Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány szoba lenne elegendő 5...

Hány szoba lenne elegendő 5 gyermeknek szerintetek?

Figyelt kérdés

4 gyermekünk van, szeretnénk még egyet, egy ötödiket és többet már nem.


3 szobás a házunk sajnos.

Szeretjük nagyon ezt a házat, de sokat gondolkodtunk mi tévők legyünk szoba ügyben a későbbiekben.


Eladni nem szeretnénk, mert leírhatatlan sok a munka és a pénz, amit beleköltöttünk. Ha újra kellene kezdeni, szerintem belerokkannánk:D


Ez egy kádàr kocka ház és alapból bővítve lett egy szobával.


Van benne 2 nagyobb szoba meg egy kisebb.

Mi vagyunk a párommal meg a kisbabánkkal a kisebbe és 2 gyermek az egyik nagyba a legnagyobb meg a másik nagy szobába.


Jelenleg azon agyalunk mi lenne jobb, ha a tetőtéret beépítenénk és még két vagy három szobát nyitnánk ott, amik azért elég jó méretek lennének vagy ha a két nagy szobát elfeleznénk.


Anyagilag meg munka téren szerintem az utóbbi könnyebb lenne sokkal, de akkor a 2 nagy szobából lenne 2 olyan pici, hogy lényegében ágyból meg szekrényből állna egy pici fürdőszoba szőnyegnyi hellyel az ágy oldalában meg az ágy tövében.



A gyerekeink egyébként ovis meg bölcsis korosztály plusz a baba. Van 2 fiúnk és 2 lányunk. Jelenleg imádnak együtt lenni.

Inkább engem a tanulás része idegesít, hogy majd hova fognak félre vonulni mikor pl. A nappali is nyitott a konyhával és tudom magamról, hogy én mindig hangosan tanultam.


Van a ház alatt egy 195 centis csak sajnos vendég helységünk. Ami 2 szobának felel meg, van benne ágy, konyha rész, wc, zuhanyzó. Ezt is mi alakítottuk. Régen itt volt a konyha. Ezt mi nem szoktuk használni mivel ki kell menni a házból, ha szeretnél ide bejutni, külön ajtó vezet ide le.

Esetleg itt tanulni esetleg később, ha van szerelme az egyiknek tud itt aludni stb.


Persze ez még a jövő, de próbálok előre gondolkodni.


Hogy miért nem gondolkodtunk előre? Régen nekünk csak erre volt pénzünk. Akkor nem volt még semmilyen támogatás.

Nagyon megtetszett a ház elhelyezkedése, a környezete.. amit mai napig nem bánunk, csak ez a szoba kérdés néha aggaszt.



2022. nov. 14. 22:57
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
16%
Ismerős két szobában nevelt négyet (ráadásul extra kicsi, 50 nm sem volt, lakóparki lakás). Az ötödik már családi házba született, de nincs külön szoba mindenkinek. Boldogok.
2022. nov. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
99%

Oké, 21-es, ilyen is létezik, de ha megnézel egy közös szobával kapcsolatos kérdést, az emberek 90%-a azt válaszolja, hogy gyűlölte és menekült, amint tudott.


Megéri kockáztatni a testvéri kapcsolatot és a gyerek életkezdését, csak mert a szülők szerint nem kell előre gondolkodni?

2022. nov. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
99%
Mi a 3. gyerekkel vagyunk így. Szeretnénk harmadikat, de a házunk 3 hálószobás, így eddig bele se vágtunk. Vagy elköltözünk vagy marad a két gyerek, de lesülne a bőr a képemről ha egy saját szobát se tudnék neki biztosítani (nyilván itt más aki nehéz élethelyzetbe került, de úgy bevállalni hogy sose volt neki hely szerintem elfogadhatatlan). Amint iskolás lesz borzasztó zavaró lesz, aztán a kamaszkorról ne is beszéljünk... 16-17 évesen biztos jó buli lesz így hazavinni barátot/barátnőt.
2022. nov. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
81%
Engem meg a két tesómat egy szobába zsúfoltak össze a szüleink, ráadásul úgy, hogy már mind megvoltunk, mikor elkezdték tervezni és építtetni a házunkat. Mi kaptuk meg a legkisebb szobát, a három ágyon kívül konkrétan semmi nem fért be oda. Aztán idővel húgom átmenekült anyumékhoz, 16 éves koráig velük aludt a földön egy matracon... Öcsémmel kaptunk emeletes ágyat, így befért két asztal tanulni. De öcsém mindig hajnalban akart tanulni, nem hagyott aludni. Rengeteget veszekedtünk. Egy kést tartott a párnája alatt és azzal fenyegetett, hogy éjjel belém szúrja. Hiába szóltam anyámnak, nem foglalkozotz vele, úgyhogy fogtam azt a kést és öcsém szeme láttára felvágtam vele az ereimet. Ezután öcsém nem aludhatott velem, kiköltözött a nappaliba. Aztán egyetem miatt kiszabadult onnan, elment albérletbe. Én meg egy hónapja tudtam elköltözni. Húgomnak végre van saját szobája. Utáljuk egymást mindhárman.
2022. nov. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
100%

Epitsetek be a tetoteret.

