Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor vállalnál gyereket?

Mikor vállalnál gyereket?

Figyelt kérdés

Előre is szeretném leszögezni, hogy nem provokatív jellegűnek szánom ezt a kérdést. Nyilván lesz, akinél a feltételek negyede nem teljesül, más meg 5x ilyen jó körülmények mellett sem vállalná be a babát.


26 éves vagyok, párommal 5 éve vagyunk együtt, 3.5 éve élünk együtt albérletben, jelenleg egy 2 szobás lakást bérlünk. A nettó bevételünk együtt 900-950 ezer Ft, megtakarítás 6 millió Ft körül lehet, nem tudom.

3 év munkatapasztalat van a hátam mögött, ez 2x1.5 évből tevődik össze. Autónk van, nekem jogsim nincs.

Ez mind idáig szép és jó, de szeretnénk lakást/házat venni. Egy 3 szobás 60 nm-es lepukkant panel is 35 millió Ft, szóval itt ez a 6 millió Ft megtakarítás már érződik, hogy semmit sem ér.

Eléggé racionális ember vagyok. Szeretnék gyereket 30 éves korom előtt, de azt gondolom, hogy amíg a lakás kérdés nem rendeződik, bennem nem fog bekapcsolni az a csengő, hogy babát akarok. Csed-em 400 ezer Ft fölött lenne, gyed-re megkapnám a maximumot.

Lehet számolgatni, egy jelentős albérlet ár növelésével is vígan megélnénk 3-an úgy, hogy én épp csak gyed-et kapnék...

De hogyha gyerekvállalás előtt nem lesz saját lakás, (nyilván nem hitelmentes, de nem 30% önerővel szeretnénk lakást, legalább 50% kellene) akkor szerintem kb. sosem, mert akárhogy is nézzük, a gyermek mellett a kiadások nőnek, és nem feltétlenül fog hirtelen akkorát ugorni a fizetésünk, hogy ezt ellensúlyozza.

Nem élünk nagylábon, nem vásárolunk drága műszaki cikkeket, nem wellnessezünk 2 havonta 100 ezerért, visszafogottan éljük a mindennapjainkat, de a megtakarítás fontos a számunkra, és hogy sosem kelljen semmi fontosat nélkülöznünk...


Nektek milyen feltételeitek voltak ahhoz, hogy bevállaljátok az első gyereket?



2022. jún. 13. 15:53
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
25 éves lány vagyok, férjem 27 éves. Anyagiak adottak, de sajnos még mindig nincs meg az ösztön egyikkünknél se, hogy baba legyen. Pedig nekem PCOS-el ketyeg az óra, 5 évünk maradt eldönteni, de sehogy se szeretnénk gyereket. Pár napja leültünk megbeszélni a dolgot, hogy akkor inkább ne is legyen soha, de annyira félek tőle, hogy meg fogom bánni, hogy nem vállalok gyereket. Nem tudom mit lehetne tenni, hogy legyenek anyai ösztöneim??? Na meg feladni a boldog szabad életet...
2022. szept. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 A kérdező kommentje:

#41-es, átérzem, nem tudom az anyai ösztön dolog hogy kapcsol be. Viszont ha a pcos-re odafigyelsz, az nem akadályoz semmibe, tünetmentessé tehető. És nem csak 5 éved van hátra, bátran számolhatsz 8-10 évvel (inkább 8).

25 évesen fiatal vagy, tudom, én is az vagyok. Eléggé sokkoló a mai világ, szar egészségügy, szar oktatás. Nem tudom nagyszülői segítségre számíthatsz - e, de ha az anyagiak adottak, a teljes szabadságot sosem kell feladnod, ha akarsz akkor heti 2x is fogadhatsz fel bébiszittert, vagy akár 1 éves kora körül beszoktathatod bölcsibe. :) Meggyőzni nem tudlak, és nem is akarlak, én is inkább reálisan nézem a dolgokat mint emocionálisan, de ha nekünk lenne egy hiteles lakásunk / házunk, ahol elférne 1-2 baba, ha meglenne a saját egzisztenciám (még egy 30-40% fizetés emelést szeretnék), ezen kívül lenne pár millió félretéve, akkor bátran belevágnék (annak ellenére, hogy most nem érzek égető vágyat baba iránt).

2022. szept. 1. 16:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!