Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több mint egy hónap után...

Több mint egy hónap után elfogyott a türelem, hogy szerezhetnék még?

Figyelt kérdés
Mindig is nyugodt személyiség voltam, férjem is mindig dicsért hogy milyen higgadtan kezelem a legdühítőbb helyzeteket is. Viszont amióta megszületett a gyerekünk, egyre hamarabb kijövök a sodromból. Főleg ha a babáról van szó. Az első héten még eszik-alszik baba volt, azóta viszont napról napra egyre többet sír. Egyszerűen fogalmam sincs hogy mi baja és semmivel sem tudom megvígasztalni. Különösen este van ez, napközben a babakocsiban el tud aludni. Megetetem-üvölt, tisztába teszem-üvölt, ringatom dajkálom-üvölt, betakarom-üvölt, kitakarom -üvölt, komfortszopi-ahelyett is üvölt, hasfájás ellen mindent bevetek-üvölt. Fogalmam sincs mi baja, fogalmam sincs hogy hallgattassam el és ez frusztrál. És nem azért zavar a sírás mert azt akarom hogy csendben legyen, hanem mert tudom hogy valami baja van és én nem tudom kitalálni se megoldani. Sokszor amikor meghallom hogy elkezdi legszívesebben én is üvöltenék, vagy jól megráznám, de nem tehetem. Igyekszem mindent megtenni hogy ne érezze a frusztráltságomat, de ettől csak még feszültebb leszek. Már attól is falnak tudnék menni ha csak leesik a kezemből a telefon. Először azt hittem hogy a kialvatlanságtól van, de egy ideje szinte nappal is csak alszom, mégsem változott semmi. A férjem szerint ilyenkor zárjam rá az ajtót, dugjam be a fülem és feküdjek le aludni. Amellett hogy nem akarom sírni hagyni, csak még feszültebb lennék a tudattól hogy nem vagyok ott neki amikor baja van.
2022. márc. 18. 22:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%

Mennyi idos a babad ?

Hidd el ezen nagyon sokan atesunk!

2022. márc. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%
A legmegnyugtatóbb amit tudok mondani, hogy elmúlik. Próbáltad a kendőt? Sok baba nem ért még meg a kinti létre, rámondják, hogy hasfájás, de semmi csepp nem segít, viszont hordozással úgy érzik odabent vannak. Ha úgy érzed megráznád nagyon fontos, hogy letedd a kiságyba és kimenj, megmosod az arcos, iszol egy pohár vizet. Pár perc sírás sokkal jobb, mint a megrázás. A rácsukom az ajtót és alszok viszont kegyetlen dolog, semmiképp nem javaslom. Mennyi idős a pici?
2022. márc. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Lassan 2hónapos. A férjem azért javasolta, mert szerinte az én mentális épségem a fontosabb, hogy tudjak róla gondoskodni.
2022. márc. 18. 22:26
 4/27 anonim ***** válasza:
72%

Tudom, miről beszélsz...

Nálunk is ,,hasfájás" volt az ok, mert egyszerűen nem lehetett másra fogni. Aztán már nem volt más tippem, nem adtam neki D-vitamint, és már nem üvöltött, sírt pár napon belül. Ahányszor próbáltam újra adni neki, megint kezdődött a horror, úgyhogy hetek, hónapok teltek el, hogy nem kapta a cseppeket. Fogalmam sincs, hogy ezzel ártottam-e neki, de bizonyosan jobban járt így, mintha kárt tettem volna benne. =\

2022. márc. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
99%

"A férjem szerint ilyenkor zárjam rá az ajtót, dugjam be a fülem és feküdjek le aludni."

Ez kb. veszélyeztetés.

Mi van, ha valami baja van tényleg, esetleg sírás közben bukik, vagy hányni kezd és megfullad? Mindeközben te zenét hallgatva szunyókálsz a másik szobában.

2022. márc. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%
Cumit próbáltátok esetleg? Vagy nem akartok használni? Nekünk sokat segített, nagyon sírós volt a lányom, szerencsére nem alakult ki cumizavar. Ha kézben, ölben van, akkor is sír?
2022. márc. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
81%

Vidd el a gyerekorvoshoz nézze meg hogy minden rendben van e.

Szoptatod?-figyelsz arra hogy te mit eszel?

Tápszeres?-másfajta tápszer?


Nagyon sok türelem kell kitalálni hogy mi a baj, mert a te feszültségedet is átveszi.

Remélem a férjed csak valami rossz viccnek szánta hogy zárd rá a síró babára a szobaajtót.

2022. márc. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
44%

Hát az első periódus, ha hasfájós a baba, az sajnos ilyen. Túl kell élni. Csak az a baj, hogy ha már most ennyire "idegbe jössz", mi lesz később, ha nem alszik éjszaka, vagy ha szeparacios szorong, vagy fogzik, stb stb. Valahogyan találj időt magadnak, ahol feltöltődsz, mert mindig lesznek nehézségek.


Mi bevezettük, hogy esténként én egyedül elmegyek és fél órát-órát sétálok, szaladok, kiülök az udvarra és bámulok ki a fejemből, sétálok a kutyával, mikor mihez van kedvem. Így én is kapok egy kis pluszt és rögtön több lendülettel állok a következő napnak, vagy épp az éjszakának, amikor 20-40-60 percenként kel a kisebbik lányom.

2022. márc. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
41%

"A férjem szerint ilyenkor zárjam rá az ajtót, dugjam be a fülem és feküdjek le aludni."


“Megráznám, de nem tehetem…”


“… egyre hamarabb kijövök a sodromból. Főleg ha a babáról van szó.”


Még nem késő örökbe adni.

2022. márc. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
82%
Akkor fizessetek segítséget, hívjatok át valakit, aki a babával van amíg kikapcsolsz, de ne hagyj sírni egyedül egy ilyen picit. Tudom, hogy nagyon nehéz. Pár hét és túl lesztek rajta. Minden könnyebb lesz, hidd el!
2022. márc. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!