Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor vállalnál gyereket?

Mikor vállalnál gyereket?

Figyelt kérdés

Előre is szeretném leszögezni, hogy nem provokatív jellegűnek szánom ezt a kérdést. Nyilván lesz, akinél a feltételek negyede nem teljesül, más meg 5x ilyen jó körülmények mellett sem vállalná be a babát.


26 éves vagyok, párommal 5 éve vagyunk együtt, 3.5 éve élünk együtt albérletben, jelenleg egy 2 szobás lakást bérlünk. A nettó bevételünk együtt 900-950 ezer Ft, megtakarítás 6 millió Ft körül lehet, nem tudom.

3 év munkatapasztalat van a hátam mögött, ez 2x1.5 évből tevődik össze. Autónk van, nekem jogsim nincs.

Ez mind idáig szép és jó, de szeretnénk lakást/házat venni. Egy 3 szobás 60 nm-es lepukkant panel is 35 millió Ft, szóval itt ez a 6 millió Ft megtakarítás már érződik, hogy semmit sem ér.

Eléggé racionális ember vagyok. Szeretnék gyereket 30 éves korom előtt, de azt gondolom, hogy amíg a lakás kérdés nem rendeződik, bennem nem fog bekapcsolni az a csengő, hogy babát akarok. Csed-em 400 ezer Ft fölött lenne, gyed-re megkapnám a maximumot.

Lehet számolgatni, egy jelentős albérlet ár növelésével is vígan megélnénk 3-an úgy, hogy én épp csak gyed-et kapnék...

De hogyha gyerekvállalás előtt nem lesz saját lakás, (nyilván nem hitelmentes, de nem 30% önerővel szeretnénk lakást, legalább 50% kellene) akkor szerintem kb. sosem, mert akárhogy is nézzük, a gyermek mellett a kiadások nőnek, és nem feltétlenül fog hirtelen akkorát ugorni a fizetésünk, hogy ezt ellensúlyozza.

Nem élünk nagylábon, nem vásárolunk drága műszaki cikkeket, nem wellnessezünk 2 havonta 100 ezerért, visszafogottan éljük a mindennapjainkat, de a megtakarítás fontos a számunkra, és hogy sosem kelljen semmi fontosat nélkülöznünk...


Nektek milyen feltételeitek voltak ahhoz, hogy bevállaljátok az első gyereket?



2022. jún. 13. 15:53
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
78%

Maximum akkor, ha nyernénk a lottón. Amúgy nem látok erre esélyt.

Túl nagy lenne az anyagi teher.

Nem akarok úgy gyereket, hogy havonta azt kelljen számolgatnom vajon belefér e a pelenka, gyógyszer ha beteg lesz, bébiszitter stb stb. És akkor a hirtelen nagy kiadásokról még szó se esett, ha megint beszar a hűtőnk, egyszer már venni kellett egy újat, majd 2,5 év múlva bedöglött egyik napról a masikra és javítani kellett ( minden nap rettegek hogy megint gallyra megy), előtte a mosógépet kellett cserélni, tavaly a telefonomat, a mikrót, idén a laptopomat stb stb. Mindig van valami.

A havi költségeinkkel még épp kijövünk, a gyerekkel megnövekedett kiadások abszolut nem férnének bele. Minden egyre drágább. Az nekünk fontos, hogy legyen biztos megtakarításunk minden hónapban. Ezen felül egyszerűen nincs miből eltartani egy gyereket.

Az anyagiaktól eltekintve minden alapfeltétel megvan

- több millió ft megtakarítás

- hitelmentes családi ház

- stabil kapcsolat (12 év)

- házasság (10,5 éves)

2022. jún. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
58%
19. az nem a valós inflációt követi csak szólok. 🤦🏼‍♀️
2022. jún. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
80%

#22, hanem mi a szöszt szerinted? :)

Annyi igaz, hogy mindig az épp TAVALYI inflációt követi, vagyis csak jövőre lesz az idei infláció az alap, de ha nem akar részvenyekkel mókolni, sem hagyni elporladni a pénzét a folyószámlán, akkor ezt a kompromisszumot meg kell kötnie. Vagy te mivel védenéd ki az infláció hatását a megtakarításokra? Van jobb ötleted?

Vagy mivel magas az infláció, ne is próbáljanak megtakarítani, mert úgysincs értelme? Akkor mi a jó eget csináljanak, kötessék el magukat és éljenek a mának, úgyis mind meghalunk?

Komolyan nem értelek. De ha van jobb alternatívád, őszintén kíváncsi vagyok rá.

