Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány szoba lenne elegendő 5...

Hány szoba lenne elegendő 5 gyermeknek szerintetek?

Figyelt kérdés

4 gyermekünk van, szeretnénk még egyet, egy ötödiket és többet már nem.


3 szobás a házunk sajnos.

Szeretjük nagyon ezt a házat, de sokat gondolkodtunk mi tévők legyünk szoba ügyben a későbbiekben.


Eladni nem szeretnénk, mert leírhatatlan sok a munka és a pénz, amit beleköltöttünk. Ha újra kellene kezdeni, szerintem belerokkannánk:D


Ez egy kádàr kocka ház és alapból bővítve lett egy szobával.


Van benne 2 nagyobb szoba meg egy kisebb.

Mi vagyunk a párommal meg a kisbabánkkal a kisebbe és 2 gyermek az egyik nagyba a legnagyobb meg a másik nagy szobába.


Jelenleg azon agyalunk mi lenne jobb, ha a tetőtéret beépítenénk és még két vagy három szobát nyitnánk ott, amik azért elég jó méretek lennének vagy ha a két nagy szobát elfeleznénk.


Anyagilag meg munka téren szerintem az utóbbi könnyebb lenne sokkal, de akkor a 2 nagy szobából lenne 2 olyan pici, hogy lényegében ágyból meg szekrényből állna egy pici fürdőszoba szőnyegnyi hellyel az ágy oldalában meg az ágy tövében.



A gyerekeink egyébként ovis meg bölcsis korosztály plusz a baba. Van 2 fiúnk és 2 lányunk. Jelenleg imádnak együtt lenni.

Inkább engem a tanulás része idegesít, hogy majd hova fognak félre vonulni mikor pl. A nappali is nyitott a konyhával és tudom magamról, hogy én mindig hangosan tanultam.


Van a ház alatt egy 195 centis csak sajnos vendég helységünk. Ami 2 szobának felel meg, van benne ágy, konyha rész, wc, zuhanyzó. Ezt is mi alakítottuk. Régen itt volt a konyha. Ezt mi nem szoktuk használni mivel ki kell menni a házból, ha szeretnél ide bejutni, külön ajtó vezet ide le.

Esetleg itt tanulni esetleg később, ha van szerelme az egyiknek tud itt aludni stb.


Persze ez még a jövő, de próbálok előre gondolkodni.


Hogy miért nem gondolkodtunk előre? Régen nekünk csak erre volt pénzünk. Akkor nem volt még semmilyen támogatás.

Nagyon megtetszett a ház elhelyezkedése, a környezete.. amit mai napig nem bánunk, csak ez a szoba kérdés néha aggaszt.



2022. nov. 14. 22:57
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
100%
Előbb szerintem a házat tegyétek rendbe és ha legalább megvan rá a pénzügyi terv, anyagiak félretéve, akkor gondolkozzatok 5.-ben.
2022. nov. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért "bántunk", mert ezt a hàzat tudtàtok megfizetni, nincs azzal semmi baj, csak akkor nem kell több gyereket vállalni, mint amennyit a megfizethető hàz hosszútávon elbír.


Előbb a legelőt kell megteremteni, és majd utána jöjjenek a báránykák.


4 gyerek iszonyat pénz, ha holnap a te férjed lesz az, akibe belemegy frontálisan egy idióta, és szörnyethal, akkor éhen haltok? Ha, hadd találjam ki, ez nem fordulhat elő veletek.

2022. nov. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 A kérdező kommentje:

A párom egyébként 23 éves koráig a báttyával aludt, aki 26 éves koráig aludt vele. Volt plusu szoba, de nem akartak külön válni.

Én különmentem 13 évesen kb. Tesómtól, csak mert szüleim erőltették, hogy legyen sajàt szobám, de én nem igényeltem, nem akartam és tesóm is azt akarta, hogy maradjak.

Ismerkedésünkkor már nagyon jól jött a szoba, bár én főleg egyetemen voltam.

Tehàt én is támogatom akár tanulás, akár saját személyiség, akár barát szempontjából is.

