Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több mint egy hónap után...

Több mint egy hónap után elfogyott a türelem, hogy szerezhetnék még?

Figyelt kérdés
Mindig is nyugodt személyiség voltam, férjem is mindig dicsért hogy milyen higgadtan kezelem a legdühítőbb helyzeteket is. Viszont amióta megszületett a gyerekünk, egyre hamarabb kijövök a sodromból. Főleg ha a babáról van szó. Az első héten még eszik-alszik baba volt, azóta viszont napról napra egyre többet sír. Egyszerűen fogalmam sincs hogy mi baja és semmivel sem tudom megvígasztalni. Különösen este van ez, napközben a babakocsiban el tud aludni. Megetetem-üvölt, tisztába teszem-üvölt, ringatom dajkálom-üvölt, betakarom-üvölt, kitakarom -üvölt, komfortszopi-ahelyett is üvölt, hasfájás ellen mindent bevetek-üvölt. Fogalmam sincs mi baja, fogalmam sincs hogy hallgattassam el és ez frusztrál. És nem azért zavar a sírás mert azt akarom hogy csendben legyen, hanem mert tudom hogy valami baja van és én nem tudom kitalálni se megoldani. Sokszor amikor meghallom hogy elkezdi legszívesebben én is üvöltenék, vagy jól megráznám, de nem tehetem. Igyekszem mindent megtenni hogy ne érezze a frusztráltságomat, de ettől csak még feszültebb leszek. Már attól is falnak tudnék menni ha csak leesik a kezemből a telefon. Először azt hittem hogy a kialvatlanságtól van, de egy ideje szinte nappal is csak alszom, mégsem változott semmi. A férjem szerint ilyenkor zárjam rá az ajtót, dugjam be a fülem és feküdjek le aludni. Amellett hogy nem akarom sírni hagyni, csak még feszültebb lennék a tudattól hogy nem vagyok ott neki amikor baja van.
2022. márc. 18. 22:06
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
84%

1 vagyok!

2-nek igaza van , kosd magadra érezze a szivveresed ! A tested meleget, nagyon picike meg !


A férjed pedig nem teljesen jól gondolkodik ! Sőt ! Esetleg besegiteni nem tudna amikor otthon van ? Hogy te tudj pihenni esetleg !


Te nyugodtan rá tudnád csukni az ajtót ?

Irasodbol azt gondolom hogy nem ! Ne tedd !

Nagyon sokan átéltünk hasonló szitut, ez elfog múlni , persze ahogy telik az idő mindig lesz más , fogzas pl !


Azt probaltad hogy magadra fekteted? Az én Lányom az első 3 hónapban úgy aludt csak nyugisan!


Sajnos ez ilyen türelem játék !

Szóval kérlek magadat razd meg és gondolj arra hogy hamarosan jobb lesz !

2022. márc. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
59%
4-es, a d vitamin nagyon fontos nekik, esetleg egy másik készítményt kellett volna próbálni helyette. Pl a vigantolra gyakran mondják, hogy hasfájást okoz az arra érzékeny babáknál és az eurovit(pl) pedig nem
2022. márc. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk is volt egy ilyen időszak. 1 hónapos korában kezdte éy kb 1,5-2 hónapig tartott. Próbáltam én mindent. Még azt is megpróbáltam, hogy nem este, hanem reggel fürdettem, hátha az a baj. Semmi nem használt. Úgy vészeltem át, hogy egyszerűen beletörődtem, elengedtem. Ugyanúgy ringattam, pocakot masszíroztam, próbáltam ciciztetni, és közben igyekeztem kizárni a hangját. Énekeltem neki, próbáltam hangosabban, halkabban, "túlkiabálni" az énekléssel a sírását. (Férjem szerint pont az énekhangomtól visított😅) Nem azt mondom, hogy egyik napról a másikra abbahagyta. Először csak egy nap maradt ki, aztán 2-3.. utána már csak hetente 1x fordult elő, aztán egyszer csak nem volt többször. De a mai napig (már 16 hónapos lassan) úgy alszik el, hogy énekelek neki 🙂 (szóval annyyira mégse lehetett rossz hangom, vagy azért alszik el minél előbb, hogy ne kelljen hallgatnia😃)
2022. márc. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
75%
12-es, próbáltunk másfélét is, ugyanaz volt a végeredmény. Szegény tényleg egész nap üvöltött tőle, ha nem adtam, akkor pedig nem. Szóval reménykedem, hogy semmi gondot nem okoz a későbbiekben az, hogy kihagytam, de egy egész nap ordító baba, hónapokon át, valóban borzalmas...
2022. márc. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
79%
(Nem én pontoztalak le, szerintem korrekt, amit írtál.)
2022. márc. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
86%
A férjed szerint a te mentális egészséged fontosabb és csukd rá az ajtót? Gratulálok.
2022. márc. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
72%

