Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több mint egy hónap után...

Több mint egy hónap után elfogyott a türelem, hogy szerezhetnék még?

Figyelt kérdés
Mindig is nyugodt személyiség voltam, férjem is mindig dicsért hogy milyen higgadtan kezelem a legdühítőbb helyzeteket is. Viszont amióta megszületett a gyerekünk, egyre hamarabb kijövök a sodromból. Főleg ha a babáról van szó. Az első héten még eszik-alszik baba volt, azóta viszont napról napra egyre többet sír. Egyszerűen fogalmam sincs hogy mi baja és semmivel sem tudom megvígasztalni. Különösen este van ez, napközben a babakocsiban el tud aludni. Megetetem-üvölt, tisztába teszem-üvölt, ringatom dajkálom-üvölt, betakarom-üvölt, kitakarom -üvölt, komfortszopi-ahelyett is üvölt, hasfájás ellen mindent bevetek-üvölt. Fogalmam sincs mi baja, fogalmam sincs hogy hallgattassam el és ez frusztrál. És nem azért zavar a sírás mert azt akarom hogy csendben legyen, hanem mert tudom hogy valami baja van és én nem tudom kitalálni se megoldani. Sokszor amikor meghallom hogy elkezdi legszívesebben én is üvöltenék, vagy jól megráznám, de nem tehetem. Igyekszem mindent megtenni hogy ne érezze a frusztráltságomat, de ettől csak még feszültebb leszek. Már attól is falnak tudnék menni ha csak leesik a kezemből a telefon. Először azt hittem hogy a kialvatlanságtól van, de egy ideje szinte nappal is csak alszom, mégsem változott semmi. A férjem szerint ilyenkor zárjam rá az ajtót, dugjam be a fülem és feküdjek le aludni. Amellett hogy nem akarom sírni hagyni, csak még feszültebb lennék a tudattól hogy nem vagyok ott neki amikor baja van.
2022. márc. 18. 22:06
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom is ilyen volt 6 hónapos koráig. 2. baba, ezért már nem pánikoltam. Mi is mindent kipróbáltunk a férjemmel, de csak az idő segített.

Neked tudom javasolni, hogy szedj vasat és magnéziumot. Valamennyit a hurcizás nálunk is segített. Lassan jön a jó idő is, sétálhattok nagyokat. Ha viszont kezded elveszíteni a türelmed, tedd be a kiságyba, menj el pisilni, arcot mosni, igazíts magadon és egyél, igyál. Ha már rendben érzed magad, akkor menj vissza hozzá és próbáld meg újra megnyugtatni.

Most ez az időszak nagyon hosszúnak tűnik, de szépen fejlődni fog az idegrendszere és nyugodtabban fogja kezelni a bajait.

2022. márc. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
46%

"de egy ideje szinte nappal is csak alszom". akkor mikor vagy ki ?

Nem ertem, hogyhogy szinte nappal is csak alszol? Olyankor hol a baba ?


Amugy meg normalis, sajnos a hasfajas ilyen, sokunk tulmegy ezen.

A ferjed meg nem normalis ha ilyet javasol...

Sajnalom a babat.

2022. márc. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
74%

Én ugyan még csak júliusa várom az első babámat, de valamelyik gyermekpszichologiai könyvben olvastam, hogy ha már mindent kiprobaltal, kitartás minden okot amiért sír, és még mindig sír, akkor is vedd ölbe, lehet hogy épp "csak a karodban szeretne sírni".

Amúgy mi lenne, ha a férjed dajkalna olyankor, mikor te kimerült vagy? A baba biztosan érzi a te feszültségedet is, anyukám szokta mesélni hogy neki nem és nem akart a tesóm elaludni, csak nyüglődött baba korában, amikor atvette apum, akkor meg rögtön bealudt, valószínűleg rajta nem érezte a feszültséget.

2022. márc. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
84%

Mi is ilyen helyzetbe voltunk anno, és hasonlókat éreztem mint te. Kislány korom óta vágytam az anyaságra, nehezen is jött össze a baba és mikor megszületett a világ legboldogabbja voltam. A 2. héttől kezdve rengeteget sírt és én is ki voltam készülve, hogy nem tudok neki segíteni. Már minden bajra gondoltam, elvittem csomó orvoshoz és végül a gyógytorna vált be nekünk. Mármint semmilyen egészségügyi problémánk nem volt, de a gyógytornász mutatott olyan otthon is elvégezhető gyakorlatokat, amivel át tudom mozgatni a picit és ettől hátha megnyugszik.

Így is tettem, jól befütöttem a szobát, levetkőztettem pelusra és tornáztattam, közben énekeltem neki és próbáltam a lehető legnyugodtabb lenni, hogy ne érezze rajtam a feszkót. Nekünk nagyon sokat segített, próbáljátok ki ti is :)

2022. márc. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
38%

Húha, régi szép emlékek :D


1 éve született a fiam, az első három hónap nekem is hasonlóan telt, és nekem is pont 1,5-2 hónapos kora körül jött egy mélypont, zokogtam éjszakánként, mikor ötödjére próbáltam meg lerakni és felkelt.


Volt olyan, hogy tényleg rázártam az ajtót, hadd ordítson, persze úgyse bírtam hallgatni, 2 perc múlva mentem vissza :D


Végül teljesen magunk közé vettük egész éjszakára, akkor sokkal jobban aludt. Most meg már a saját szobájában alszik, fél kilenckor aludt el, 6-kor kelt a szentem.


De emlékszem, azokban az első hónapokban nem vigasztalt semmi éjszaka, téged sem fog valószínűleg. Tűrni kell, kibírni, idővel megedződsz.

2022. márc. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt az elején. Egy idő után rájöttünk, hogy extrém módon igényelte a fiam a testközelt. Este rajtam aludt, nappal hordoztam. Szinte folyamatosan kontaktusban voltunk és már alig volt sírás.

Az aki meg azt írta h nem volt elég tej a feleségének: akinek van, lehet elég is ha eleget van cicin a baba. Mivel szoptatás közben termelődik. Ezt csak azért mondom, ha valaki esetleg nem tudná ne tévessze meg amit egy elmaradott védőnő mond

2022. márc. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 babyboom567 ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Kitartás,lesz jobb.Azt nem írom,hogy hamarosan,mert ez nem biztos hogy igaz, mert nekünk ez kb 4 évésen!!! jött el ez az időszak.Képes vagy rá,jól csinálod.

Ha azt érzed, hogy nem normális mennyiségű a sírása,akkor vidd szakemberhez,ne hagyd magad lebeszélni.

Illetve pl nyugtatásra, hasfájásra,fogzásra próbálkozhatnátok aromaterápiával.Keress a közeledben valakit aki foglalkozik vele.Vannak babáknak is biztonságos esszenciák.

2022. márc. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!