Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van, aki nagyobb gyerek(ek)...

Van, aki nagyobb gyerek(ek) mellett él háztartásbeliként? Így is szeretitek ezt az életet, hogy már nincs, aki veletek legyen 24/7, nem kell mindig babás dolgokat csinálni?

Figyelt kérdés

A kislányunk születése előtt joghallgató voltam, az volt a terv, hogy 1,5 éves korában ő megy bölcsibe, én pedig visszamegyek az egyetemre a maradék két évre. Tavasszal született és hiába álom jó baba, a tavaszi vizsgaidőszakot nem tudtam mellette megcsinálni. Egyszerűen képtelen voltam mellette tanulni, a tananyagra figyelni. Volt, hogy ültem mellette 2 órán át és néztem, ahogy alszik... Minden érdekesebb volt akkor, mint az, hogy leüljek tanulni. A férjem mondta, hogy emiatt ne stresszeljek, semmi nem múlik azon, hogy mikor végzem el az egyetemet, most pici a babánk, természetes, hogy ő a legfontosabb és hogy inkább vele szeretném minden időmet tölteni. De az az igazság, hogy egyáltalán nincs kedvem visszamenni a suliba. Nem csak a joghoz nincs, hanem az egész egyetemhez sem. Nagyon szeretek itthon lenni a picivel és a férjemmel, anyukámmal is sokkal többet tudunk így találkozni. Régen éreztem magam ennyire boldognak, kiegyensúlyozottnak, mint most. Kicsit ahhoz tudnám hasonlítani, mint egy véget nem érő nyári szünet.

Anyagilag megtehetnénk, hogy itthon legyek tartósan, férjem is támogatja az ötletet.


Viszont nem tervezünk több gyereket, jövő szeptemberben kezdi a bölcsit a lányunk és úgy a napjaim fele azért felszabadul. Ovisként, iskolásként reggeltől délutánig szintén, később pedig majd jön az, hogy fontosabbak a barátok, barátnők, mint a család... Nem tudom, hogy akkor nem érezném hirtelen "üresnek" az életemet.

Aki van/volt hasonló helyzetben, megosztaná a tapasztalatait? Esetleg talált magának új hobbikat a gyerekek nagyobb korában, vagy mivel töltötte az idejét?

Köszönöm szépen a válaszaitokat előre is!



2022. nov. 15. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 A kérdező kommentje:
Nem tudom, szeretem, hogy végre nem stresszel telnek a napjaim, nincs ötszáz fele a fejem, nem kell korán kelnem. Újra élvezhetem pl. a karácsonyi szezont, utazhatok bármikor, mert nem kell félnem az óráim, zh-k, vizsgák miatt. Tudok elég időt tölteni a párommal, kislányommal. Anyukámmal sem tudom, mikor volt utoljára ennyire jó a kapcsolatunk. Hatalmas megkönnyebbülést éreztem, mikor passziváltattam az egyetemen.
2022. nov. 15. 17:19
 22/81 anonim ***** válasza:
36%

Én sem értem mit haborodik fel mindenki azon hogy neked jól megy. Valószínűleg irigylik a gondodat, bár más kérdések alatt folyton azt írja mindenki, hogy milliókat keres a férje stb...

A helyedben olyanokkal ismerkednék, barátkoznék, akik hasonló életmódot folytatnak. Sajnos a legjobb barátnőd nagyon más életet él, nem fogsz tudni vele napközben ellenni, ezért nyitnod kéne másfelé. Valami közös hobbi, ilyesmi? Magánbolcsis anyukakkal csinálhattok klubot pl.

Vagy tényleg onkénteskedhetsz is, szerintem az nagyon szép dolog.

2022. nov. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/81 anonim ***** válasza:
89%
Én is egyből megyek dolgozni ha bölcsis lesz, egyrészt hiányzik a felnőtt társaság másrészt nem szeretném ha üres lenne az önéletrajzi papírom, végül szeretném ha lenne nyugdíjam. Te igazi luxus feleség vagy, nem tanulsz mert 2 órán át nézed a gyereket,de azért ledobod bölcsibe wtf unatkozó kamasznak tűnsz aki menekül a felelős élet elől. Az sembaj ha nemakarsz ügyvéd lenni,de akkor tanuld ki az álomszakmádqt ha már otthon puffogsz mert barátnőd dolgozik.
2022. nov. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/81 anonim ***** válasza:
75%

De hát te minősítetted saját magadat. Látod, hogy amit csinálsz nem normális, hiszen senki nem ér rá veled lógni egész nap a környezetedből sem, élik a normális emberek normális életét. És te? Heti 2 nyelvóra, meg süti workshop majd decemberben... Ne röhögtess már, nov 15 van. Te is már most látod hogy ez így nem lesz jó. Olyan leszel, mint azok a szegény nyuggerek akiknek már semmi dolguk ebben a világban, csak várják a halált, és ezért hülye programokat találnak ki maguknak. Pl bújják az akciós újságot, és elmennek egy nap 5 különböző boltba hogy mindent olcsón vegyenek meg. Többet ér a benzin amit így elautóznak, de nem is az a lényeg, csak a tudat, hogy nekik is van valami dolguk, nem csak lóg céltalanul az egész napjuk. És ezt az életet akarja egy fiatal? Miért? Te is látod, hogy ez így teljesen elszigetel a világtól. Mégis miről lehetne veled beszélgtni pl a baránőidnek? Közöd nincs a való élethez, és nem azért mert gazdag vagy, hanem mert semmit nem kezdesz magaddal csak punnyadsz. Baromi érdekes társaság lehetsz.

