Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány szoba lenne elegendő 5...

Hány szoba lenne elegendő 5 gyermeknek szerintetek?

Figyelt kérdés

4 gyermekünk van, szeretnénk még egyet, egy ötödiket és többet már nem.


3 szobás a házunk sajnos.

Szeretjük nagyon ezt a házat, de sokat gondolkodtunk mi tévők legyünk szoba ügyben a későbbiekben.


Eladni nem szeretnénk, mert leírhatatlan sok a munka és a pénz, amit beleköltöttünk. Ha újra kellene kezdeni, szerintem belerokkannánk:D


Ez egy kádàr kocka ház és alapból bővítve lett egy szobával.


Van benne 2 nagyobb szoba meg egy kisebb.

Mi vagyunk a párommal meg a kisbabánkkal a kisebbe és 2 gyermek az egyik nagyba a legnagyobb meg a másik nagy szobába.


Jelenleg azon agyalunk mi lenne jobb, ha a tetőtéret beépítenénk és még két vagy három szobát nyitnánk ott, amik azért elég jó méretek lennének vagy ha a két nagy szobát elfeleznénk.


Anyagilag meg munka téren szerintem az utóbbi könnyebb lenne sokkal, de akkor a 2 nagy szobából lenne 2 olyan pici, hogy lényegében ágyból meg szekrényből állna egy pici fürdőszoba szőnyegnyi hellyel az ágy oldalában meg az ágy tövében.



A gyerekeink egyébként ovis meg bölcsis korosztály plusz a baba. Van 2 fiúnk és 2 lányunk. Jelenleg imádnak együtt lenni.

Inkább engem a tanulás része idegesít, hogy majd hova fognak félre vonulni mikor pl. A nappali is nyitott a konyhával és tudom magamról, hogy én mindig hangosan tanultam.


Van a ház alatt egy 195 centis csak sajnos vendég helységünk. Ami 2 szobának felel meg, van benne ágy, konyha rész, wc, zuhanyzó. Ezt is mi alakítottuk. Régen itt volt a konyha. Ezt mi nem szoktuk használni mivel ki kell menni a házból, ha szeretnél ide bejutni, külön ajtó vezet ide le.

Esetleg itt tanulni esetleg később, ha van szerelme az egyiknek tud itt aludni stb.


Persze ez még a jövő, de próbálok előre gondolkodni.


Hogy miért nem gondolkodtunk előre? Régen nekünk csak erre volt pénzünk. Akkor nem volt még semmilyen támogatás.

Nagyon megtetszett a ház elhelyezkedése, a környezete.. amit mai napig nem bánunk, csak ez a szoba kérdés néha aggaszt.



2022. nov. 14. 22:57
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
32%
Nappali szerintem sem muszáj, egy nagyobb konyha, ahol étkezöasztal is van, funkcionálhat nappaliként. Akár egy tévét is tehettek oda.
2022. nov. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
100%
Mi is nagycsaládosok vagyunk. Alapból úgy gondolkoztunk, hogy olyan házat vegyünk, amiben mindenkinek van külön szoba. Szerencsére találtunk ilyen házat. Kisebb ház esetén bővítenénk vagy a nagy szobát alakítanánk át. A bővítés már nagyon költséges. A gyerekeknek később jó, ha külön helyük van. Nálunk az idősebbek már nem is akarnának egy szobában lenni. Kicsik még együtt vannak, mert így tetszik nekik. Tudom nem mindenkinek van pénze sok szobás házra, de sok gyereknél át kell gondolni, hogy mit tudunk vállalni. Nekem egy testvérem volt és kicsi házunk volt, egy szobában voltunk. Tiniként már vágytam volna külön szobára (ő fiú, én lány).
2022. nov. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
96%

5 gyereknek 1-1 saját szoba, plusz egy szoba a szülőknek és egy nappali. Az bizony 7 szoba. Plusz igen, amit a többiek mondtak, a külön fürdő.

Nem sürgős még a külön szoba minden gyereknek, amíg kicsik, addig teljesen jól elvannak együtt is, de iskolás korban már nem mindegy, hogy el tud-e vonulni nyugodtan tanulni, hogy a kicsik ne zavarják, plusz a kamaszkor, amikor barátoktól/szerelemtől függetlenül is a legtöbbeknek igénye van a privát térre. Legkésőbb 10-12 éves korukra már ezt megpróbálnám biztosítani.


Én a helyetekben megpróbálnám a tetőteret beépíteni, és esetleg az egyik nagyobb szobát elfelezni. Akkor pont kijön az arány. Én egy relatíve kicsi szobában nőttem fel, nem volt gond a szűk térrel, úgyis az ágyon meg a széken töltöttem az időm 99%-át, nem a szőnyegen táncolva (iskolás korban, nyilván). Ha van nappali vagy bármi közös tér, ahol lehet lenni, akkor a saját szoba tényleg csak arra van, hogy ha igényli a gyerek, el tudjon vonulni a többiektől, meg ha jönnek a barátai, szerelme idővel, akkor legyen egy ajtó, amit magukra csukhatnak.

2022. nov. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
92%

Én nem is értem egyébként ezt a felelőtlen gondolkodást 2022-ben, de komolyan. Volt mondjuk már 2 gyerekeket, és akkor ahelyett, hogy megteremtettétek volna nekik a normális lakhatást, meg elkezdtetek volna spórolni a jövőjükre kicsit, hogy nekik ne lyukba kelljen gyereket vállalni, inkább csináltatok még kettőt, sőt még mindig többet akartok, miközben a meglévőeknek sem biztos, hogy tudni fogjátok biztosítani a privát szférát.