Teljesen hasonló eset, aterzem.

Sajnos ráadásul engem senki sem akart megérteni, ez volt a legrosszabb.

Nálunk a baj az volt hogy nem lakott jól mert nem tudott szopni , és nem vettek észre a romok , hogy fel kell vágni a nyelvét.

Sajnos 8honaposan vágták fel és azután megszűnt a baj nagyrészt.

Lehet nálatok is ez a baj? Vizet ?

Én így veszeletem túl:

Este kendőbe tettem- az elején pokrócot csavartam ugyanúgy és abba tettem-ugy elaludt.

Amikor nem sőt legtöbbször 10p után felébredt: a vallamra tettem, az agy tamlajara dőltem úgy hogy majdnem aludva- és úgy aludtunk.

Szörnyű volt volt hogy alig aludtam 3-4orat és azt is úgy hogy félig ebren

2022. márc. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
59%

Oh Istenem: nem vették észre a dokik. - így akartam írni

A telóm automatikusan kijavította, sajnos nem tudom kikapcsolni, és nem olvastam át így nem javítottam ki a hibát. Elnézést.

2022. márc. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Kólika sajnos, viszont tényleg erre kell gondolni hogy tartsatok ki és elmúlik, nálunk tervezett születési dátum plusz napra pontosan 4 hónapra másnap már nem jelentkezett a görcsös sírás egyik este. Fura is volt hirtelen nem egymásnak készítettük a vacsorát :) 🙃...

De ami tényleg segített, persze teljesen random volt hogy mikor melyik:

-Cabboo kendős hordozó, hevedereket csak be kellett igazítani, nem kellett percekig kötni de mégis a puha kendőben ahogy hozzámbújt gyorsan max 15 perc séta alatt elaludt.

-néha nem, ilyenkor fehér zajt játszottunk telefonról miután felvettem hordozóban és sétáltam vele

-babakocsiban szinte mindig sírt, egyszer már azzal indultunk el az elején sajnos és jött a sírógörcs, ekkor fehér zajjal haza tudtuk hozni.Amúgy a babakocsit nem használtuk abban a pár hónapban.

-plüss extrém puha baba takarók, ebbe pólyálva az oldalán fekve hozzám bújva ha szopizott el tudott aludni, emlékeztette az anyaméhre ez a bepólyált állapot, de igazából nem volt bonyolult, a kórházban kérdeztem rá születése után, a takaró csücskeit kellett oldalt összefogni( keress rá inkább :) , hogy tudod könnyen beletekerni a baba testét úgy hogy az arcára ne kerüljön a takaró) .

-cseppek: talán nagyon nagyon picit a biogaia segített, de minden mást kidobtunk, a gyógyszeres ízétől más márkának pl kész volt, szerintem van amelyik árt is...nem mondok gyógyszer nevet, de egy ilyen pici gyereknek a gyógyszer tartalma íze és sok cseppet javasoltak...de ezen mindenki átmegy akinek kólikás a babája és mindent kipróbáltunk mi is hátha alapon.

Remélem picit tudtam segíteni.

2022. márc. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk ugyanez volt, mindenki mondta, hogy hasfájós a baba. Végül kiderült, hogy a szopizással volt a gond, mert nem volt elég teje a feleségemnek. A védőnő szólt, hogy most azonnal szerezzünk egy mérleget. Hamar rájöttünk, hogy mi csak azt hittük, hogy eleget evett a pici. Doki néni írt fel tápszert, így oldódott meg a talány, hogy miért üvölt egyfolytában a baba.
2022. márc. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!