Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek vendéglátós...

Szerintetek vendéglátós (pincérnő) munka mellett lehet teljes értékűen gyermeket nevelni? (Ezt a kérdést csak elméletben teszem fel egyenlőre , érdekelne mások véleménye )

Figyelt kérdés

Jelenleg 27 éves nő vagyok, párommal úgy érezzük készen állunk egy gyermekre. Viszont van egy pici kétely bennem a munkámat illetően.. Jelenleg úgy dolgozom, hogy minden másnap 12 órát , ami azt jelenti esetemben, hogy reggel 9-től este 9.. Hétvége meg ahogy éppen esik..


Szerintetek e munka mellé tudnék úgy gyermeket vállalni, hogy miután a pici akkora lenne és én visszamennék dolgozni , ő ne szenvedje meg az anyja “hiányát”? Vagy érdemesebb lenne más munka után néznem ?:)



#munka #pincér #gyerekmekvállalás
2022. júl. 16. 18:26
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

6: Egyet értek veled ebben.. Csak sajnos nem lehet mindenki vállalkozó..


10: Miért szülne egy józan gondolkodású nő olyan férfinek gyereket, akiben benne van a rizikó faktor hogy esetleges válás esetén nem foglalkozik majd vele?? Szerintem egy férfin már akkor látni, hogy hogy viszonyul a kérdéshez mikor megfogan a baba..Minimális százalékban előfordulhat , de azért ilyen mértékű pálfordulás ritka

2022. júl. 16. 19:46
 12/33 anonim ***** válasza:
29%

11: nehogy azt hidd! Majd amikor megszületik és esetleg nem lesz nyugodt baba, a sok sírás-ordítás, kialvatlanság, esetleg szülés utáni depresszió stb bármi olyan jöhet, ami bárkit képes eltántorítani és akkor még arról nem beszéltünk, hogy akár az apával is történhet valami önhibáján kívül.


Igaz a mondás: minden nő magának szül.

2022. júl. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
85%
Arra is alapozhatunk akkor, hogy elüt egy autó. Ugyanannyi, sőt... Több realitás van abban, mijt abban, hogy lelép az a férfi, aki komolyan tervezi és várja a gyereket. A kérdező pedig az, aki előre gondolkodik, mint látható. Tudom, hogy ez a gyakorin ritkaság számba megy, de lehetne esetleg számolni azzal is, hogy valaki tök normálisan áll a dologhoz, és nem kell egyből ilyen elmebeteg módjára elvenni még az életkedvét is. Az ilyen rettegő, negatív, mindenben a rosszat látó szerencsecsomag nem is értem, hogy minek él. De legalábbis minek osztogatja itt a toxic hülyeségeit. Első voltam. 🦄✌️🤟
2022. júl. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
25%

Nos, azt én sem értem, hogy minek élek, mivel nekem csak rossz tapasztalataim vannak és próbáltam az érem másik oldalát is bemutatni, hogy nem árt mindenre felkészülni....


13: nem is értem, hogy minek osztogatod itt a toxic személyeskedést, amikor én csak a kérdésre válaszoltam.


Remélem, hogy a kérdezőnek szerencséje lesz, de azért készüljön fel bármire és ne vállaljon úgy gyereket, ha bizonytalan a jövője.

2022. júl. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
71%

Ha teljes allasban dolgozol akkor legalabb egyikotoknek kell valami rugalmas beosztas, pl ha a parod vallalkozo es sajat maganak osztja be az idejet akkor megoldhato hogy a gyereket elvigye ovodaba, orvoshoz, stb mikor szukseges. Ha van nagyszulo aki besegit az is jo.

Keress inkabb otthonrol vegezheto munkat ami rugalmas, nem kell 8-16 kozt a gep elott ulnod hanem egy adott munkat kell elvegezned az adott heten, honapban es te osztod be az idodet hogy mikor dolgzol rajta.


Nalunk a felesegem van itthon a gyerekkel, en egy muszakban dolgozok H-P. Szeretnek nyitni vallalkozast es sajat magam beosztani az idomet. Ebben az esetben a felesegem tudna legalabb reszmunkaidoben dolgozni es akkor en vigyazok a gyerekre mikor o dolgozik.

2022. júl. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
83%
Senki sem kíváncsi arra, hogy hogyan próbálod ráhúzni a saját nyomorult életed sémáját másra is. Itt bizonygatod több kommentben, hogy minden szr, semmi sem alakulhat jól, és amúgy is. Hát, úristen. Eriggymá ezzel, komolyan!
2022. júl. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
56%

16: nem érted, amit írtam. Sajnálom! De nem is neked szólt az eredeti válasz.


A kérdező igenis készüljön fel mindenre és jobb, ha tudja, hogy a gyerekvállalásnak nem csak habos-babos oldalai vannak.


Nekem meg épp annyi jogom van itt válaszolni, mint neked és ha a kérdező jövője, időbeosztása még nem alakult ki, akkor a saját és a babája érdekében is jobb lenne még várni vele szerintem, de nyilván ő fogja eldönteni és nem mi !

2022. júl. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező.

Lányom apjával 5 évig voltam, ebből 4 évet együtt éltünk. Minden oké volt, aztán az anyja a közelünkbe költözött és kezdődtek a gondok.

Neki volt már egy lánya, akkor volt 13 éves és 4 éves korától az apja nevelte.

Szétmentünk és a nagylánya is rám maradt. Egyik gyerekével se foglalkozik 5 éve, lányom 7 éves.

Úgyh igen is fel kell készülni mindenre, ha gyereket vállalsz.

De legyen szerencséd.

A vendéglátás nem épp a legjobb szakma, de az enyém se...megis teljes mértékben nevelem a lányom.

Apuka hogy dolgozik? Az sem mindegy. Ha valami van nagyszülő tud segíteni? Az sem rossz dolog.

2022. júl. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
15%

Arra készülj fel, hogy a gyereket magadnak! szülöd és bármi történik egyedül is meg kell oldanod az ellátását.


Nekem jó apám van, kivette a részét mindenből, de barátnőm mellől 2 éves korában lelépett és azóta sem látta.

2022. júl. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
61%

Miért szülne egy józan gondolkodású nő olyan férfinek gyereket, akiben benne van a rizikó faktor hogy esetleges válás esetén nem foglalkozik majd vele - ezt ugye csak viccnek gondolod?


Elenyésző! százalék az, ahol válás után normálisan foglalkozik apuka a gyerekkel. Még ketten vannak csak-csak, de ahol új nő esetleg új gyerek is képbe kerül, hát ott aztán rengetegszer magasról leszrja a régit.

2022. júl. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!