Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor vállalnál gyereket?

Mikor vállalnál gyereket?

Figyelt kérdés

Előre is szeretném leszögezni, hogy nem provokatív jellegűnek szánom ezt a kérdést. Nyilván lesz, akinél a feltételek negyede nem teljesül, más meg 5x ilyen jó körülmények mellett sem vállalná be a babát.


26 éves vagyok, párommal 5 éve vagyunk együtt, 3.5 éve élünk együtt albérletben, jelenleg egy 2 szobás lakást bérlünk. A nettó bevételünk együtt 900-950 ezer Ft, megtakarítás 6 millió Ft körül lehet, nem tudom.

3 év munkatapasztalat van a hátam mögött, ez 2x1.5 évből tevődik össze. Autónk van, nekem jogsim nincs.

Ez mind idáig szép és jó, de szeretnénk lakást/házat venni. Egy 3 szobás 60 nm-es lepukkant panel is 35 millió Ft, szóval itt ez a 6 millió Ft megtakarítás már érződik, hogy semmit sem ér.

Eléggé racionális ember vagyok. Szeretnék gyereket 30 éves korom előtt, de azt gondolom, hogy amíg a lakás kérdés nem rendeződik, bennem nem fog bekapcsolni az a csengő, hogy babát akarok. Csed-em 400 ezer Ft fölött lenne, gyed-re megkapnám a maximumot.

Lehet számolgatni, egy jelentős albérlet ár növelésével is vígan megélnénk 3-an úgy, hogy én épp csak gyed-et kapnék...

De hogyha gyerekvállalás előtt nem lesz saját lakás, (nyilván nem hitelmentes, de nem 30% önerővel szeretnénk lakást, legalább 50% kellene) akkor szerintem kb. sosem, mert akárhogy is nézzük, a gyermek mellett a kiadások nőnek, és nem feltétlenül fog hirtelen akkorát ugorni a fizetésünk, hogy ezt ellensúlyozza.

Nem élünk nagylábon, nem vásárolunk drága műszaki cikkeket, nem wellnessezünk 2 havonta 100 ezerért, visszafogottan éljük a mindennapjainkat, de a megtakarítás fontos a számunkra, és hogy sosem kelljen semmi fontosat nélkülöznünk...


Nektek milyen feltételeitek voltak ahhoz, hogy bevállaljátok az első gyereket?



2022. jún. 13. 15:53
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
0%
26 évesen 3 év munkatapasztalattal ilyen csekély megtakarítással, jelen gazdasági helyzetben a 3 szobás lakás is palota, ne is haragudj.
2022. jún. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:
#31, nem értelek, de komolyan. Az ember lakást nem 5 évre vesz, és persze nem írtam ezt le, de az alap ötlet az 2 gyerek lenne (aztán meglátjuk, hogy milyen a szülőség, lehet az 1. után azt mondjuk, hogy elég egy). Amíg kiságyban alszik, addig lehet vele egy szobában aludni, de nem egy szobában tervezem leélni vele az életemet, de tényleg. Ha nem lehet saját szobánk, kettőnknek, gyerek nélkül, mert a 3 szoba az luxus, akkor inkább hagyjuk az egész gyerekvállalás témát...
2022. jún. 15. 12:36
 33/42 anonim ***** válasza:
17%
szerintem is hagyd inkább. jobb lesz mindenkinek.
2022. jún. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
89%

26# vagyok. Mi 2+1 szobás lakásban lakunk, amerikai konyha, plusz két pici hálószoba 52 nm-en. Kettőnknek sem volt hodály, egy-két babával még éppen elég, de ahogy nőnek a cuccaik is egyre nagyobbak lesznek és gyarapodnak, egyszerűen nem lesz hova elpakolni és már az ágyaikat is úgy lehet csak besakkozni, ha nem az étkezőasztal helyére akarom tenni az egyik kiságyat... Mi úgy számoltunk anno, hogy olyan 8 évre szolgál ki minket és minden pénzügyi tervünket ehhez igazítottuk. Az 5. évnél járunk és nagyjából tartjuk is az ütemet, de azzal őszintén nem lehetett számolni, hogy mekkora áremelkedés lett és nagyon azzal sem lehet, hogy mekkora lesz 2-3-4 év múlvára még.