Szeretném, ha mindenki majd maga választhatná ki a szoba színét, szőnyegét, bútorát, ez nekem is ugyanolyan fontos, hisz ez nekem is meg volt.

Azonban az én és parom szülei is szörnyen bánják, hogy nem volt 3. Gyermekük.

2022. nov. 15. 15:02
 44/59 anonim ***** válasza:
100%

"A párom egyébként 23 éves koráig a báttyával aludt, aki 26 éves koráig aludt vele. Volt plusu szoba, de nem akartak külön válni."


Ugye te is tudod, hogy nem ez a normális...? Bakker, 23 éves koromban én már menyasszony voltam és két éve a párommal éltem, nem az, hogy még a tesómmal alszom...


Nektek van 3. gyereketek, sőt, lassan egy fél focicsapat összejön. Elhiszem, hogy aranyosak a babák, kisgyerekek, de felnőnek. És bizony ahhoz, hogy elinduljanak az életben, a szeretet és a nagy család kevés.

2022. nov. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megbeszélem a párommal, mert úgy érzem már nem szeretnék 5. gyermeket.

Köszönöm a segítséget, hogy rávilágítottatok, hogy bármi történhet a párommal és hogy ez az egész gyerekvállalás felelőtlenség volt, most már én is úgy látom, hogy mi nem állunk készen több gyermekre és kár volt megszülni az utolsó 2-t, hisz nem is volt szoba.

Megcsináljul alól a 2 szobát, mert adott ott a tér, lesz a 3 szoba a helyén és akkor meg is vagyunk. Probléma kipipálva és még anyagilag se tudunk ebbe belerokkanni.


Szép hetet kívánok mindenkinek!:)

2022. nov. 15. 15:06
 46/59 A kérdező kommentje:

Én is 22 évesen menyasszony voltam 😏😏 24 évesen házasodtam. 24 éves koromban az esküvő előtt vettük a házat, és fél évvel az esküvő előtt már össze voltunk költözve, utána jöttek a gyermekek.

Fél évvel ő idősebb, így igen 23 évesen még otthon élt és a bátyjával egy szobában volt, aki már ugyancsak házas és saját házban él a feleségével, csak ő a párom után 1 évre házasodott és költözött el otthonról.

Szörnyen fura volt nekem is, hogy egy szobában aludtak, mikor lehetett volna külön is nekik,de ők nem akartak külön menni, nem zavarták egymást, csak aludni mentek oda, ált. mindig a nappaliba voltak vagy a dolgukon. Ők szeretetteljes testvérek egymással szemben.

2022. nov. 15. 15:11
 47/59 anonim ***** válasza:
100%

Nem most fogtok belerokkanni abba, hogy szülsz, mint a nyúl.

Hanem mikor az egyiknek szalagavatóra kell a báli ruha, kosztüm, előtte fodrász, smink. Közben a másiknak ki kell fizetni a jogsit, a harmadiknak új szemüveg kell, a negyediknek pedig fogszabályzót kell csináltatni és mellé még kiderül egy-két ételintolerancia, egészségügyi gond is, szóval lehet venni a drágább, ilyen-olyan mentes ételeket, tartani a diétát, venni a gyógyszereket, kontrollra járni magánúton stb.


Semmi gond azzal, ha valaki több gyereket vállal, mindenki másra vágyik. De akkor előbb a feltételeket teremtsétek meg hozzá.

2022. nov. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
100%

"A párom egyébként 23 éves koráig a báttyával aludt, aki 26 éves koráig aludt vele. Volt plusu szoba, de nem akartak külön válni."


Ezt inkább le sem írtam volna. Nagyon beteg dolog, hogy két felnőtt embernek nincs igénye ennyire sem, hanem a fiútestvérével akár aludni. Mondjuk, vannak ilyen belterjes családok, de akkor is....

2022. nov. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
80%
És egymás előtt éltek szexuális életet,vagy nem szexelt senki,hogy 20-on éves korig nem kellett a külön szoba?Egyik se normális,csak szólok.
2022. nov. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
90%
Ti hitgyülisek vagytok?
2022. nov. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!