Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen szülő az, aki hagyja,...

Milyen szülő az, aki hagyja, hogy így járjanak a gyerekei iskolába?

Figyelt kérdés

Az iskola kb 3 km-re van az otthonuktól, és ahelyett, hogy vennének nekik buszbérletet (ami itt kb havi 3000 Ft-ra jönne ki gyerekenként), minden egyes nap, akkor is, ha vihar van, akkor is, ha 20 centis hó van, ők gyalog járnak.

A fiamnak osztálytársa az egyik lány, és mondta, hogy volt olyan, hogy a cipője meg a nadrágja teljesen át volt ázva az esőtől, úgy ülte végig az órákat.



2022. máj. 2. 13:18
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 Derjaderja ***** válasza:
72%

16. 2x40 perc, ha jól értem, mert haza is kell jönni, amúgy valóban függ a gyerek korától.

Ha még edzésre vagy szakkörök jár, akkor elég sok. Ha meg a gyaloglás miatt nem tud semmire járni, az se jó.

Itt a kényszer a gond. Jó időben mi is biciklivel jártunk hév helyett suliba, de az ember maga eldöntötte.

Bármikor lehet menstruációs fájdalma, migrénes lehet, fáradt, náthás, bármi lehet. Hideg esőben sem élmény gyalogolni.

Számomra ez azért így mindenképp egy szülői elhanyagolt sugall. Akkor is ha generációk nőttek így fel. Anyám is egyetemista korában nyaranta napi 8km-t gyalogolt a tesztet kapálni odavissza, de engem valamiért mégse erre vagy hasonlóra ítélt.

2022. máj. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 Derjaderja ***** válasza:
87%
Tesztet= TSZ-be
2022. máj. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
40%

"Számomra ez azért így mindenképp egy szülői elhanyagolt sugall"


Huh, bakker.... Akkor a holland gyerekek többsége rendesen el van hanyagolja, ők ugyanis biciklivel járnak. Mindenhova. Másik varosba is az iskolába. Minden időben. Akkor is, ha szakad az eső. Nem halnak bele. Sőt, nem is betegségben mint máshol.

2022. máj. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
65%
Ok, akkor dobjatok össze a gyermekenkénti havi 3e-t nekik a berletre.
2022. máj. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
79%
Tudni kéne a családi hátteret is hozzá, mert nem tudjuk, hogy egy anyagilag megszorult családról van szó, vagy olyanról, ahol minden baromságra van pénz, csak a kölykökre nincs.
2022. máj. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
73%

Nekem volt bérletem, de annyira jó társaság verődött össze, hogy 90%-ban gyalog mentünk mindannyian anno haza ilyen távolságra általános iskola utolsó éveiben. Teljesen mindegy milyen idő volt. Elhagytunk mindig egy-egy embert, aki útközben lakott valahol, vagy reggel éppen begyűjtöttük őket. Én imádtam. Nem biztos, hogy ezt a gyerekek tragédiának élik meg. :D Olyan jókat röhögtünk utólag magunkon, hogy bőrig áztunk... :) Utána vidékre költöztünk, akkor a buszozás lett ilyen társasági esemény a gimis cimborákkal, majd egyetemre is rengeteget sétáltam, mert 4 km volt a távolsági buszmegálló és nem volt kedvem a helyi járatra várni, meg fizetni is érte. Jó alakom is volt végig. :D

Mára már elkényelmesedtem, autóval megyek mindenhova, nekem már ez lett a természetes. De attól még nem felejtem el, hogy "honnan jöttem". ;)

2022. máj. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 Derjaderja ***** válasza:
69%

23. De Hollandiában ez a normális. Mindenki így jár, nyilván szuper bringák van, emellett szuper bicikliút rendszer. Az is más ha a fèl osztály egy irányba kerekedik, meg az is ha egy kérdéses közbiztonságú országban egyedül ez a két gyerek kutyagol valahol a koromsötétben. A többiek meg együtt a buszon vagy jönnek értük.

Az igaz, hogy a kor meg az út illetve a környék árnyalná a képet. De ezeknek bringájuk sincs, szóval vagy olyan kicsik, vagy a terep olyan, vagy arra sem költenek a szülők.

2022. máj. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
72%

Jó persze nem mindegy mit vizionálunk, hogy a sötétben gyalogolnak haza az autópálya és a bokrok közötti résen, vagy egy városban a járdán. És nem mindegy, hogy rendes cipőre se futja vagy a gonosz szülő direkt így akar magának cigire spórolni. ÉS az se mindegy, hogy egy 7 vagy egy 12 vagy egy 16 évesről beszélünk.

De csak önmagában a napi 2x3km gyaloglás még nem veszélyezteti a gyereket.

2022. máj. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem nagyon gáz, hogy az már elhanyagolás ha egy gyerek lakott területen belül gyalogol 30-40 percet napi 2x. Az ovis gyerekemmel kb 1 óra alatt lesétálunk ennyit úgy,hogy minden bokornál meg kell nézni épp milyen virág van rajta megilyenek.Jövünk itt a védjük a természetet meg a mindent,használtan veszünk a babának ruhát, mert a környezet,de amúgy a simán megtehető távra is autóval visszük a gyereket, mert nehogy még elfáradjon.:)
2022. máj. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a kérdező visszatérhetne és válaszolhatna a felmerült kérdésekre :D
2022. máj. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!