Ilyen konstrukcióban én nem tartom luxusnak a 2+1 lakást, de nem is elérhetetlen cél a bevételeitek mellett. Egy 2 szobás és egy 2+1 szobás lakás ára között (ha mindkettő panel pl. és hasonló állapotú, ugyanott), nincs olyan nagy árkülönbség. A kisebb hitelt és peremkerületet én arra értettem, hogy nem mindegy, hogy Gazdagréten igénye ez az embernek, vagy Nyírpalotán, Csepelen, nem tudom, hasonló lakótelepeken. Lehet frekventáltabb környék az előbbi, de egyszerűen nem a ti pénztárcátokhoz mérten. Szerintem 30 milliós hitel pengeél, de kinek a pap, kinek a paplan...

2022. jún. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
73%
Sosem vállalnék gyereket. Hála az istennek kezdek is kiöregedni már 30 elmúltam.
2022. jún. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:

#34, Csepelre nem szeretnék menni, de nem is a 11. kerület a cél. Vannak eközti szimpatikus helyek is. Azért az 52 nm-t durva 1+2 szobásnak csúfolni, én legalább 58 nm-ben gondolkozom, ami az étkezős konyha, nappali + 2x8 nm panel lakás.

30 milliós hitelt nem fogunk felvenni, 50% önerőt legalább szeretnénk. 15 millió Ft hitel lenne a max. amit nyugodt szívvel felvennénk.

Lehet sakkozni a mérettel, de akkor is vannak fix. dolgok, amiknek el kell férnie. Nálunk kezdésnek a 2 íróasztal, mivel a munkánk miatt kötelező. Ez már önmagában felemészt 6 nm-t a székekkel és a mozgástérrel együtt, de lehet többet is. A lakás alaprajza, elrendezése rengeteget számít, lehet 70 nm nagyon pici, de 60 nm tágas érzetű is...

2022. jún. 15. 22:59
 37/42 anonim ***** válasza:
89%

Akár csúfolásnak érzed az 52 nm-es 2+1 lakást, akár nem, ez az. :D Az élettér az amerikai konyhás nappali, meg van két hálószoba, amiből az egyik dolgozó szoba volt, mostmár babaszoba.

Nem panel, egy újszerű tégla lakás (13 éves) zárt udvarral, saját parkolóhellyel és saját alagsori picike tárolóval. Mi nagyon szeretjük és mint mondtam minket kiszolgál még pár évig praktikus, egyedi bútorokkal, jó elrendezéssel. NEKEM egy panel ennél sokkal nyomasztóbb, legyen bármilyen elrendezésű is, de mivel ez szubjektív, direkt nem írtam erről véleményt eddig.

2022. jún. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
0%
kérdező kicsit el van tájolva…
2022. jún. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 A kérdező kommentje:

#37, nem megbántani vagy leszólni akartalak, ne érts félre. Csak ma már olyan kicsi élettereket készítenek, hogy hihetetlen, és ha azt hallom, hog, 1+2 akkor nem 52 nm-re gondolok, hanem nagyobbra.

Az egyedi bútorok tudom, hogy nagyon hasznosak, ruháknál szinte kötelező, teljesen képes elnyelni a Ti ruháitokat, és nem sablon ikea, ami praktikátlan.

Hidd el, nekem sem a panel a célom, de átlag feletti fizetéssel is egy panel lehet csak az elképzelés, ami elkeserítő. Egy kissebb, belső udvaros, garázsos, erkélyes 60 nm-es lakásnak nagyon ürülnék...

2022. jún. 16. 17:44
 40/42 anonim ***** válasza:
100%

Mi amikor az első gyereket vállaltuk, (6 éve) akkor albérletben voltunk. Akkor még nem volt ilyen adómentes a csed. nekem kb. 150e volt a csedem és 110-120e Ft volt a gyedem... de lehet még ennyi sem. A férjem is jó szarul keresett, de amikor tudtunk, tettünk félre.

Mivel én nem akartam korán szulni és én már az elsőnél is 35 felett voltam, nem volt már hová várni. Lett 2 gyerekünk, mi a babaváróról meg ezekről már lemaradtunk, de mindig becsületesen dolgoztunk (néha akár több helyen is) igy vettünk egy lakást tavaly. Igaz nem 35M volt de 28. Persze lett valamennyi hitelünk, de már jól, vagy legalábbis jobban keresünk. Én a második terhesség alatt befejeztem az egyetemet, a férjem közben szintén elkezdett tanulni és már ő is jol keres. Nekunk is van kocsink, nekem sincs amúgy jogsim, de rajta vagyok.

Mi boldogok vagyunk így, és a gyerekeink is. Én úgy gondolom, mindent megkaptak, megkapnak, amire szükségük van és itt nem az ennivaló meg ruhára gondolok hanem telik nyaralásra meg edzésre, meg amikor kellett akkor jártak fejlesztésre, stb. Nekem így jó.

2022. jún. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!