Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van, aki nagyobb gyerek(ek)...

Van, aki nagyobb gyerek(ek) mellett él háztartásbeliként? Így is szeretitek ezt az életet, hogy már nincs, aki veletek legyen 24/7, nem kell mindig babás dolgokat csinálni?

Figyelt kérdés

A kislányunk születése előtt joghallgató voltam, az volt a terv, hogy 1,5 éves korában ő megy bölcsibe, én pedig visszamegyek az egyetemre a maradék két évre. Tavasszal született és hiába álom jó baba, a tavaszi vizsgaidőszakot nem tudtam mellette megcsinálni. Egyszerűen képtelen voltam mellette tanulni, a tananyagra figyelni. Volt, hogy ültem mellette 2 órán át és néztem, ahogy alszik... Minden érdekesebb volt akkor, mint az, hogy leüljek tanulni. A férjem mondta, hogy emiatt ne stresszeljek, semmi nem múlik azon, hogy mikor végzem el az egyetemet, most pici a babánk, természetes, hogy ő a legfontosabb és hogy inkább vele szeretném minden időmet tölteni. De az az igazság, hogy egyáltalán nincs kedvem visszamenni a suliba. Nem csak a joghoz nincs, hanem az egész egyetemhez sem. Nagyon szeretek itthon lenni a picivel és a férjemmel, anyukámmal is sokkal többet tudunk így találkozni. Régen éreztem magam ennyire boldognak, kiegyensúlyozottnak, mint most. Kicsit ahhoz tudnám hasonlítani, mint egy véget nem érő nyári szünet.

Anyagilag megtehetnénk, hogy itthon legyek tartósan, férjem is támogatja az ötletet.


Viszont nem tervezünk több gyereket, jövő szeptemberben kezdi a bölcsit a lányunk és úgy a napjaim fele azért felszabadul. Ovisként, iskolásként reggeltől délutánig szintén, később pedig majd jön az, hogy fontosabbak a barátok, barátnők, mint a család... Nem tudom, hogy akkor nem érezném hirtelen "üresnek" az életemet.

Aki van/volt hasonló helyzetben, megosztaná a tapasztalatait? Esetleg talált magának új hobbikat a gyerekek nagyobb korában, vagy mivel töltötte az idejét?

Köszönöm szépen a válaszaitokat előre is!



2022. nov. 15. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/81 anonim ***** válasza:
91%
Valaki be tudja linkelni a "fél évvel ezelőtti kérdést"?
2022. nov. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/81 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egy dolgoz nem ertek. Oké, maradj otthon ha megtehetitek és te boldog vagy DE te attól félsz h magányos leszel és a leírtak alapján az tesz boldoggá hogy a gyermeked anyukaja van és 1,5 évesen beadnád bolcsibe ?! Ha háztartásbeli vagy annak pont az a lényege, hogy vigyázz a gyerekere, nyilván majd később te fuvarozd, vasarolj, főzz, moss, takaríts. Nyilván a baratnoid nem fognak ráérünk mert ő mindennap dolgoznak reggeltől - estig .
2022. nov. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/81 anonim ***** válasza:
2022. nov. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/81 anonim ***** válasza:
Én valszeg agyon unnám magam. Tanácsot nem tudok adni, mert nekem ez nagyon idegen szemlélet, mert szeretek dolgozni, szeretem ha pörögnek a dolgok, terhesen kezdtünk el építkezni, majd a 35. hétig dolgoztam, akkor költöztünk, de még így is sok volt az 5 hét “semmittevés”
2022. nov. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/81 anonim ***** válasza:
87%
"Olyan, mint egy vegtelen nyari szünet" azám, de a nyári szünetben az az egyik értékes dolog, hogy egyszer vége van, es az ember megbecsüli az önfeledt pillanatokat, pont mert tudja, hogy nem tartanak örökké. Ha a nyári szünet örökké tart, akkor nem nyári, mert más evszakok is vannak, es nem szünet, mert nincs semmi, ami szünetelne. Hanem egy végtelenített semmittevés. Amúgy biztos vannak emberek, akiknek a sorozatnézés meg a sütisütő tanfolyam elég a teljes élethez, de ők hosszú tavon beszűkülnek, semmi értelmesről nem lehet velük beszelgetni, plusz csüggeszkednek masokon, hiszen saját jogon semmiféle tevekenységük nincsen. Te is elkezdted ezt már, kérdező, meltatlankodsz, hogy a barátnőd nem ér rá annyit, mint ahogy te azt elképzelted, miközben annyi történt, hogy elment dolgozni, építi saját magát, a karrierjét. El fogtok tavolodni, mert te a napjaidat anyukáddal alibitanfolyamokra járva töltöd, ő meg kiépíti a kapcsolati hálóját és szakmai tapasztalatot szerez. Hosszú távon annyira el fognak távolodni a világaitok, hogy semmilyen közös témátok nem lesz.
2022. nov. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/81 anonim ***** válasza:
21%

Huh nem tudom gyerekek, én ezer más elfoglaltságot el tudnék képzelni magamnak, mint a munkát. Inkább a munka miatt szűkölök be, nem azért mert van szabadidőm. Barátokkal is azért nincs idő talizni mert teljesen bele vagyunk fásulva a munkába, nincs erőnk elolvasni egy könyvet, elmenni edzeni, moziba, meginni együtt egy kávét.

Végre lenne időm egy hosszabb regényt megírni (mióta a 3 éves fiam megvan egy 80 oldalasra futotta csak), fotóznék, vinném ide-oda a srácokat. (Most terhes vagyok a másodikkal.)