De nyilván a döntés a tied, abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy később is lesz lehetőséged ezen változtatni.

2022. nov. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 anonim ***** válasza:
21%

Kérdező, ne foglalkozz velük. Úgy kell komolyan venni válaszaikat hogy máskor szidják azt akinek pénzre van szüksége és 1 éves korában bölcsibe kell adnia a gyerekét, mert anya megy vissza dolgozni. Ilyenkor az a baj hogy a csupasz seggre vállaltak gyereket, mert az asszony visszamegy dolgozni. Nálad most ezt nem tudják mondani, viszont te nem szeretnél dolgozni, most te vagy a luxusprosti, mindig van valami gond...

Egyébként férfigyűlölők is.

A kedvencem az volt amikor egy kérdésben anyuka dolgozott, apuka gyeden volt, de apuka nem tudott éjjel felkelni a babához mert vegigaludta a sírását, pedig az volt megbeszélve h apuka kel. Na, a nagyszerű tanács amit a nő kapott, hogy rúgja fel ilyenkor a férfit hiszen az egész nap otthon mereszti a seggét, így tuti fel fog ébredni. Kíváncsi vagyok ezeknek az asszonyoknak hogy esne ha forditott esetben a férjük felrúgná őket ha nem kelnenek a gyerekhez.


Szóval ilyen szinten kell komolyan venni az itteni válaszokat, mindig a kérdező a sza.r ember. Egyszer azt hitték apuka írta ki a kérdést, nekiestek h mekkora sz.ar arc, aztán kiderült h ő az anyuka, na akkor meg ő volt a szaranya, pedig teljesen megfordult a szituáció. Szóval elképesztőek, itt hiteles választ úgyse fogsz kapni.

2022. nov. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/81 A kérdező kommentje:

Párom barátainak a feleségeivel jóban vagyok, de ők ugye más korosztály, nem mindig ugyanaz a téma érdekel minket, vagy vagyunk valamiről ugyanazon a véleményen... De kedvelem őket, hetente velük is szoktam találkozni, a babát is nagyon szeretik. Csak azért mégsem egy több éves, legjobb barátságról van szó az esetükben.


Nem újszülöttként adjuk bölcsibe, hanem 1,5 éves korában (ha mind a hárman készek leszünk rá, ez egyáltalán nem 100% még!). Ott voltam hormonokkal tele még egy újszülöttel a vizsgaidőszakban... Szerintem érthető, hogy nem a törvényszöveg kívülről való megtanulása volt akkor a legfontosabb.

2022. nov. 15. 17:26
 27/81 A kérdező kommentje:

24-es válaszoló, ne védd már a bunkó prolikat (mert ezek azok, nincs rájuk jobb szó). Nem, nem minősítettem magam. Leírtam, hogy boldog vagyok, szeretem az életemet, de vannak dolgok, amiktől tartok a jövőben.

Nyilván az életem nem abból áll, hogy C1-re készülök, vagy hogy eljárok edzeni... De nem érzem a késztetést, hogy egy internetes fórumra pontosan leírjam, miket csinálok a mindennapjaimban! Látod, már ennyi miatt, amiket leírtam, el lettem hordva mindennek.

2022. nov. 15. 17:30
 28/81 anonim ***** válasza:
28%
A válaszokat elnézve a mai magyar anyáknak az adja meg élete értelmét hogy napi 8 órában valami béna alkalmazotti állást csinálhat mert különben otthon unatkozna egyedül.
2022. nov. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/81 anonim ***** válasza:
79%
26os vagyok, meg azt az asszonyt is lenézik, aki melózik, utána minden nap főz a családnak, mert az egy rabszolga, meg milyen undorito az ilyennek a férje h ezt tétlenül nézi. És h csicska az akinek ilyen "nehéz " az élete, hiszen nem kell beleszakadni a gyereknevelesbe, az egy lúzer, akinek így alakult. De látod, az is baj, ha valaki nem dolgozik... ki érti ezt 🤣
2022. nov. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/81 anonim ***** válasza:
92%
Nézd ismerősöm hót gazdag és megis tanár,mert neki a munka a hobbija. Ha megengedheted magadnak hogy otthon unatkozz akkor jöjj rá valójában milyen szakmát szeretnél űzni,mert hosszú távon halálra fogod magad unni.
2022. nov. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!