Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány szoba lenne elegendő 5...

Hány szoba lenne elegendő 5 gyermeknek szerintetek?

Figyelt kérdés

4 gyermekünk van, szeretnénk még egyet, egy ötödiket és többet már nem.


3 szobás a házunk sajnos.

Szeretjük nagyon ezt a házat, de sokat gondolkodtunk mi tévők legyünk szoba ügyben a későbbiekben.


Eladni nem szeretnénk, mert leírhatatlan sok a munka és a pénz, amit beleköltöttünk. Ha újra kellene kezdeni, szerintem belerokkannánk:D


Ez egy kádàr kocka ház és alapból bővítve lett egy szobával.


Van benne 2 nagyobb szoba meg egy kisebb.

Mi vagyunk a párommal meg a kisbabánkkal a kisebbe és 2 gyermek az egyik nagyba a legnagyobb meg a másik nagy szobába.


Jelenleg azon agyalunk mi lenne jobb, ha a tetőtéret beépítenénk és még két vagy három szobát nyitnánk ott, amik azért elég jó méretek lennének vagy ha a két nagy szobát elfeleznénk.


Anyagilag meg munka téren szerintem az utóbbi könnyebb lenne sokkal, de akkor a 2 nagy szobából lenne 2 olyan pici, hogy lényegében ágyból meg szekrényből állna egy pici fürdőszoba szőnyegnyi hellyel az ágy oldalában meg az ágy tövében.



A gyerekeink egyébként ovis meg bölcsis korosztály plusz a baba. Van 2 fiúnk és 2 lányunk. Jelenleg imádnak együtt lenni.

Inkább engem a tanulás része idegesít, hogy majd hova fognak félre vonulni mikor pl. A nappali is nyitott a konyhával és tudom magamról, hogy én mindig hangosan tanultam.


Van a ház alatt egy 195 centis csak sajnos vendég helységünk. Ami 2 szobának felel meg, van benne ágy, konyha rész, wc, zuhanyzó. Ezt is mi alakítottuk. Régen itt volt a konyha. Ezt mi nem szoktuk használni mivel ki kell menni a házból, ha szeretnél ide bejutni, külön ajtó vezet ide le.

Esetleg itt tanulni esetleg később, ha van szerelme az egyiknek tud itt aludni stb.


Persze ez még a jövő, de próbálok előre gondolkodni.


Hogy miért nem gondolkodtunk előre? Régen nekünk csak erre volt pénzünk. Akkor nem volt még semmilyen támogatás.

Nagyon megtetszett a ház elhelyezkedése, a környezete.. amit mai napig nem bánunk, csak ez a szoba kérdés néha aggaszt.



2022. nov. 14. 22:57
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
87%
Természetesen, ha már annyira 5 gyereket akarsz, akkor mindenkinek külön szoba, ami nem egy lyuk. Én mondjuk a nappaliról le tudnék mondani, tehát, hogy a szülői háló egyben nappali is, mert nekem nem hiányzik annyira, de ha nappali is kell, akkor nappali + szülői háló + 5 szoba, és nyilvánvalóan 7 emberre már nem elég 1, így minimum 2 fürdőszoba. Másképp élhetetlen az egész. Nem a gyerekeknek kell azért közös szobában tengődni, mert ti 5 gyereket akartok.
2022. nov. 15. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
88%
6 szoba
2022. nov. 15. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
94%
5 gyerek 5 szoba plusz esetleg nektek is külön
2022. nov. 15. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
94%

"Hogy miért nem gondolkodtunk előre? Régen nekünk csak erre volt pénzünk"


Hát ez rendben van, de akkor nem kellett volna 5 gyereket vállalni. Nekünk is nappali+3 szobás házunk van, nem tudunk/akarunk már nagyobba menni, de pont ezért csak kettő gyerekünk lett.


Én a testvéremmel egy szobában nőttem fel, totál megutáltuk egymást és évekig kínkeserves volt az egész, akkor megfogadtam, hogy annyi gyerek, ahány szobába van. Azt gondolom, nem kell iPhone meg márkás ruha, de a normális privát szféra az alap.

