Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bele lenne kódolva a társadalo...

Bele lenne kódolva a társadalom nagy részébe, hogy mindenáron gyereket kell vállalni? Miért bélyegzik meg azt, aki nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék, ki hogyan vélekedik erről a helyzetről. Mielőtt bárki is félreértene, nem provokálni szeretnék!


Én azt látom, hogy ebben az országban előszeretettel hangsúlyozzák a család fontosságát. A kormány is leginkább a családos embereknek kedvez, az egyedülálló, elvált nők vagy az azonos nemű párok pedig le vannak ejtve. Sokszor hallani, hogy a keresztény értékrendet tartják szem előtt. Ugyanakkor nemrégiben volt egy diplomata, aki a gépén kiskorúakról tárolt meztelen képeket, vagy ott volt egy másik politikus, aki férfiakkal együtt vett részt egy szexpartin és az ereszcsatornán keresztül menekült. Ilyenkor hova tűnnek a keresztény értékek?


Én X év múlva szeretnék gyereket, viszont nem vagyok házasságpárti. A szüleim elváltak, egyébként is sok rossz példát láttam a közvetlen környezetemben. Ugyanakkor azt is vallom, hogy hagyjuk élni a másik embert, az állam minél kevésbé avatkozzon az illető életébe. Akad egy réteg, aki hallani sem akar gyerekvállalásról. Őket miért kell megbillogozni? Úgy vélem, hogy ha valaki nem szereti a gyerekeket, nincs türelme hozzájuk, távol áll tőle az anyaság gondolata, akkor inkább ne vállaljon utódokat. Inkább ez, minthogy lelki sérült, mentálisan beteg gyerekek nőjenek fel egy mérgező környezetben.


Én magam falun nőttem fel, és sok korosabb asszony előszeretettel kotyog bele mások magánéletébe. Megfigyeltem, hogy ha valaki a 30-as éveiben szül, akkor azt hajlamosak kitárgyalni, leszólni a háta mögött. Azzal érvelnek, hogy mindennek megvan a maga ideje, és nem a karriert, a munkát kellene előtérbe helyezni. Tapasztalatom szerint egy nagyobb városban közel sem foglalkoznak ennyire mások ügyeivel.


Ti mit gondoltok?



2021. ápr. 23. 16:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/78 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2021. ápr. 28. 09:45
 32/78 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen igazad van, jogosak a kérdések amiket felvetsz. A gyerek(nem)vállalás teljes mértékben magánügy, senkinek semmi köze hozzá. Se a politikának, sem a kotnyeles szomszédnéninek. Én az ilyen beleugatós $€ggfejeket úgy szoktam lerendezni, hogy ugyanolyan tapintatlanul, durván visszaszólok nekik. Pl.: "-Te minek szültél 3 gyereket? Nem hallottál róla, hogy a Föld túlnépesedett és klímakatasztrófa fenyeget emiatt?" vagy "-Na és neked mennyire tette tönkre a szexuális életedet a szülés? A fejszerkezetedből ítélve elég rendesen..."

Egy-két ilyen visszakérdezés, és garantáltan soha többé nem említik a témát! 🤣🤣🤣

2021. ápr. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/78 A kérdező kommentje:

Jól látod. ;) Ment a zöld kéz.


Na igen, hogyha ilyen tapintatlanul visszaszólsz, rögtön elmegy a kedvük a faggatózástól. :D

2021. ápr. 28. 10:17
 34/78 anonim ***** válasza:
84%
A kormány politikájáról annyit hogy a gyerek röghöz köt. Nem tudsz olyan könnyen külföldre lelépni, szarabb meló helyett dobbantani másik városba, tüntetni stb. Gyerekes emberek sokkal többet lenyelnek mert gyerek az első. Erre ráerősít a csok hitel ami szintén röghöz kötő erő. Továbbá a nyugdíjas évektől való félelem is erős. Szarabb országokban egyáltalán nem biztos hogy egyedül túlélsz idősen, és sajnos mi is efelé haladunk.
2021. máj. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/78 A kérdező kommentje:
Ebben is van valami. Köszönöm a választ, ment a zöld kéz.
2021. máj. 4. 21:18
 36/78 anonim ***** válasza:
75%

Annyira sok mondanivalóm van a témával kapcsolatban, de azért megpróbálok nem kisregényt írni.

