Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai világban komolyan...

A mai világban komolyan akkora csodának, szó szerint "speciális esetnek" számít az, aki rendelkezik annyi önismerettel, hogy tudja előre, ha neki nem való a gyerek? Egy másik kérdésnél ezt írták nekem.

Figyelt kérdés
Elképesztőnek tartom, hogy sokan csak úgy fejest ugranak bele, majd mindenki mást hibáztatnak magukon kívül, ha a dolog nem jön be nekik. Mindig fontosnak tartottam az önismeretet, számomra ez a beleélek a vakvilágba hozzáállás teljesen ismeretlen és nem logikus.

2022. máj. 30. 20:05
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/135 anonim ***** válasza:
87%

De mi a célja ennek a kérdésnek? Magadat akartad fényezni hogy te milyen okos vagy? Akkor tessék: Ügyes vagy, hogy képes vagy annyira gondolkodni, hogy ha nem akarsz gyereket, akkor nem szülsz. Bravo.

Az utolsó kérdésedre: Mielőtt megcsinálod, honnan kéne tudnod, hogy neked nem való? Amíg az embernek nincs gyereke, fogalma sincs róla milyen lesz majd a gyerekes élet. Pláne, hogy valaki kap egy ritka könnyű, jó alvó, problémamentes gyereket, más meg egy olyat, aki annyira beteg, hogy élete végéig 24 órában gondoskodni kell róla. Honnan tudná előre bárki is, hogy mi vár rá ebből a szempontból?

Én még csak most vagyok terhes, félek is, hogy milyen lesz. De akarom ezt a gyereket, nem tudom miért. Ösztön, úgy érzem, akkor lesz teljes az életem. Aztán lehet teljesen más lesz, mint ahogy elképzeltem, lehet betegen születik, lehet teljesen ki fogok készülni. És lehet, hogy akkor ide fogok jönni panaszkodni, ha már van ez a kategória.

Azért tényleg nem kell nagy ész ahhoz, hogy belásd, SENKI nem csinál úgy direkt gyereket, hogy közben úgy érzi, nem való neki a gyerek. Csak van aki utólag rájön, hogy mégsem ezt a lovat akarta.

2022. máj. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/135 anonim ***** válasza:
Teljesen logikus :D
2022. máj. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/135 A kérdező kommentje:

61.: Hú, pedig ebben tévedsz... Mennyi becsúszott, nem kívánt, más unszolására rábólintott terhesség van / volt / és sajnos lesz is a világban. Valahol ez a csávó is így járt, ha jól veszem ki a szavaiból. És itt nem arról van szó, hogy a gyerek problémás, hanem amikor valaki utólag nem érez abból semmit, amiről mások győzködték előtte, hogy jaj, milyen jó lesz. A gyengébbek beadják a derekukat, majd utólag szenvednek.


Jó babavárást neked pedig!

2022. máj. 31. 12:35
 64/135 anonim ***** válasza:
67%

Jajj kérdező, annyira fárasztó módon túlgondolod ezt a témát, közben meg elmegy melletted az élet.

Szülőnek lenni a legjobb dolog a világon. Van persze, aki utóbb rájön hogy neki ezt nem kellett volna, de minden egyes ilyenre jut 1 millió másik, aki meg csendben éli a boldog életét.

2022. máj. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/135 A kérdező kommentje:
64.: Neked lehet, hogy a legjobb. Nem, nagyon nem millióra jut egy. Dolgoztam gyerekvédelemben, és a bántalmazások száma jócskán mutatja, mennyire nem millióból egy az az ember, akinek finoman szólva sem ez a legjobb dolog az életében. Nem véletlen nem látom rózsaszín habos-babos mázban ezt a témát.
2022. máj. 31. 12:45
 66/135 anonim ***** válasza:
67%
De azt ugye tudod h a gyermekvédelembe pont a problémás esetek jutnak el? Magyarul pont a jót nem láttad.
2022. máj. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/135 A kérdező kommentje:
Az ebben az esetben mellékes, a lényeg az arányszám. Nagyon nem millióból az egy. Csak sajnos a társadalom az nem engedi ezeket a dolgokat kimondani, inkább mindenki jön a rózsaszín szöveggel, hogy de gyerek az kell, de szülőnek lenni a legjobb dolog, nem is tudod, mi az igazi boldogság, stb. Rengetegen megbánták a gyerekvállalást ki ezért, ki azért, de ugye az anyaságról csak ilyen pátoszosan lehet nyilatkozni. Nem azt mondom, hogy mindenki megbánja, de abszolút nem marginális jelenség.
2022. máj. 31. 13:11
 68/135 anonim ***** válasza:
77%

Megbánták.

Vagy komoly nehézségei vannak.

Nem ugyanaz. Én inkább az utóbbit látom gyakoribbak. Amikor az anya kivan mint a rongy, ez jellemzően a sok éjszakázás miatt van, de a világért nem adná a gyereket.

Én személy szerint egyet se ismerek, aki, ha vissza lehetne forgatni az időt, ne szült volna.


Az, hogy megbànok egy ekkora döntést, majd legfeljebb az életem végén derül ki, mikor egységben látom az egészet. De azt nem bírom elképzelni, hogy itt egy kétéves kisember, minden nap változik valami, és én máris azt mondom, hogy nem kellett volna.

Ha van is nehezebb nap, annyi eszem van, hogy belátom, holnap jobb lesz. Ma front van, tiszta hülye a gyerek, de holnap reggel mosolygósan ébred.

2022. máj. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/135 A kérdező kommentje:
Nem, nem a nehézségesre gondolok... Persze, hogy nem hallod, nem lehet kimondani. Ha ki is mondja valaki, vagy jön a bagatellizálás, vagy megtámadják az embert, ha gyerektelen azért, ha gyereke van, azért. Saját nagyanyám is megbánta a gyerekvállalást, mindig is mondta, hogy ne legyen egy gyerekük se anyáméknak. Nem olyan ritkaság ez azért.
2022. máj. 31. 13:26
 70/135 anonim ***** válasza:
87%

Jó, de azért te se hiszed el, hogy mindneki aki ezt mondja, komolyan is gondolja?

Szegény nagymamám is ezerszer elmondta hogy sose menj férjhez! Aztán meg ő volt a legboldogabb, amikor megtörtént.

2022. máj. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!