2022. nov. 15. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
92%
6 szoba,2 fürdőszoba.Mi 7-en vagyunk,5 gyerekkel.Kamaszoknak már kell a saját tér,nem raknám őket 2-esével,még ha egyneműek sem.Jönnek a barátok,barátnők,zavarják egymást.Később jönnek majd a szerelmek,megint ciki.1 fürdő sem elég,kell egy külön zuhany,wc.A 6.szoba a mi hálószobánk,nekünk is kell egy kis nyugi.Szerintem a ti házatok a 4 gyerekre is kicsi jelenleg.Most még ovis,bölcsis korosztály,nem kell nekik külön szoba,magán szféra,de hamarosan igen.Ha van lehetőség,én a tetőteret építeném be,3 szoba fürdő,wc.Az akkor éppencsak elég lesz.Nappalitok még így sem marad,de a konyhát,étkezőt esetleg lehet vendégfogadásra használni.
2022. nov. 15. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
99%

Azzal értek egyet, aki azt írta, hogy ahány gyerek, annyi szoba.

Meg lehet oldani másképp is? Persze.

Korrekt úgy felnevelni egy embert, hogy egy félszoba se jut neki ami csak az övé? Szerintem nem.

2022. nov. 15. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
100%
Ha kaptok rá engedélyt és persze az alap ház is bírja, akkor az emeleten alakítanék ki 3 új tetőteres szobát, plusz egy wc-fürdőt. Tudom nagy meló, de ha szerettek ott élni és ragaszkodtok a házhoz, meg persze alkalmas is rá, akkor hajrá 🙂 Így a 3 nagynak lenne fent egy saját birodalma, a kicsiknek meg lent mellettetek de mégis külön saját szobája, nem utolsó sorban nektek is egy szoba.
2022. nov. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
31%

Ilyenkor szokott az lenni, hogy az ötödik gyerek ikrek lesznek. 🙂

Szerintem ne legyen kicsi lyuk szoba, ha nem megoldható a külön szoba, inkább legyen nagyobb szoba két gyerekkel. Mire lesz ötödik gyerek és külön életteret igênyelne a legnagyobb már lehet koleszos lesz és elköltözik.

Ideális lenne persze mindenkinek külön lennie, de ha nem megoldható, akkor se vészes.

2022. nov. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
90%
Nem, semmiképpen sem jó a közös szoba,azt felejtsd el!Ha koleszos lesz bármelyik, akkor mégjobban igényli az elvonulást,ott is egész héten közösködni kell.És egyáltalán nem biztos,hogy koleszos lesz,erre nem lehet építeni.Elköltözni meg biztos nem fog még,ha még most ovis,bölcsis korúak a meglévő gyerekek.Hidd el,1 fürdőszoba se lesz elég.Ha 2.gyerekre vágynál, akkor megérteném,hogy vacilálsz,hogy egy darabig biztos jó lesz ketten is egy szobába,de 5.nem kell egy 4-nek is kicsi házba.Vagy csináljatok mindenkinek szobát,vagy vessétek el az ötletetet.A kicsi se marad mindig a ti szobátokba, akkor már most is kettesével vannak.Ne csesszetek ki velük.12 évesen már kamaszoknak.Utálni fogják,hogy nem lehetnek sehol egyedül.Pontozzatok le,de tudom miről beszélek.Nektek is kell majd saját szoba,mert nagykamaszik meg nem fognak 20-kor aludni menni,a nappaliban mégse bújhattok össze,ha ott járkálnak.Gondolj erre is,mert gondolom azért cölibátust se akartok fogadni.
2022. nov. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
94%

Mi 5en vagyunk tesók. És egy 3 szobás lakásban laktunk. Én gyűlöltem otthon lakni.


Anyámék aludtak a nappaliban

A nagyobbik húgom egyedül, mert vele senki nem jött ki.

2 öcsém együtt

Én meg a kisebbik hugommal.

Az hagyján, hogy magánéletem nem volt, de pl barátnő, késöbb barát sem tudott ottaludmi. Mindig én mehettem mindenhova.

Én már nagyobb voltam, hugom még mindig játszott (10 év köztünk), folyamat pakolgathattam a jáékait, mert esze ágában nem volt anyám meg ordított, hogy rend legyen a szobánkba.

Arról nem is beszélek, hogy anyámék a nappaliban aludtak, amiből nyílottak a szobák. Konkrétam minden alkalommal vegighallgathattuk a szexuális életüket. Hányni tudtam volna sokszor.



Én nem hogy 5 de 3 gyereket sem vállaltam volna 3 szobás házban.

2022. nov. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!