Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai világban komolyan...

A mai világban komolyan akkora csodának, szó szerint "speciális esetnek" számít az, aki rendelkezik annyi önismerettel, hogy tudja előre, ha neki nem való a gyerek? Egy másik kérdésnél ezt írták nekem.

Figyelt kérdés
Elképesztőnek tartom, hogy sokan csak úgy fejest ugranak bele, majd mindenki mást hibáztatnak magukon kívül, ha a dolog nem jön be nekik. Mindig fontosnak tartottam az önismeretet, számomra ez a beleélek a vakvilágba hozzáállás teljesen ismeretlen és nem logikus.

2022. máj. 30. 20:05
 91/135 A kérdező kommentje:
Jah és +-nak: anyósom a mai napig bánja, hogy nem vetette el a második fiát, akitől az unokája van. Ennyit arról, hogy csak anekdoták és nem tudok semmit. Gázlángozhatsz ahogy akarsz, az életemet és a benne élőket én ismerem.
2022. máj. 31. 14:04
 92/135 anonim ***** válasza:
41%

Az állami gondozott gyerekek legtöbször a rossz anyagi helyzet miatt kerülnek be a rendszerbe. De ez továbbra se a megbánás kategória, ez a gyereknek rossz az tény, de szerintem mi nem erről beszélünk. Hanem arról, hogy egy anya például a gyerek öt éves korára valami miatt eljut oda hogy bárcsak ne született volna meg. Én továbbra se gondolom azt, hogy ez tömeges kategória lenne, de meggyőzhető vagyok.


Az pedig ugye csak vicc volt, hogy a cigányasszony azt mondja a gyerekének hogy bárcsak haltál volna meg? Mondanak azok cifrábbat is, a kedvencem a nőne gitár a hasadban és a rák pengetne rajta. Borsodi vagyok.

2022. máj. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/135 A kérdező kommentje:
92.: Mi ez az általánosítás? Nem voltak szegények, se cigányok, fehér emberek voltak, akiktől szökött a gyerek. Mint utólag megtudtam azért, mert bántották. Akikről írok sem a szegénység miatt voltak a rendszerben, de látom, te az a típus vagy, aki látatlanban megszakérti a másik életét és van képe kioktatni. Nem fog menni elárulom...
2022. máj. 31. 14:09
 94/135 A kérdező kommentje:
Jah és anyósom is fehér, és nem anyagi okok miatt bánja a mai napig sem.
2022. máj. 31. 14:09
 95/135 anonim ***** válasza:
41%
Oké rendben van, és akkor mi a konklúzió?
2022. máj. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/135 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy mindenki így érez, nem tudom, miért írod. Csak azt, hogy létezik, mint jelenség. Mi a konklúzió? Nem kellene elhazudni a másik tapasztalatát, csak azért, mert az nem illik a mi világképünkbe. Persze, hogy egy ilyen példát sem ismersz, ha el is mondaná, akkor sem hinnéd el, kioktatnád a saját életéből. Csak a környezetemben ismerek min. három nőt, aki utólag nem szülne, vagy nem annyit, amennyit megszült. Vállaljon aki akar, szeresse, nevelje, de ne tagadjuk már azt le, hogy van, aki megbánja, és nem millióból az egy. Nem te láttad a szüleitől menekülő, brutálisan összetört NEM cigány lányt, akinek az anyja ezt vágta a szemébe. Ahogy anyósom szavaira is emlékszem, amikor erről lamentált, hogy a második fiát el kellett volna vetetnie. Nem te foglalkoztál azzal a gyerekkel sem, aki bekerült a rendszerbe, sok esetben pont azért, mert sz.rt a szülő a fejére, élte az életét külföldön, vagy az ország másik pontján.
2022. máj. 31. 14:17
 97/135 anonim ***** válasza:
41%

Akkor mindenki költözzön ebbe a nyomorúságos dél Borsodba, mert akiket én ismerek, normális családokban, megfontoltan átgondoltan vállaltak gyereket, az mindegyik örül a döntésének és szereti őt hosszabbtávon is.


Egyébként aki olyan rossz ember, hogy összeveri a saját gyerekeit, meg elhagyja őket, azok általában pont nem arról híresek, hogy a gyerekvállalás előtt ellamentálnak azon, hogy jó lesz-e vagy sem.


Aki álmában megöli a lányait, azt se azért teszi, mert megbánta, hogy megszülettek, hanem azért mert egy romlott lelkű ember.

2022. máj. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/135 A kérdező kommentje:

Nem lamentálnak el, mert nem gondolnak bele, a gyerek az csak jön. Sok esetben nem azért lesz az embernek gyereke, mert akarja, szimplán csak nem védekezik. Abban azért remélem megegyezhetünk, hogy van, akinek nem való. Teljesen mindegy, az ilyen miért bánik így velük / miért öli meg, biztosan nem szerették azokat a gyerekeket, mert akiket szeretünk, azzal nem bánunk így!


Aztán van, aki nem bántja, de utólag nem vállalná, ki ezért, ki azért. A gyerekteleneket is kár beállítani valami gyerekgyűlölő sz.rháziknak, nagyapámat is jóformán a gyerektelen nagynénje nevelte fel.

2022. máj. 31. 14:30
 99/135 anonim ***** válasza:
87%

Nem akarok beleszólni a vitátokba, de azért ez se olyan egyszerű mint gondolod. Akinek ennyire félresiklik az élete, hogy a családját is elhagyja, meg bántja őket, ott nem az a baj, hogy gyereket vállalt, nem azon csúszott el, hanem nagyon sokszor az alkohol, vagy épp a munkanélküliség miatt alakult ennyire rossz irányba az egész élete, és benne a gyerekeihez való viszonyai is. Nem lehet ezeket egy mondatban leírni, analizálni.


Pl nagymamád esete is itt van: ha tegyük fel egy olyan férfivel köti össze az életét, aki egész életében szereti és becsüli, akkor talán a gyerekei iránt is másként érzett volna.

2022. máj. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/135 A kérdező kommentje:
Persze, nyilván komplex, ezt nem is tagadta senki. Nagymamám szimplán sz.rul választott, majd nem mert kilépni, mert az anyja nyomasztotta a jaj, mit szólnak az emberekkel, és minden dühét a gyereken vezette le. Dédnagyanyámnak meg egyszerűen nem voltak anyai érzései, a temérdek abortuszát is kb. viccnek fogta fel. Nálunk szegénység, munkanélküliség mint ok nem játszott, középszinten éltünk mindig. Anyósom megint más tészta, szerencsétlen nagyon kész van idegileg mindentől, de ő sem volt szegény.
2022. máj. 31. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!