Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bele lenne kódolva a társadalo...

Bele lenne kódolva a társadalom nagy részébe, hogy mindenáron gyereket kell vállalni? Miért bélyegzik meg azt, aki nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék, ki hogyan vélekedik erről a helyzetről. Mielőtt bárki is félreértene, nem provokálni szeretnék!


Én azt látom, hogy ebben az országban előszeretettel hangsúlyozzák a család fontosságát. A kormány is leginkább a családos embereknek kedvez, az egyedülálló, elvált nők vagy az azonos nemű párok pedig le vannak ejtve. Sokszor hallani, hogy a keresztény értékrendet tartják szem előtt. Ugyanakkor nemrégiben volt egy diplomata, aki a gépén kiskorúakról tárolt meztelen képeket, vagy ott volt egy másik politikus, aki férfiakkal együtt vett részt egy szexpartin és az ereszcsatornán keresztül menekült. Ilyenkor hova tűnnek a keresztény értékek?


Én X év múlva szeretnék gyereket, viszont nem vagyok házasságpárti. A szüleim elváltak, egyébként is sok rossz példát láttam a közvetlen környezetemben. Ugyanakkor azt is vallom, hogy hagyjuk élni a másik embert, az állam minél kevésbé avatkozzon az illető életébe. Akad egy réteg, aki hallani sem akar gyerekvállalásról. Őket miért kell megbillogozni? Úgy vélem, hogy ha valaki nem szereti a gyerekeket, nincs türelme hozzájuk, távol áll tőle az anyaság gondolata, akkor inkább ne vállaljon utódokat. Inkább ez, minthogy lelki sérült, mentálisan beteg gyerekek nőjenek fel egy mérgező környezetben.


Én magam falun nőttem fel, és sok korosabb asszony előszeretettel kotyog bele mások magánéletébe. Megfigyeltem, hogy ha valaki a 30-as éveiben szül, akkor azt hajlamosak kitárgyalni, leszólni a háta mögött. Azzal érvelnek, hogy mindennek megvan a maga ideje, és nem a karriert, a munkát kellene előtérbe helyezni. Tapasztalatom szerint egy nagyobb városban közel sem foglalkoznak ennyire mások ügyeivel.


Ti mit gondoltok?



2021. ápr. 23. 16:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/78 anonim ***** válasza:
100%
Én azon az elven vagyok, hogy mindenki eldöntheti szerintem, hogy szeretne megházasodni, gyereket vállalni vagy nem. Ezt senkire se lehet ráerőltetni. Mi párommal a mai napig hallgatjuk, hogy miért nincs gyerekünk, ha Magyarországon vagyunk. Arról senki sem tud, hogy hány babánkkal vetéltem el. Szerintem azzal sincs baj, aki nem szeretne gyereket. Ennek is sok oka lehet. Nem tudja megteremteni az anyagi hátteret, nem szereti a gyerekeket, nem talál párt, nem tudja a munkáját feladni. Mindenkinek más az életcélja. Nekik ez. Másnak meg az, hogy a gyerekeiért éljen. Nem szeretem, ha egy kormány folyamatosan a gyerekvállaláson lovagol. Szerintem ez két ember közös döntése kell, hogy legyen. Az se jó, ha a család b*sztat miatta. Nekik sincs beleszólási lehetőségük, mert nem az ő életük.
2022. febr. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/78 anonim ***** válasza:
100%
#61 vagyok. Lemaradt: A társadalomnak pedig nem szülök, csak nekünk, mivel nem az állam neveli fel őket. A mi felelőssegünk ezt megtenni.
2022. febr. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/78 A kérdező kommentje:
61-es válaszoló, köszönöm szépen, hogy leírtad a véleményed, igencsak hasznos volt! Ment a zöld kéz. :)
2022. febr. 1. 12:52
 64/78 anonim ***** válasza:
82%

Én azt gondolom, hogy van jó ember, meg rossz ember. De olyan is, aki jónak tünteti fel magát, érdekből. Szerintem felesleges ezt összemosni a kereszténységgel, mármint olyan értelemben mondom, hogy mert X lecsúszott az ereszcsatornán, még nem minden keresztény csinálja ezt. Én utálom az általánosítást. Vannak rossz keresztények és vannak rossz ateisták, buddhisták stb. Meg ugye vannak haszonlesők, akik én oda állnak, ahol hasznuk van,lesz belőle. Bármi meglepő, a politikusok sem kivételek.