2022. jún. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
34%

nem szöszt, hanem a ksh által kozmetikázottat 😂👍

te se sokat érthetsz hozzá ha ezt nekem kell leírnom mert magadtól nem látod 🙄

2022. jún. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
42%
Oké, taníts, milyen jobb alternatívát javasolnál?
2022. jún. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
80%

26 voltam, amikor megismertem a férjemet, értelemszerűen egy kezdődő kapcsolatra nem vállaltunk gyereket. Mire eljutottunk a házasság-gyerek kérdéskörig, addigra a lakás adott volt. Ezt a kapcsolatunk derekán vállaltuk be (közös, fele-fele arányban, még viszonylag jó áron, amikor kezdtek elszaladni az ingatlanárak, minimális önerővel), egy éve voltunk akkor együtt és agyaltunk is, hogy nem korai-e ez még a kapcsolatunkban. Még egy kis hitel van rajta, de hamarosan attól is megszabadulunk.

Nekem alapvetően a saját ingatlan hiánya nem feltétlenül lenne kizáró tényező. Az sokkal inkább elvárás volt, hogy legyen meg minden érzelmi és anyagi alap. Mindketten álljunk stabil lábakon egyenként is, ha valami történne egyikünkkel, vagy a kapcsolatunnkal, akkor is legyen biztosított a gyerekünk jövője. Most született a babánk, hamarosan 32 leszek. Egyszerűen úgy érezzük most volt itt az ideje, most tartunk ott, hogy az én jelentős bérkiesésem mellett is tudunk megtakarítást képezni majd. Bár lassabb ütemben GYED mellett, de nem jelent gondot egy új téligumi szett, vagy egy új hűtő, ha holnap bekrepál a régi.

Az én elvem szerint olyan egyszerűen NINCS, hogy a lakhatásunkat nem tudjuk kigazdálkodni és innentől kezdve teljesen mindegy, hogy bérleti díjnak, vagy hiteltörlesztőnek nevezem a kigazdálkodni valót. Biztos, hogy alaposan megfontolnám meddig megyek el (200 ezres törlesztőig, 30 milliós hitelig pl. biztosan nem).

Bár év kemény munka, megtakarítás és kis lépcső. Egy 2-2,5 szobás panelban is lehet egy babával élni külsőbb kerületben. Nem kell végállomásnak tekinteni. 5-8-10 évre kiszolgál kisebb hitellel, ha azt kifizettétek jó részt, lehet gondolkodni egy újabb lépcsőfokban.

2022. jún. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
0%

25. majd ha a kérdező pü.i tanácsokra kiváncsi, feltesz egy olyan kérdést. ☺️

látom nagyon fáj, hogy helyesbítettelek.

amúgy ez is egy szakma, a ‘tuti’ tippet nem adják ingyen, ne legyél olcsójános és fizess be egy tanácsadásra 👍

2022. jún. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
42%
27, hát jó, sajnos az "igazam van és kész" + némi személyeskedés jellegű érvekkel nem tudok mit kezdeni. Érdekelt volna egy párbeszéd, de úgy látom, te nem annak szántad a reakcióid, hanem csak fölényeskedni akartál egy sort. Rendben. Elkullogok, és kapargatom még a kis pénzecskémet, hogy megfizessek egy ilyen nagy tudású pénzügyi gurut.
2022. jún. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Persze, addig nem vállalnék gyereket, amíg nem vagyunk házasok. Érzelmi szint megvan, azt érzem, hogy csodás apa és társ lenne, számíthatnék rá mindenben.

Megtakarítás: egy része állampapírban van valóban, de a háború miatt kicsit megtorpantunk, és nem mertük az összeset betenni.

Babaváró hitel: én elég rosszakat hallottam mostanában már róla, nem olyan kedvezőek a feltételek, mint régen. Talán vannak nőgyógyászati gondjaim is (folyamatosan figyelem magam), lehet nem jönne össze egyszerűen egy baba, nem tudom.

Abban nem értek egyet, hogy 2 szobás lakást vegyek pici hitellel, mivel a mai árak mellett sosem lesz pici a hitel. Elsőre nem egy palotára vágyom, szerintem teljesen reális elvárás a 2+1 szobás panel lakás, egy külső kerületben.


Nekem is fontos, hogy egy fizetésből is el tudjuk tartani magunkat. Kijönnénk az én fizetésemből is tulajdonképpen, ez jóval kevesebb, mint páromé.


A 400 ezer Ft-os félretevés az oké nyilván. Drága az élelmiszer, de próbálom visszaszorítani a költést egy ésszerű határok közé.


De ezek alapján jól gondolkozom, és érthető, hogy még nem kapcsolt be nálam az, hogy gyereket szeretnék.

2022. jún. 15. 10:30
 30/42 anonim ***** válasza:
79%

A babaváró valóban meglehetősen kedvezőtlen, ha nem születik gyerek. Az akkor verhetetlen, ha biztosan jön a baba (pl. én csak terhesen vettem fel). Ha bizonytalan vagy benne, hogy összejön-e a baba 5 éven belül, akkor tényleg nem olyan jó ötlet.

Az elvárásaid reálisak, és kis szerencsével belátható időn belül elérhetőek (hitellel természetesen). Csak így tovább!

2022. jún. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!