Igen, valahol kódolva van, mivel évezredeken keresztül az volt a természetes. Egyszerűen minden bszás után meg volt a lehetőség a teherbe esésre, de szexelni viszont mindig is szerettek az emberek. Ma már tudjuk, hogy nem kell így lennie, de nagyanyáink még nincsenek ehhez hozzászokva, így mi is direktbe kapjuk az arcunkba a mikor lesz gyerek, kell gyerek dolgot, mert akkor még nem volt alternatíva a kockázat nélküli házasélet. Anyósom is évek óta mondja, ő a saját gyerekeivel elvesztegetett éveit (4 hónap után rohanni kellett vissza dolgozni, a gyerekek hétköznap a nagyszülőknél laktak egészen kisiskolás korukig) szeretné bepótolni az unokával.

Aztán ott van a karrier kérdése, hogy manapság egy nő másban is kiteljesedhet, nem csak a gyereknevelésben és egyelőre még nem elfogadott dolog, hogy adott esetben egy nő által végzett munka is kívánhat teljes embert, de legalábbis nem eshet ki évekre.

Mindamellett rengeteget változott maga a gyereknevelés is, én állítom, hogy most sokkal nehezebb dolga van az anyáknak, mint anno. Mikor generációk éltek együtt és mindig volt kire bízni a gyereket, kisebb volt a korkülönbség az unoka és nagyszülő, esetleg dédszülő között, bármikor jó szívvel rájuk lehetett bízni a gyereket, mert mondjuk a dédi is éppen betöltötte a 60-at, szellemileg és fizikailag is friss, a nagyszülő a 40 évével még maga is kisgyereket nevel, elfér ott még egy. Akarnád most a 80-90 éves dédire bízni a gyerekedet, aki maga is gondoskodásra szorul, a nagyszülő meg 60 évesen ugyanúgy dolgozik, nincs állandó segítséged, mondhatni egyedül vagy, mint a kisujjam.

Nem feltétlen értek vele egyet, nem is azért írom, de 100 éve még a világ legtermészetesebb dolga volt az 5-6 éves gyereket is bevonni a házimunkába, libát őrzött, akár egy ebédet is megfőzött, takarított. Most a 10x éves nagykamasz gyereknek úgy kell kitálalni az ebédet, mert magának merni nem tud, iskolába is úgy kell hordozni, nehogy gyalogolnia kelljen, ne adj Isten buszra szállni. Gyakorlatilag ma egy nő élete szülés után 100%ban alárendelődik a gyereknek, miközben kapja az ember a pofájába az ideális nőről alkotott képet, aki szülés után is fitt és ad magára, de hogy hol és mikor, arról nem beszélgetünk.

Megértem, ha valaki ezt nem akarja. Kitárult a világ, az embernek alternatívái, lehetőségei vannak, ha van egy jó munkahelyed és jól gazdálkodsz a pénzeddel, félre tudsz tenni magadnak annyit, hogy nyugdíjas éveidre is kényelmesen jusson és ne kelljen a gyerekeid segítségével kalkulálnod, ami ugye bizonytalan, mint a kutya vacsorája.


Egyébként nekem nagyon ambivalens érzéseim vannak azokkal az emberekkel szemben, akik nyomatják ezt a “mikor lesz már gyereked dolgot”. Mivel ők azok, akik mindemellett hangoztatják, hogy majd ha gyereked lesz megtudod, akkor kezdődik csak a nagybetűs élet, ha tudnád mire vállalkozol, nem is akarnád és tsai. Mintha direkt rosszat akarnának, ha ők is szívtak, nehogy már te jól érezd magad.

2021. máj. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/78 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos választ! :)


Van abban valami, amit leírtál.

2021. máj. 10. 13:02
 38/78 anonim ***** válasza:
100%

09:19

Olvasom az utolsó bekezdésed, és rá kellett döbbennem, hogy mindig is ezt éreztem.

2021. máj. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/78 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem mert nem ez az általánosan szokásos, ès minden ami nem szokásos azzal az emberek nem tudnak mást tenni csak elítélni. Szerintem is jobb sokszor, ha egy gyerek nem születik olyan szülők közé, akik bántják érzelmileg, testileg.

Az meg hogy nincs jó példa előtted, na bumm, az is jó példa, hogy rossz példád van! Tudod mit nem úgy fogsz csinálni. Tudod igazából more lett volna neked szükséged, mit adj meg a gyerekednek. De ha nem érzed, hogy ez tèged építene, nem kell gyereket vállalni. Gyerek nélkül is lehet élni, én mondjuk már igy, hogy van, nem tudnám elképzelni nélküle. De ezeket az érzéseket meg úgysem tudja leírni neked jól senki.

2021. máj. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/78 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos választ! :)


Én szeretnék majd gyereket pár év múlva, csak az ítélkező emberekkel nem tudok mit kezdeni.

2021. máj. 19. 19:42
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!