Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai világban komolyan...

A mai világban komolyan akkora csodának, szó szerint "speciális esetnek" számít az, aki rendelkezik annyi önismerettel, hogy tudja előre, ha neki nem való a gyerek? Egy másik kérdésnél ezt írták nekem.

Figyelt kérdés
Elképesztőnek tartom, hogy sokan csak úgy fejest ugranak bele, majd mindenki mást hibáztatnak magukon kívül, ha a dolog nem jön be nekik. Mindig fontosnak tartottam az önismeretet, számomra ez a beleélek a vakvilágba hozzáállás teljesen ismeretlen és nem logikus.

2022. máj. 30. 20:05
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/135 A kérdező kommentje:
Nem tudom, miért kell a másik történetét bagatellizálni, mert te azt nem tudod elképzelni... Van aki talán nem gondolja komolyan, és van, aki igen. Aki egy valóban pocsék házasságban szenvedte le az életét, mert nem mert elválni (ez konkrétan apai nagyanyám), az nem fogja így látni a dolgokat. Halála napjáig emlegette, hogy bár mindent újrakezdhetne, és abban nagyapám nem lett volna képben egy pillanatra sem. Amilyen élete volt, meg is értem. Szóval nem azt mondtam, hogy mindenki, de nem egy, nem kettő ember van így. Te is bagatellizálod, pont úgy, ahogy a társadalom azt sem engedi kimondani, amikor a gyerek mesélne a traumatizált gyerekkoráról, és idegenek közlik vele látatlanban, hogy de az anyja / apja biztosan szerette.
2022. máj. 31. 13:34
 72/135 anonim ***** válasza:
82%

És ha ennyire képben vagy, akkor általában mi az, ami miatt konkrétan ezek a nők vagy férfiak megbánják a gyerekvállalást? Komolyan érdekel.

Nagymamád esete tipikus, hogy a házasságot megbánja az ember, vagy utóbb azt, hogy nem vált el, vagy nem vált el jóval hamarabb.

De az egy teljesen más kategória, amikor valakinek ott van egy gyerek, amit ő szült meg, és mégis képes azt mondani, hogy jobban örülnek ha nem lenne. Az ilyennek szerintem beteg a lelke.

2022. máj. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/135 A kérdező kommentje:
Megbánják, mert a másik féllel a gyerek örökre összeköti őket, nem tudnak úgy kilépni, mint gyerek nélkül. Nem, nagyanyám nem volt az a típus, aki utólag azt mondta volna, hogy na de a gyerekemért megérte. Aztán, hogy mások miért bánják meg, az már egyedi.
2022. máj. 31. 13:43
 74/135 A kérdező kommentje:
2022. máj. 31. 13:43
 75/135 A kérdező kommentje:
2022. máj. 31. 13:44
 76/135 anonim ***** válasza:
28%
Ez oltári hülyeség, hogy a gyereket utána valaki azért bánja meg, hogy bár ne lenne, mert xy az apja/anyja. Jézusom, ekkorra marhaságot. 😂
2022. máj. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/135 anonim ***** válasza:
82%
Éppen azért kérdem, te azt mondod hogy tudsz több ilyet is, mesélhetnél róla, komolyan érdekelne hogy konkrétan honnan szereztél erről tudomást, ki mesélt neked erről, és ha már mondta, akkor megkérdezted e az indokait hogy de miért érzed így stb. stb. Mert ez eddig csak általánosítás.
2022. máj. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/135 anonim ***** válasza:
70%
76, Igen, megint egy olyan dolog, amit soha nem fog megérteni az akinek nincs gyereke. Utalhatod te a férjedet úgy mint a sz@r, de a gyerekedet akkor se cserélnéd el semmire
2022. máj. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/135 A kérdező kommentje:
2022. máj. 31. 13:47
 80/135 anonim ***** válasza:
27%

Figyu, ugye nem külföldről vett, idegen nyelvről lefordított újság cikkel akarsz nekünk érvelni a nők lapjából, hogy fos dolog anyának lenni? :D

Olyat kérdezek, aki személyszerint neked mesélt erről, tehát nem valami anekdotikus dolog, hogy erről meg erről ezt hallottam hogy az unokatestvérének a harmadik szomszédja ezt mondta.

2022. máj. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!