Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány szoba lenne elegendő 5...

Hány szoba lenne elegendő 5 gyermeknek szerintetek?

Figyelt kérdés

4 gyermekünk van, szeretnénk még egyet, egy ötödiket és többet már nem.


3 szobás a házunk sajnos.

Szeretjük nagyon ezt a házat, de sokat gondolkodtunk mi tévők legyünk szoba ügyben a későbbiekben.


Eladni nem szeretnénk, mert leírhatatlan sok a munka és a pénz, amit beleköltöttünk. Ha újra kellene kezdeni, szerintem belerokkannánk:D


Ez egy kádàr kocka ház és alapból bővítve lett egy szobával.


Van benne 2 nagyobb szoba meg egy kisebb.

Mi vagyunk a párommal meg a kisbabánkkal a kisebbe és 2 gyermek az egyik nagyba a legnagyobb meg a másik nagy szobába.


Jelenleg azon agyalunk mi lenne jobb, ha a tetőtéret beépítenénk és még két vagy három szobát nyitnánk ott, amik azért elég jó méretek lennének vagy ha a két nagy szobát elfeleznénk.


Anyagilag meg munka téren szerintem az utóbbi könnyebb lenne sokkal, de akkor a 2 nagy szobából lenne 2 olyan pici, hogy lényegében ágyból meg szekrényből állna egy pici fürdőszoba szőnyegnyi hellyel az ágy oldalában meg az ágy tövében.



A gyerekeink egyébként ovis meg bölcsis korosztály plusz a baba. Van 2 fiúnk és 2 lányunk. Jelenleg imádnak együtt lenni.

Inkább engem a tanulás része idegesít, hogy majd hova fognak félre vonulni mikor pl. A nappali is nyitott a konyhával és tudom magamról, hogy én mindig hangosan tanultam.


Van a ház alatt egy 195 centis csak sajnos vendég helységünk. Ami 2 szobának felel meg, van benne ágy, konyha rész, wc, zuhanyzó. Ezt is mi alakítottuk. Régen itt volt a konyha. Ezt mi nem szoktuk használni mivel ki kell menni a házból, ha szeretnél ide bejutni, külön ajtó vezet ide le.

Esetleg itt tanulni esetleg később, ha van szerelme az egyiknek tud itt aludni stb.


Persze ez még a jövő, de próbálok előre gondolkodni.


Hogy miért nem gondolkodtunk előre? Régen nekünk csak erre volt pénzünk. Akkor nem volt még semmilyen támogatás.

Nagyon megtetszett a ház elhelyezkedése, a környezete.. amit mai napig nem bánunk, csak ez a szoba kérdés néha aggaszt.



2022. nov. 14. 22:57
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy egy másik kérdésnél pont ezt írtam, hogy a kis korkülönbség meg úgy is nem a moatani helyzet a megterhelő anyagilag, hanem amikor mindenki egyetemre megY
2022. nov. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
90%
Ilyeneknek kb. az a megoldás, hogy kollégium, egyetem mellett minden szabadidőben diákmunka, aztán majd 30-35 éves korára a gyerek csak összeszenvedi egy hitel önerejére a pénzt.
2022. nov. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk hitgyülekezetesek egyáltalán, nem jàrunk templomba, de nyilván hiszünk Istenben.

Húsvétkor, karácsonykor elvisszük a gyerekeket templomba.

Tudom, hogy a vallásosok szoktak több gyereket vállalni.

Mi mindketten sokat szerettünk volna.

Én nekem az anyukám 6. gyermeke nagyimnak, hálás vagyok érte és magamért nyilván.

Páromnak én vagyok az első, meg a tesójának is.

Nekem külön szobám volt, nekik is volt külön hely, csak ők egy szobában aludtak. Mikor ott aludtam külön voltunk a tesójától mikor még jártunk, csak alapjáraton ők egy szobában aludtak.

Nekünk fura, nekik ez volt a megszokott.

2022. nov. 15. 16:37
 54/59 A kérdező kommentje:
Én levelezőn tanultam és a párom is. Bejárósok voltunk, mellette végig dolgoztunk.
2022. nov. 15. 16:38
 55/59 anonim ***** válasza:
93%
Nem a sok gyerek miatt kérdeztem,hanem mert azok ilyen elvetemültek,hogy csak házasság után szexelnek.Nekem fura ez az együttalvás.Na mindegy!Szóval!Minimum 6 szobátok,és 2 fürdőtök legyen.
2022. nov. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen ahány gyerek, annyi szoba. A leírtakhoz hasonló házban nőttem fel. 3 szoba + nappali. Szörnyű volt. A nővéremmel osztoztam a szobán, a húgom ide-oda vándorolt, mert konkrétan egyik szobában sem lehetett őt rendesen elhelyezni. Aztán anyuék kiköltöztek a nappaliba, és úgymond így lett neki szobája öt éves korára. Katasztrófa volt az egész, már gyerekként is utáltam. Írod azt a vendég helyiséget. Nem olvastam el az összes választ, így nem tudom ez ki lett-e fejtve bővebben. De nem lehetne azt megcsinálni hogy annak a bejárata a házból nyíljon? Ha jól olvasom, oda víz is be van vezetve, tehát a fürdés, mosdóhasználat is meg lenne oldva.
2022. nov. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy annak a feljáratát úgy tudnánk megcsinálni, hogy a fürdőbe menne, így a fürdőt nem tudni hova tennénk.

A csőrendszer is ott megy vagy a szobákba menne fel.

Még gondolkodunk rajta esetleg a nappalinál, de nagyon komplikált.

2022. nov. 15. 18:27
 58/59 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem nem is baj, ha független a bejárat.

A legnagyobb gyerek biztos értékeli majd.

2022. nov. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 A kérdező kommentje:

:D Na ez lehet:)

Mondjuk én biztos nem akartam volna odalemenni, még ha nagyon szép és a magasságon kívül semmi gond nincsen vele.

De lehet valaki pont igényelni fogja, mert jó a csendben néham

2022. nov. 15. 23:20
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!