Midnenkinek, nektek is sajat halo+nappali. Tehat 6+1szobq

2022. nov. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
98%
Igen 23 erről beszélek,meg amit valaki írt,hogy a házaséletet se lehet a nappaliba élni,ciki gyereknek,felnőttnek egyaránt.Aztán meg ki csak nem dobom őket 18 évesen se ha nincs még hova menni, akkor már nekik is lesz olyan kapcsolatuk is. Most akkor az egyik nézi a másikat ahogy szexel,vagy hogy?Meg előtte is vannak már olyan dolgok amiket a saját magánszférában csinál az ember.De ha csak szimpla tanulasról,olvasásról beszélünk is, zavaró ha nem tud az ember elvonulni.Ne tegyetek több gyereket egy szobába ha nem muszáj.A 4 gyerekre is minimum 4, inkább 5 szobával kellene rendelkeznetek.Fürdő,wc pár év múlva már kevés lesz,folyton áll valaki az ajtó előtt,hogy menne.Én inkább ezen gondolkodnék,nem az 5.gyereken.Sajnálom,hogy ezt kell írnom.
2022. nov. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
98%

Mivel egy nappali/hálónk van, és egy gyerekszobánk, így csak egy gyereket vállaltunk (amúgy sem nagyon akarnék többet, de mondjuk ha valami csoda folytán szereznénk egy másik házat, akkor lehetne).

Mi is sokat dolgoztunk ezen a házon, kényelmes emberek vagyunk, jó itt nekünk, de csak azért nem teszünk ki szenvedésnek több gyereket.


Építsétek be a tetőteret, vagy költözzetek el.

2022. nov. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
93%
Igen, abszurd, hogy 3 szobájuk van, de már az 5. gyerekek gondolkodnak. Nem értem ezt a fajta önzőséget, csak az a lényeg, hogy ők gyereket akarnak, a gyerekek meg tudjanak rá, van, ami van.
2022. nov. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
92%

Mondjuk tény, hogy én sem voltam soha egyedül. Panelban nőttem fel a nővéremmel egy pici szobában, aztán kolis lettem, ott négyen voltunk egy ugyanakkora szobában, aztán megismerkedtem a férjemmel és utána vele laktam, és azóta is.

Az egyedül alvás nem hiányzik, kb sose kellett még, viszont IMÁDOK egyedül lenni, amikor csak lehet a férjem kimegy a gyerekkel az udvarra, hogy lehessek kicsit egyedül... :D

2022. nov. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
98%

Ebbe a házba én nem vállalnék 5. Gyereket.


Szerintem ninca baj a közös szobával, ha birjtok idegileg🙄


( nekem nem volt bajom vele… volt szobám, de sosem laktam , együtt voltunk a tesómmal.. külön màr fiatal felnőttként mentem csak—18 -19 évesen,amikor volt fiúm màr)



Viszont egy ekkora ingatlan eleve kicsi 7 embernek, nemcsak a szobák száma miatt.


Ennyi embernèl elengedhetetlen a nagy nappali, hiszen ott tudok közösen lenni.

Nàlunk mèg ovisak a gyerekek, de a szobàjukat csak alvásra használják.

Egy légtér a nappli konyha ètkezőnk az 60nm, itt vagyunk munkaidőn és alváson kívül 95%-ban


Nem nagyok a szobák, de 10 nm van nekik, viszont hiába van külön szoba ők is együtt alszanak és vannak, hol itt hol ott.. nèha sikerül rsvenni őket a külön alvásra (2,5 és 4 èvesek)

Nekünk kicsit nagyobb a szoba, de gardróbot választottunk le.


Home officeban dolgozik a férjem, neki van egy dolgozója.

Így ideális teljesen.



5 gyerekkel, ami tuti, hogy kell, az nem is annyira a szoba, hanem a több wc-fürdő!!!!

2022. nov. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!