Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bele lenne kódolva a társadalo...

Bele lenne kódolva a társadalom nagy részébe, hogy mindenáron gyereket kell vállalni? Miért bélyegzik meg azt, aki nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék, ki hogyan vélekedik erről a helyzetről. Mielőtt bárki is félreértene, nem provokálni szeretnék!


Én azt látom, hogy ebben az országban előszeretettel hangsúlyozzák a család fontosságát. A kormány is leginkább a családos embereknek kedvez, az egyedülálló, elvált nők vagy az azonos nemű párok pedig le vannak ejtve. Sokszor hallani, hogy a keresztény értékrendet tartják szem előtt. Ugyanakkor nemrégiben volt egy diplomata, aki a gépén kiskorúakról tárolt meztelen képeket, vagy ott volt egy másik politikus, aki férfiakkal együtt vett részt egy szexpartin és az ereszcsatornán keresztül menekült. Ilyenkor hova tűnnek a keresztény értékek?


Én X év múlva szeretnék gyereket, viszont nem vagyok házasságpárti. A szüleim elváltak, egyébként is sok rossz példát láttam a közvetlen környezetemben. Ugyanakkor azt is vallom, hogy hagyjuk élni a másik embert, az állam minél kevésbé avatkozzon az illető életébe. Akad egy réteg, aki hallani sem akar gyerekvállalásról. Őket miért kell megbillogozni? Úgy vélem, hogy ha valaki nem szereti a gyerekeket, nincs türelme hozzájuk, távol áll tőle az anyaság gondolata, akkor inkább ne vállaljon utódokat. Inkább ez, minthogy lelki sérült, mentálisan beteg gyerekek nőjenek fel egy mérgező környezetben.


Én magam falun nőttem fel, és sok korosabb asszony előszeretettel kotyog bele mások magánéletébe. Megfigyeltem, hogy ha valaki a 30-as éveiben szül, akkor azt hajlamosak kitárgyalni, leszólni a háta mögött. Azzal érvelnek, hogy mindennek megvan a maga ideje, és nem a karriert, a munkát kellene előtérbe helyezni. Tapasztalatom szerint egy nagyobb városban közel sem foglalkoznak ennyire mások ügyeivel.


Ti mit gondoltok?



2021. ápr. 23. 16:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/78 anonim ***** válasza:
83%

"Azzal érvelnek, hogy mindennek megvan a maga ideje, és nem a karriert, a munkát kellene előtérbe helyezni."

Ez igy is van. Egy seggel nem lehet 2 lovat megulni. Aki akar gyereket, annak valoban ne a karrierje legyen a fontos, hanem szuljon (legalabb az elsot) normal korban (20-30).

Aki pedig karriert akar, es egyaltalan nem akar gyereket, azt valoban beken kene hagyni, senkinek semmi koze hozza. Ez egy komoly dontes, tiszteletben kell tartani.

Szerintem a gyerekvallalas olyan hogy vagy csinalja az ember rendesen, vagy sehogy.

2022. máj. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/78 anonim ***** válasza:
82%
Én úgy gondolom, hogy igenis lehet karriert és gyereket is nevelni egyszerre: élő példa rá az átlag magyar családmodell, ahol ugye van egy főkenyérkereső apuka, meg egy főállású, vagy kevésbé megerőltető munkájú anyuka. Csak ugye az a természetes, hogy apuka dolgozik, hogy ő halad előre a ranglétrán, anyuka meg örülhet, ha egy tanári állást tud menedzselni a gyerekek mellett, mert az a szokás ugyebár, hogy a gyerek 100 %ban az asszony dolga. De hol van kőbe vésve, hogy ez nem fordítható meg? Személyesen ismerek olyan családot, ahol fél év után apuka maradt otthon a babával, mert anyuka volt anyagilag potens, ráadásul olyan munkája is volt, ahol nem lehet évekre kimaradni. De sok családnál én pl eleve úgy látom, hogy apuka nem tudja a saját pozícióját helyén kezelni, van egy kutya közönséges munkája, kutya közönséges felelősséggel, mégis úgy adja elő otthon, mintha az ő személyén múlna az egész cég vagy gyár, már csak emiatt sem rak bele otthon semmit a közösbe, mert ő annyira elfáradt abban a nagyon fontos munkában, hogy ő otthon már csak a sört ciccenti fel és felrakott lábakkal várja a frissen kirántott húst. Ha kicsit egyik másik férfi visszavenne az arcából, illetve ugyanígy egyik másik nő hajlandó lenne továbblátni a kasszázáson, akkor közös erővel boldogan lehetne karrierje mindkettőnek, legrosszabb esetben nem egyszerre, hanem váltva, megvárva míg egyik halad, és mikor az szintet lépett, jöhet a másik. Arról nem beszélve, hogy a karrier nem feltétlenül egyenlő a heti 60 óra munkával.
2022. máj. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/78 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a véleményeket!
2022. máj. 9. 18:37
 74/78 anonim ***** válasza:
10%
72: szerintem ha egy ferfi keres a csaladjara, elegendo penzt, nem kene igy nyilatkoznod rola. Tradicionalisan a ferfi szerepe a csaladfo, csaladfenntarto. Miert kene ezt "megforditani"?
2022. máj. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/78 anonim ***** válasza:
87%
74! Nem “kell” megfordítani, de emeljük ki, hogy mégis valahogy a legtöbb férfi nem túl ügyes ebben a szerepben, mert egyre kevesebb család engedheti meg magának azt a luxust, hogy valóban apuka legyen a családfenntartó, anyuka keresetére is szükség van, innentől kezdve pedig nem beszélgetünk egy szem családfőről. Tradicionálisan pedig anyukának nem kell még a háztartás és gyerekek mellett melóba is rohangálni, ha már visszautalunk a múltra annak ellenére, hogy a 21. században vagyunk.
2022. máj. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/78 anonim ***** válasza:
45%
Igy van. Nem is idealis, ha egy anya visszamegy dolgozni 8 oraba. Az pedig szomoru, hogy sok csalad nem tud egy keresetbol megelni.
2022. máj. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/78 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. máj. 10. 08:29
 78/78 anonim ***** válasza:
Barmikor😉
2022. máj. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!