Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai világban komolyan...

A mai világban komolyan akkora csodának, szó szerint "speciális esetnek" számít az, aki rendelkezik annyi önismerettel, hogy tudja előre, ha neki nem való a gyerek? Egy másik kérdésnél ezt írták nekem.

Figyelt kérdés
Elképesztőnek tartom, hogy sokan csak úgy fejest ugranak bele, majd mindenki mást hibáztatnak magukon kívül, ha a dolog nem jön be nekik. Mindig fontosnak tartottam az önismeretet, számomra ez a beleélek a vakvilágba hozzáállás teljesen ismeretlen és nem logikus.

2022. máj. 30. 20:05
 81/135 anonim ***** válasza:
19%

El se tudom képzelni azt a szituációt, mikor ül otthon az anyuka vagy apuka, nézi a gyerekét, akit mindennél jobban szeret, és azt gondolja, hogy ahh bár inkább ne lennél, mert az a szemét Feri/Juli az apád/anyád, és megint szóba kell vele állnom miattad!

Pfff😂

2022. máj. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/135 A kérdező kommentje:
Oltári hülyeség? Mert azt az idegenek majd csak úgy tudják. Nem kell ahhoz valakinek gyereke legyen, hogy a saját családját ismerje. A másodikat nagyanyám gondolkodás nélkül elvetette már. Nem, nem mondta azt, hogy apámért jaj, de megérte, sőt...
2022. máj. 31. 13:49
 83/135 anonim ***** válasza:
59%
Neked frankón el vannak téve könyvjelzőbe a két évvel ezelőtti gyakori kérdések témák??
2022. máj. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/135 anonim ***** válasza:
19%
Eddig csak a nagymamádat hoztad fel, de te azt mondtad hogy rengetegen vannak ilyenek. Továbbra is várjuk a konkrét sztorikat. Én kisgyerekes körökben mozgok, de mindegyiken csak az őszinte imádatot látom a gyerekük iránt, még ha vannak hullámvölgyek is. De lehet én élek a lila akác közben.
2022. máj. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/135 A kérdező kommentje:
Elég rákeresni. Nem lep meg, hogy megy a hitetlenkedés, a gázlángozás, és a saját családomból vett példákat is hiteltelenítenéd, csak mert az nem felel meg a te valóságodnak.
2022. máj. 31. 13:51
 86/135 A kérdező kommentje:
Igen, te élsz lila akác közben. Más az, amit az ember a felszínen lát, és más az, ami a valóság.
2022. máj. 31. 13:53
 87/135 anonim ***** válasza:
52%

De azt ugye tudod, hogy ha az interneten rákeresel arra, hogy lapos Föld, arra is kiad egy csomó találatot?

A nagymamád on kívül, volt-e már olyan, aki neked személyesen azt mondta volna hogy megbánta hogy gyereke született, ezt kérdezem. Illetve ha nem titok, akkor erre te mit reagáltál, majd ő arra mit mondott?

2022. máj. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/135 anonim ***** válasza:
41%
Az a helyzet, hogy nagymamád példáján kívül te sem tudsz ilyet, csak ezt gondolod, mert ezt akarod gondolni, Ugyanis a narratívádat, azaz hogy szülőnek lenni rossz dolog, ezt támasztja alá.
2022. máj. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/135 anonim ***** válasza:
41%
És ne gondoldd, nem akarom hitelteleníteni a nagyszülő példáját, simán elhiszem, az a bajom csak, hogy ez egyetlen egy példa. Nem tömeges, mint amire hivatkozol, hanem egyetlen egy.
2022. máj. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/135 A kérdező kommentje:

Mivel ismertem nagyapámat, így maximálisan megértettem, nem okozott bennem megdöbbenést. Azt az egyet nem értettem, miért nem vált el. Sosem beszélt rózsaszínen apámról, nem vallotta, hogy az élete értelme lenne meg ilyesmi. Dédnagyanyám meg egy óvodára való gyerekeket vetetett el szenvtelenül, egyedül nagyapámat tartotta meg pasifogónak, majd rásózta a gyerektelen lánytestvérére.


Nem anekdotákról beszélek, hanem mint írtam, dolgoztam gyerekvédelemben. Ismertem családot, ahol az anya az új gyerek születése után az idősebb szemébe vágta, hogy bár haltál volna meg, tudok több féltesóról, akiket mind az állam nevelt és a kapcsolatukra is kihatott, mert az egyiküket látogatta az anya rendszeresen és az adott apa is, addig a másikra ez az anya sz.rt és az apának sem kellett, de volt egy régi barátnőm, akit meg a saját anyja tagadott meg nyilvánosan. És ennél volt még sokkal több is. Nem, ez nem a lapos a Föld tudománytalan baromság. Ha nem lenne igazam nem lenne annyi borzalmas hír szinte minden hétre.

2022. máj. 31. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!