Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bele lenne kódolva a társadalo...

Bele lenne kódolva a társadalom nagy részébe, hogy mindenáron gyereket kell vállalni? Miért bélyegzik meg azt, aki nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék, ki hogyan vélekedik erről a helyzetről. Mielőtt bárki is félreértene, nem provokálni szeretnék!


Én azt látom, hogy ebben az országban előszeretettel hangsúlyozzák a család fontosságát. A kormány is leginkább a családos embereknek kedvez, az egyedülálló, elvált nők vagy az azonos nemű párok pedig le vannak ejtve. Sokszor hallani, hogy a keresztény értékrendet tartják szem előtt. Ugyanakkor nemrégiben volt egy diplomata, aki a gépén kiskorúakról tárolt meztelen képeket, vagy ott volt egy másik politikus, aki férfiakkal együtt vett részt egy szexpartin és az ereszcsatornán keresztül menekült. Ilyenkor hova tűnnek a keresztény értékek?


Én X év múlva szeretnék gyereket, viszont nem vagyok házasságpárti. A szüleim elváltak, egyébként is sok rossz példát láttam a közvetlen környezetemben. Ugyanakkor azt is vallom, hogy hagyjuk élni a másik embert, az állam minél kevésbé avatkozzon az illető életébe. Akad egy réteg, aki hallani sem akar gyerekvállalásról. Őket miért kell megbillogozni? Úgy vélem, hogy ha valaki nem szereti a gyerekeket, nincs türelme hozzájuk, távol áll tőle az anyaság gondolata, akkor inkább ne vállaljon utódokat. Inkább ez, minthogy lelki sérült, mentálisan beteg gyerekek nőjenek fel egy mérgező környezetben.


Én magam falun nőttem fel, és sok korosabb asszony előszeretettel kotyog bele mások magánéletébe. Megfigyeltem, hogy ha valaki a 30-as éveiben szül, akkor azt hajlamosak kitárgyalni, leszólni a háta mögött. Azzal érvelnek, hogy mindennek megvan a maga ideje, és nem a karriert, a munkát kellene előtérbe helyezni. Tapasztalatom szerint egy nagyobb városban közel sem foglalkoznak ennyire mások ügyeivel.


Ti mit gondoltok?



2021. ápr. 23. 16:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/78 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem mindenkinek a magánügye :)

Én már a harmadik babámat várom, mert a karrierem mellett vágytam erre is és bele is fér :)

Viszont húgom sosem akar gyereket, ő megmondta, hogy ehhez túl önző, hogy képes legyen bármennyit is feláldozni önmagából.

Én baromira tisztelem érte egyébként, hogy nem erőlteti magára ezt a dolgot, tudja, hogy neki nem való. Egyébként szerintem se, úgyhogy nagyon jól látja a dolgokat. Csak a gyerek szenvedné meg.

Ettől nem érzem, hogy ő kevesebb lenne ezáltal. Mindenkinek más az életútja és azt kell követni és elfogadni :)


33/N

2021. máj. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/78 A kérdező kommentje:

Gratulálok neked! :)


Egyetértek veled, sokfélék vagyunk, nem gondolkodunk egyformán a dolgokról, de pusztán emiatt még nem kell bírálni másokat. :)

2021. máj. 19. 21:06
 43/78 anonim ***** válasza:
75%

El kell választani szerintem itt azt, hogy valaki nem akar, vagy még nem aktuális. Említetted a karrier témát. Nekem pl. még legalább egy évet dolgoznom kell, hogy meglegyen a 365 nap munkaviszonyom, és ne kerüljünk nagyon kaki helyzetbe, ha majd jön a gyerek, ami egyébként a 2-3 éves terv része. Sőt, nem árt olyan munkahelyet találni, ahova visszavárnak, illetve ahonnan normálisnak mondható fizuval mehetsz szülni.

A másik oldal az akarás kérdése. Aki nem lenne jó szülő, az ne szüljön.

Én azt vallom, hogy a biológia egy marha erős és meghatározó elem az életünkben, maga az élet igazából. Biológiailag a DNS-ünk továbbörökítése valamennyire kódolva van. De ez sem általános érvényű, nézzük csak a kakukk tojások esetét. Szóval szerintem nem a vallás a fő ok, meg nem is hogy mi a divat, vagy a szokás, hanem a biológia. De ez csak az én véleményem.

2021. jún. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/78 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos választ!


Én is azt gondolom, hogy főleg a biológiával magyarázható ez a késztetés.

2021. jún. 10. 11:07
 45/78 anonim ***** válasza:
100%
Pont ma jutott eszembe erről a kérdésről (lehet, hogy kiírom külön is), hogy mi van abban az esetben, ha valaki részben azért se mer vállalni, mert annyira tart attól, hogy a gyerek X felmenő(k)re üt majd, vagy csak egyszerűen kiütközik nála valamilyen olyan öröklött mentalitás, amit a szülő nem tudna tolerálni, hiába is a gyereke? Ez is benne van a pakliban... Nyilván nem apróságokra gondolok, tehát nem olyanra, hogy a szülő a gyerek zenei ízlésén van kiakadva, hanem olyan tényleg világelválasztó kérdések.
2021. jún. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/78 anonim ***** válasza:
100%
45-ös! Nagyon jó kérdés! Ilyeneken én is izgulok, hogy vajon mentalitásában kire fog ütni a gyerek, mind anya, mind apai ágon sajnos van neurotikus felmenő, bár mindegyiküknél az életvitelnek, a környezetnek köszönhető elsősorban, de a mai napig nem tudni egy csomó pszichés, mentális zavarról, hogy mennyire örökölhető, akár csak a hajlam is. Megértem, ha egy "halmozottan hátrányos helyzetű" családból származó valaki azt mondja, hogy nem kockáztat.
2021. jún. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/78 anonim ***** válasza:
100%
46-os ugye? Nekem kicsit meglepő, hogy olyan kevesen aggódnak ilyenek miatt, pedig nálam ez tízszer nagyobb félelem, mint pl. az anyagiak, olyanról pedig szó nincs, hogy ne szeressem a gyerekeket. Viszont bevallom, vannak olyan családtagok, akikkel bár nem utáljuk egymást, mégis annyira nehéz, mérgező (volt) a kapcsolatunk, hogy semmi pénzért nem ismételném meg azt a gyerekemmel is, és őszintén megmondom, nem is tudnám, nem is akarnám megcsinálni megint. Kár, hogy a tudomány nem tart még ott, hogy bele lehessen nyúlni a DNS-be, én gondolkodás és szégyenérzet nélkül változtatnék dolgokon. Nálam ez az aggódás bőven felülírja a gyerek iránti vágyat.
2021. jún. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/78 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Ilyen kérdés már bennem is felmerült. A felmenők között volt depressziós és Alzheimer-kóros ember is.

2021. jún. 10. 18:29
 49/78 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, ilyen sorsot meg nyilván ép ember nem kíván még vadidegennek se, nemhogy a gyerekének. Néha úgy érzem, csak én vagyok ilyen DNS meg genetika fóbiás. Viccen kívül amúgy ez a legnagyobb félelmem a gyerekvállalást illetően.
2021. jún. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/78 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál!
2021. jún. 11. 09:46
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!