Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen szülő az, aki hagyja,...

Milyen szülő az, aki hagyja, hogy így járjanak a gyerekei iskolába?

Figyelt kérdés

Az iskola kb 3 km-re van az otthonuktól, és ahelyett, hogy vennének nekik buszbérletet (ami itt kb havi 3000 Ft-ra jönne ki gyerekenként), minden egyes nap, akkor is, ha vihar van, akkor is, ha 20 centis hó van, ők gyalog járnak.

A fiamnak osztálytársa az egyik lány, és mondta, hogy volt olyan, hogy a cipője meg a nadrágja teljesen át volt ázva az esőtől, úgy ülte végig az órákat.



2022. máj. 2. 13:18
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
71%
Nem látom ebben a problémát, ugyanígy jártam iskolában, akkor ez volt a normális. Mármint nem az átázott ruha, hanem a bejárás. Lehet bent tartani váltást.
2022. máj. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
66%

3 km nem nagyon sok, jót is tehet.

Ha nagyon szakad az esö vagy a ho akkor aznap kivételesen lehetne venni buszjegyet például.

Vagy váltó ruha, cipő, hogy a gyerek ne szrra azott ruhaban legyen.

Normalis idoben pedig nincs ezzel baj.

En kozepiskolaban mindig gyalog jartam 4 kmert. Sajnos nekem 1 cipőm volt, igy az ha esett az eső beázott és tudom milyen szar egesz nap egy tocsogó tornacipőben, vizes zokniban lenni.

Nálunk csak néha néha telt buszjegyre vagy ha jött egy ingyenes járat...

2022. máj. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
59%
3 km-t simán lesétálok mire jönne a következő busz.
2022. máj. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 Derjaderja ***** válasza:
61%

Nem értem a kommenteket, szerintem nagyon gáz, hosszú táv teljesen feleslegesen, ráadásul egyedül, sötétben.

Kirandulason a 3 éves lányom is jön 6km-t, de azért az egész más.

Sem pihenni, sportolni, tanulni nem marad idejük.

Nagyon sajnálom őket.

2022. máj. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
84%

Itt a kérdés az, hogy valóban pénz szűke okán, vagy csak simán nem törődömségből nem költenek bérletre.

Ha pl a havi 30 ezer megvan a cigire meg anyunak műkörömre, akkor elég erősen aggályos.

2022. máj. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
55%

Derjaderja!


Bakker a 3 km az max 40 perc. Amellett nem marad idejük se pihenni, se tanulni? Esélyes, hogy felsősök, ha egyedül járnak. Az én 3 éves gyerekem példa volt rá, hogy ez nem egy halálos távolság. A drága gyermek jelenleg 18 éves és kapaszkodj, másik varosba jár biciklivel dolgozni. Abba se hal bele.

2022. máj. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
44%
Ahol én élek, télen mínusz 15-20 fok is volt. A hajam is megfagyott, ami kilógott a sapka alól. Nem lettem lelki nyomorék és nem is betegedtem le, ha beázott a cipőm. Pech volt, de hát ez van. 3,5 km volt a suli
2022. máj. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
37%
15# egyet értek. kevés a szülők keresete nem futtya buszra, akkor az érthető is, 3 kilométer nem árt gyaloglásba, de a ccsalád szegény és kevés a ruhájuk az normális. gyermekekt elhanyagolják a szülök, akkor az rossz
2022. máj. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
78%

Attól, hogy X meg y így járt, másnak miért kéne úgy?

Ki mondta, hogy ebbe bele lehet halni? Ha nincs más megoldás, gyalogol az ember, de ha annyi lenne, hogy vesz egy bérletet, akkor nehogy már a gyereken spóroljon.



Én is jártam gyalog ennyit, és igencsak nem volt kellemes a vonatról leszállva télen, meg nyáron a 30 fokban sétálgatni. Ha lett volna busz lehetőség, én is azzal mentem volna.

2022. máj. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
88%

A felnőttnek 40 perc.. Pont ennyire van a könyvtár oda-vissza és épp elég volt a kisgyerekkel megjárni. 1x

Ha inkább 50 perc..hát én nem irigylem, majdnem két óra séta a nehéz sulis cuccal. Jó időben se semmi, hát még esőben.

2022. máj. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!