Személy szerint nekem 8, hogy ki vállal és ki nem gyermeket. Teljesen magánügye mindenkinek. Szerintem csináld azt, ami jól esik, és ne várj folyton pozitív visszajelzésre a tetteidből kifolyólag. Úgy értem csak azért, mert valaki szerinted nem érzékel dolgokat azért mert (legyen az indok bármi), neked nem kell ezzel foglalkozni. Jól is néznénk ki ha mindenkit meghallgatnánk. 🙄

2022. febr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/78 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az, hogy a kormány propagandálja, hogy fogy a magyar, meg szüljél és társai még a legkevesebb, mert ha nem akarom, nem nézek rá a nagy kék plakátokra, vagy nem ilyen portálokat olvasok. A gond inkább a tolakodó rokonsággal, ismerősökkel van. Amikor nem telik el egy vasárnapi ebéd anélkül, hogy ne menne a "mikor lesz gyerek, mikor lesz 2. gyerek, ugye a következő fiú/lány lesz és társai", az sajnos nagyon idegőrlő tud lenni. Nálunk is kezdik már az öregek, 11 hónapja szültem, de nekik nem jó ez az egy baba, akarják a következőt. Mikor kérdezik, hogy mikor lesz már, akkor annyit válaszolok, hogy egyelőre nem aktuális, ezen persze megy a felháborodás, hogy az nem jó, most KELL, mert az a jó. Ja és kislány legyen, már elsőre is azt akartak, úgy is hívják, hogy majd mikor a kishúga megszületik. És ezek tanult orvos emberek, nem a kotnyél vénasszony a szomszédban. Persze nyilván próbálja az ember ignorálni ezeket a helyzeteket, de felháborító az egészben az, hogy felmerül bennük egyáltalán, hogy közük van, hogy számít a véleményük, hogy egyébként érdekel bárkit is, mit gondolnak. Hányszor, de hányszor lehet hallani, hogy "ezek a mai fiatalok", arról valahogy sosem beszélgetünk, hogy a 60-70 pluszos korosztály milyen tolakodó, gátlástalan és sértő magatartást tud folytatni.
2022. febr. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/78 anonim ***** válasza:
60%

Emlékszek, amikor szüleimet nyaggatta valami kedves rokon, hogy mikor lesz kistestvérem. Erre összenézve egyszerre válaszoltak: ez az egy is pontosan eggyel több, mint amennyi kéne.

Nénike csak hápogott.

2022. febr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/78 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Idegtépő is tud lenni, amikor a rokonok faggatóznak, tolakodó módon kérdezősködnek. Nem illene így viselkedni. Én sem ütöm az orrom más dolgába. :)

2022. febr. 1. 18:56
 68/78 anonim ***** válasza:
30%

Nem megbélyegzik őket,csak b*szottul unalmas amikor egy nap 10x is közlitek,hogy nem akartok gyereket és szerintetek mennyire hülyeség ebbe az országba vállalni.(vagy kinek épp milyen agymenése van ezzel kapcsolatban)


Lesz*rom,érted? Ha nem vállalsz a te bajod,de nem kell mindenki orrára kötni.Nem vagy ettől se több,se kevesebb.

Ha elküldenek a p*csába a sokadik ilyen után ne vedd a szívedre,tanuld meg a magán ügyeidet magadban tartani.

2022. febr. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/78 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2022. febr. 2. 19:24
 70/78 anonim ***** válasza:
91%
#68: Szerintem eléggé ki volt vesézve, hogy a másik oldal, gyakorlatilag az államon keresztül legitimizálva mennyivel gátlástalanabbul tolja a gyerekmentesek képébe, hogy de vállaljanak és ők az elítélendők, mert nem teszik. Itt a gyönyörű példa a személyedben is.
2022. febr. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!