Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bevállalnátok így a második...

Bevállalnátok így a második babát?

Figyelt kérdés

A gyerkőcöm most kapott autizmus diagnózist. Még kicsi, nem tudni milyen fokú az autizmusa és hova fejlődik majd.

Alapvetően 2 gyereket terveztünk, fel is vettük annak idején a CSOK és Babaváró támogatást/ hitelt, úgy építkeztünk. Lassan kezd sürgetni az idő, ha nem lesz meg a második baba iszonyat pénzeket kell fizetni. Ti bevállalnátok így a második babát?

Olyat ne írjátok, hogy előre kellett volna gondolkodni, mert az ember nyílván nem gondol arra, hogy autista gyereke lesz.



2022. máj. 14. 13:30
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
74%
Egy férj nemigen viseli el, hogy egyik gyerek súlyos beteg, a másik meg nem az övé, kevsebb is elég ahhoz, hogy besokalljanak, és elváljanak.
2022. máj. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
77%
És nem mindegy, hogy egy autista vagy kettő, mert megnőnek, és lesz fizikai erejük, amivel hadonásznak, üthetnek-vághatnak, és nem lehet úgy már bírni velük.
2022. máj. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 A kérdező kommentje:
Ilyen opció nincs, hogy ne férjemtől legyen gyerek. De egyébként sem segítene rajtunk, mert egyáltalán nem biztos, hogy az apukától örökölte ezt. Egyikünk sem autista tudtommal és autisztikus tüneteink sincsenek.
2022. máj. 14. 15:12
 24/63 anonim ***** válasza:
69%

Én bevállalnám. Egyáltalán nem biztos, hogy a 2. is autista lesz, és az sem biztos, hogy nem fog tudni viszonylag teljes életet élni a gyermeketek.

Persze, a legrosszabb kimenetellel is számolni kell, de én adnék egy esélyt.

(Nekem a nagyobb gyerek autizmus gyanús, papírunk még nincs róla, a kisebbnek 1db autisztikus tünete sincs.)

2022. máj. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
72%

2 éves még nagyon kicsi, úgy tudtam 3 éves kor alatt nem is adnak autizmus diagnózist. Úgy tudom 3 éves kor alatt még a legtöbb gyereknek vannak autisztikus tünetei.

A legjobbakat kívánom Nektek, bárhogyan is fogtok dönteni :)

2022. máj. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
38%

Valószínű bevállalnám. Eleve két gyereket akartatok, akkor legyen kettő. Meg fogod bánni ha nem, mindig ott fog motoszkalni a fejedben hogy kellett volna meg egy gyerek. Ha lesz, akkor szerintem kevésbé fogod bánni ha esetleg problémás lesz.

Nehéz döntés. Két évesen azért már talán látszani kellene hogy egy őrjöngő vandál-e gyerek, vagy csendben sarokba üldögélős típus. Melyik a kettő közül?

2022. máj. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
46%
26-os, láttál te már a tévén kívül autistát?
2022. máj. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
93%

#26 vagyok. Képzeld láttam. Olyat is aki nem is érzékeli szinte hogy van külvilág, artikulálatlanul üvöltött egész nap, és odacsapott ha csak ránéztél, meg olyat is akinél ez csak abban nyilvánul meg hogy nehezen teremt kapcsolatot, le van maradva a feljődésben, utálja az érintést, túlhallása van, és van pár idegesítő rögzült szokása, de ha ezeket betartjuk, szépen el lehet vele lenni. Az előbbi otthon van az anyjával és az utcára alig meri kivinni, az utóbbi 6 évesen eljutott oda, hogy képes integrált óvodába járni.

Nagyon nem mindegy mennyire súlyos a helyzet.

2022. máj. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
84%
Én biztos nem vállalnám be, amíg nem látnám, hogy mennyire súlyos a helyzet. A környezetemben a legtöbb házasság tönkrement a "problémás" gyerek miatt, apuka vagy lelépett vagy a munkába temetkezett, az "ép" gyerek meg elkallódott. Egyedül maradni 2 gyerekkel, ha az egyik autista, plussz hatalmas hitelekkel, vagy kényszerből együtt maradni borzalmas lehet. Ha annyira szeretnél 2 gyereket, majd szülsz 10 év múlva, mikor látod, hogy mi a helyzet a meglévő gyerekkel, illetve hogy bírja a házasságod.
2022. máj. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
66%
Annak van igaza, aki azt mondta, orosz rulett.
2022. máj. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!