Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szájrapuszi kisgyermeknek? Mi...

Szájrapuszi kisgyermeknek? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Fiam másfél éves múlt. Én sosem adok neki a szájára puszit, és az apja sem. A szüleimnek és nagyszüleimnek sikerült elmagyarázni, és elsőre megértették. Anyósomnak másfél éve szajkózom, hogy ne smároljon a gyerekkel, de mintha már direkt csinálná. Akárhányszor ad neki puszit, egy jó hosszút a szájára ad,és ez engem nagyon felbosszant. Legutóbb már rákiabáltam, mert úgy látom, a szép szó nem segít, pedig már én is, és a párom is magyaráztunk róla, hogy mennyire nem egészséges. Persze ezzel csak vitát gerjesztettem, és megy a sértődés. Érdekelne a ti véleményetek is erről, illetve aki szintén nem tolerálja, hogyan magyarázná el egy olyannak, aki nem hajlandó alábbhagyni ezzel a szokással?

2021. aug. 23. 01:42
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
79%

#49 mert abban mi az épkézláb érv hogy pelusozás közbeni fenèk törlés egyenlő a puszilgatással??? Eleve egyik esetben a kezed hasznàlod másikban a szád, de nyilván mindegy neked.

Fölösleges veled vitázni, majd megint jösz vissza hogy igazából az itt kommentelők azt se akarják, hogy a gyerekre rápillantson bárki, hisz nem tetszik nekik a fenékpuszi🤦‍♀️🤦‍♀️ ehhez az "összefüggéshez" már nagyon korlátoltnak kell lenni, almát a körtével eset.

2021. aug. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
0%

A fenék és comb megpuszilásból hogy jön az, hogy pedofil?

Nincs több kérdésem :D

És válszolni se fogok többet, mert felesleges.

2021. aug. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
79%

Én sem kívánok neked válaszolni, lévén az én kérdésemre se sikerült épkézláb választ összehozni :)


Mellesleg Ha magadatól nem esik le hogy hogy jön le ebből az hogy valószínűleg pedó akkor ott nálad a baj nem kicsi


És hogy nem válaszolsz mert felesleges? Ok csá!

2021. aug. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
74%

50. ezt olyannak is mondd el akit pl elhagyott az anyja, vagy egy szardarab " anya" volt akitől nem kapott szeretetet.

Amúgy meg az egy igencsak selejt kapcsolat, ahol nem a párunk az előbbre való. Ez azt jelenti, hogy egy olyan emberrel vagy együtt akit nem szeretsz, nem tisztelsz, nem becsülsz meg. Szegény párod, remélem egyszer megtudja mennyire sokadrangú, mennyire nem fontos neked és otthagy. Aztán mehetsz anyuci **náját, seggét nyalni. 🤮

2021. aug. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
100%
Mi a férjemmel sose adnánk a lányunknak.
2021. aug. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 A kérdező kommentje:
#4 bizony, nálunk a családban nem volt szokás sohasem, ezért anyukám meg sem próbált a szájára adni puszit. Anyóséknál más a helyzet, ami engem nem érdekel, ha a többi gyerekkel így tesz, de az én fiammal ne, főleg ha százszor megkérem :)
2021. aug. 23. 18:56
 57/61 A kérdező kommentje:

Na most olvastam végig a válaszokat. Volt, aki írta a kommunikációt. Higyjétek el, ültem már le vele erről beszélgetni teljesen normálisan. De egyszerűen mindig csúnyán néz rám, és közli, hogy semmi baja sem lesz. Amit értek, hisz mások is csinálják, nem hiszem, hogy bárki belehalt volna, de nekem nem tetszik.

Bajom nincs anyóssal, nem rossz a kapcsolatunk, ezért azt nem tenném meg, hogy többé nem viszem hozzá, hiszen a mamája, szereti. Viszont nagyon sokszor úgy látom, mintha ő szeretne inkább anyáskodni felette, vagy valamiért engem nem akarna komolyan venni. Nem csak az orrom alatt dörmögök, eleinte szépen, de határozottan megkérem dolgokra, de egyre jobban kiakadok már a dolgokon, pont azért, mert amúgy jó a kapcsolatunk, és nem értem, miért csinálja ezeket, pl.: Annak idején is nyomatékosan kértem, hogy ne adjon neki tejes ételt, mert ekcémás kiütései lesznek tőle. Otthagytam nála egy órát, amíg bevásároltam. Mikor mentem érte, gyerek mellett az üres joghurtos doboz, másnap tiszta pötty lett a baba..pedig ez nem játék. Illetve nem túl rég nagyon beteg lettem, férjem pedig éjszakás volt, ezért megkértem anyukámat, aludhat-e náluk aznap a kicsi. Miután anyósom megtudta, nagyon mérges lett, és panaszkodott, hogy ő mennyire meg lett bántva, hogy nem nála aludt a gyermek. Ezért a féltékenységért egyébként viszály is van a szüleink között..

2021. aug. 23. 20:16
 58/61 A kérdező kommentje:
Olyat pedig életemben nem hallottam, hogy valaki kisbaba nemiszervére adjon puszit... Az tényleg elmebeteg dolog, onnan tényleg eltiltanám a gyermeket
2021. aug. 23. 20:17
 59/61 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a lényeg, hogy egyetért e vele vagy nem. Tetszik nem tetszik, az van, amit a szülő mond, és ha valaki nem tisztel szülői mivoltomban az majd akkor ennek megfelelően unokázik. Nem vagy köteles babázási időt szánni egy tiszteletlen nőnek.

Én ha meglátnám legközelebb hogy szájon puszilja, azzal a lendülettel indulnék haza a gyerekkel,majd nem vinnem egy darabig, amíg meg nem érti.

2021. aug. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
0%
54 kifejtettem h egyaltalan nem errol van szo, de latom sotet vagy mint az ejszaka mert csak a magadet fujod ahelyett h ertelmezned amit irtam.
2021. aug. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!