hogy vagy megkeresik az apát - erre hivatalos szerveknek van lehetösége -, vagy ha nem, akkor a gyámhatóság megadhatja az apa helyett az engedélyt, és ez az, amit a 24-es nem kapott meg.

De ahogy látom, neked semmi, de semmi fogalmad sincs arról, hogy miket kell egy egydülálló szülönek figyelembe vennie, csak fröcsöggsz összevissza.

2021. jan. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%
13 mindent leirt
2021. jan. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
84%
Dobjunk már össze egy nőre szegénynek 😫 vagy legalább egy fleshlightra 😂
2021. jan. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

23-as vagyok. Az én érvemre még nem reagáltál mondjuk.


Szerintem inkább te vagy nőgyűlölő, de nem kicsit.

Sosem jártam se fodrászhoz, se körmöshöz, se kozmetikushoz, főleg nem egy férfi pénzén.

Neveltem egyedül 2 gyereket, van saját ingatlanom, saját autóm, és jól fizető munkám. Baromira nem szorulok egy ilyen hímsoviniszta lúzer pénzére mint te meg a fajtád.

Viszont az igaz, hogy van sok nő, akik igen. Na azok se jobbak a Deákné vásznánál

2021. jan. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!