Nagyon is el tudnám képzelni az életemet munka nélkül, pedig amúgy kényelmes jó munkám van ami jól fizet, de én nem ebben teljesedem ki, hanem a művészetben teljesednék ki, ha hagyna az élet. De 2 gyerek, munka, háztartás mellett esélytelen egyelőre, legalábbis amíg kicsik a gyerekek, biztosan. De egyébként gyerek nélkül se volt egyszerű kilépni a mókuskerékből és elszánni magam hogy leüljek írni valami értelmeset vagy pedig komolyabban foglalkozni valamelyik hobbimmal.

Semmi baj nincsen azzal, ha valaki eljár főzőtanfolyamra és sokat van az anyukájával, ugyanis nagyon fontosak az emberi kapcsolatok. Férjem is mondja hogy bárcsak munka helyett inkább egész nap a kölökkel játszhatna valamit, foglalkozhatna a családdal, bevásárolna, többet segítene itthon, stb. Teljesen jól meglennénk munka nélkül, volt is ilyen időszakunk rövid ideig, egy percre nem sírtuk vissza a munkát.


De amúgy mint már írtam, akinek dolgozni kell menni a gyerek 3 éves kora előtt az a pucér seggére vállalta a gyereket, aki meg nem szeretne dolgozni az egy lusta pi.csa.

2022. nov. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/81 anonim ***** válasza:
66%
Nézd hosszú távon szörnyen unalmas munka nélkül. Én lassan 2 éve vagyok itthon a gyerekkel, hát alig várom a bölcsit, hogy ne csak babakocsizásból és játszótérből álljon az élet és ne csak tehén legyek, aki a tej miatt kell. Persze jó hogy programok vannak és jó nem dolgozni,de egy idő után unalmas q monoton hétköznap és hogy az a fénypont ha kijutunk a városba.
2022. nov. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/81 anonim ***** válasza:
70%

Oké, játszuk azt hogy nem kamu.

Borzasztó unalmas lenne az életem HTBként. Itthon vagyok 4 éve (nem, nem tartanak el, van passzív jövedelmem) a gyerekkel, előtte stresszes, felelősséggel jaró munkám volt 10 évig ahol toppon kellett lennem a nap minden percében. Ezért jól esett a pihenés úgy fél évig. De nyughatatlan vagyok, így csináltam a gyerek mellett egy masoddiplomat, mikor vége lett a sulinak önkénteskedtem. Mellette életem a gyerek, aktívan foglalkozom vele, programokra, jatszótérre, társaságba járunk. Most hogy ovis lett felszabadult a napom nagy része, újra dolgozni fogok, mellette csinálok.majd még egy nyelvvizsgát. Ha HTB maradnék belehalnék az unalomba, úgy érezném csak létezek, de nem élek, nekem kell hogy szellemileg is le legyek terhelve. Az meg hogy eltartassam magam és ne fejlődjek folyamatosan anyagilag kizárt. Vannak pénzügyi céljaim, amiket el akarok érni.

Akit ismerek htb-t és soha egy percet nem dolgozott két kamasz lány mellett sem, csak folyton panaszkodik hogy hűnde farasztó élete van, mindennap a háztartás, mindenkit kiszolgálni. Közben olyan lassú, hogy nem is értem hogy tudott így elkényelmesedni. Céljai nincsenek, a terve hogy majd segít az unokák körül.

A másik HTB szintén panaszkodik, hogy annyi dolog van, ő soha nem ér rá. Neki az életcélja a férj és a gyerek 200%os kiszolgálása, meg az amúgy eleve sterilre takarított ház folyamatos takarítasa, mindennap 3fogásos menü elkészítése. Időnként egész napos vasárolgatás, de akkor pánik van hogy le van maradva a teendőkkel. Hát kinek mi.

A harmadik HTB (ő munkaundoros, időnként dolgozott, mert kellett a pénz) meg sír folyton hogy milyen szar munkahelyek vannak, sehova sem kell csak proli munkákra, ahová még felveszik ott dolgozni kell, hogy lesz így nyugdíja.

Nagyjából ezek közül választhatsz.

2022. nov. 16. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/81 anonim ***** válasza:
0%

#41 hasonszőrű vagy ugye?

Kedves, mert neki is büdös a munka?

2022. nov. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/81 A kérdező kommentje:

Kedves, mert nem kváz másokat ok nélkül, nem is közlöm veletek, hogy menjetek, foglalkozzatok inkább a kis nyomorúságos életetekkel, ne engem akarjatok rugdosni.


Igen, nincs sok közöm a 'magyar valósághoz', nem is nagyon lesz. Nem kell majd azon aggódjak soha, hogy ha tovább alszom, hogyan lesz ebéd itthon. Hogyan szervezzük a napunkat, hogy ki legyen takarítva, ki legyen vasalva. Hogyan vásároljak be, hogy maradjon pénz a hónap végén. Megvehetem-e azt a táskát, ami tetszik... Ez van, ettől nem kell nekem esni. Tegyetek inkább azért, hogy a ti életetek is boldog legyen, akkor talán majd nem érzitek szükségét, hogy egy internetes oldalon vezessétek le a nap közben felgyülemlett feszültséget.


A normális válaszokat azért köszönöm szépen, több időt nem szeretnék a kérdésre szentelni. Ahogy látom, nem igazán az a társaság van itt, amihez én szoktam. Félreértés volt, ez van. További szép napot nektek!

2022. nov. 16. 10:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!