Én ezt nem értem. Más dolgozik, spórol erőn felül, hogy a gyerekeinek többet tudjon adni, mint ami neki volt, más meg letudja annyival, hogy minek előre gondolkodni, hát erre volt pénz. Nem az, hogy ha ennyi pénz van, akkor ehhez igazítja az életét, hanem még tovább nehezíti a saját és gyermekei életét.

2022. nov. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
100%
Oké,nappali nem fontos,én is írtam, hogy meg lehet oldani a vendégeket az étkezőben.De külön szoba az kell Ameddig kicsik,nem gond,ha egy szobába vannak,de kamaszoknak kell saját szoba,kifejtettem már miért.És nem hiszitek el,de nekünk a 2 fürdőszoba,2 wc is néha kevés 7-ünknek,pedig végszükség esetére van kertibudi is.🤣Eszembe se jutott volna 5.-et vállalni,ha nincs annyi szobánk.Muszájból lehet együtt élni kis helyen is,de tudatosan így csinálni butaság.Lehet,hogy még 20 évesen is otthon lesznek,mert nem lesz más lehetőség,vagy tanulnak még.Nem élhetnek úgy,mint egy munkásszállón.Kérdező,itt 3 lehetőség van.Vagy költöztök,vagy tetőtér+3 szoba, fürdőszoba,vagy nem vállaltok több gyereket.A negyedik lehetőség,hogy nem fogadott meg a tanácsainkat,és akkor viseltek a következményét.Már most is kicsi a házatok,csak még pár év mire rájöttök.Mondjuk úgy a gyerekek 8-10 éves koráig.Akkor kezdődik a haverozás,11-12 évesen már a kiskamasz kor,meg a komolyabb tanulás felsőtagozatban.Hú,most valami betegnek fogtok nézni,de ennyi idősen már a maszti,stb is befigyel,amit meg közös szobában nem tud megoldani majd.Kínszenvedés lesz
2022. nov. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ideális esetben az általános közösségi terek mellett (tehát nappali, konyha) minimum mindenkinek saját szoba kellene, hogy legyen, plusz ennyi emberre legalább két fürdő, illetve külön még egy wc. Manapság azért arra is gondolni kell, hogy nem biztos hogy ki fognak tudni repülni viszonylag korán a gyerekek, tehát kell olyan külön tér mindenkinek, ahol el tudnak lenni később a párjukkal, ha már akkorák, hogy van nekik. Szóval, ha 5 gyerekkel terveztek, akkor 5 gyerekszoba plusz a ti hálószobátok.
2022. nov. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
100%
A 34-es minden szavával egyetértek.
2022. nov. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
100%

5 gyerekszoba, 1 nektek, 1 nappali. +Iroda, ha kell.

Inkább a tetőtérben csináljatok plusz szobákat, ha jól értem, úgy kiadná a matek, csak nappalitok nem lenne. Pár évig még elviselhetik egymást, azalatt meg tudjátok csinálni.

(Csak zárójelben kérdezem: Attól, hogy régen nem volt jobbra pénzetek, most vagy 1-2 gyerekkel korábban már felmérhető volt, hogy ez így nem lesz jó változtatás nélkül.)

2022. nov. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
100%
"Hogy miért nem gondolkodtunk előre? Régen nekünk csak erre volt pénzünk" de most most van. Akkor nem kell még egy gyerek, ennyi.
2022. nov. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 A kérdező kommentje:

Jó lenne, ha azért nem bántanátok, hogy ez volt eladó a településünkön annyiért, amit ki tudtunk fizetni, mert hitelt nem szerettünk volna felvenni.


Nappalira közös konyhával mindenképpen szükség van, mert javarészt a gyerekekkel ott vagyunk, főleg akudni mennek be a szobába és akkor nem lenne közösen együtt töltött idő a házban.

Jelenleg nem igénylik a különlétet, ha tehetné mind a 4 együtt lenne.

Mint írtam most van 3 szoba.


A pince részben, ez ilyen süllyesztett ház tudunk még 2 teljes szobát kialakítani. Ott most jelenleg nyári konyha van, mert régen ezeket a házakat úgy építették.

2 teljesen jó mèretű szoba lehetne ezekből.

A kèt legnagyobb mehetne oda esetleg később ott van zuhanyzó meg wc. Annyi, hogy oda nagyon nem szerettem volan tenni senkit, mert írtam, hogy 195 cm magas kb. ott a belmagasság, van tágas ablak tehát fény van ott, de sajnos bent nem tudunk lépcsőt kialakítani, hogy fellehessen menni, tehát külön bejáratos, kintről lehet ide bemenni.


Úgyhogy van alapból 3 szoba az első szinten, amiből az egyik olyan nagy, hogy esetlegesen leválasztható, plusz ez a kettő a süllyesztett "pince" részen, fentre a tetőtérre 2 vagy 3 szobát tudnánk kialakítani, de ez is a méreteken múlik, nem tudjuk még pontosan mennyi tudna kijönni.


Hajlandók vagyunk későbbiekben a változtatásra, csak agyaltunk, hogyan tovább.

Ötödik gyermek még nem biztos, hogy lesz.

2022. nov. 15. 14:55
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!