Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van, aki nagyobb gyerek(ek)...

Van, aki nagyobb gyerek(ek) mellett él háztartásbeliként? Így is szeretitek ezt az életet, hogy már nincs, aki veletek legyen 24/7, nem kell mindig babás dolgokat csinálni?

Figyelt kérdés

A kislányunk születése előtt joghallgató voltam, az volt a terv, hogy 1,5 éves korában ő megy bölcsibe, én pedig visszamegyek az egyetemre a maradék két évre. Tavasszal született és hiába álom jó baba, a tavaszi vizsgaidőszakot nem tudtam mellette megcsinálni. Egyszerűen képtelen voltam mellette tanulni, a tananyagra figyelni. Volt, hogy ültem mellette 2 órán át és néztem, ahogy alszik... Minden érdekesebb volt akkor, mint az, hogy leüljek tanulni. A férjem mondta, hogy emiatt ne stresszeljek, semmi nem múlik azon, hogy mikor végzem el az egyetemet, most pici a babánk, természetes, hogy ő a legfontosabb és hogy inkább vele szeretném minden időmet tölteni. De az az igazság, hogy egyáltalán nincs kedvem visszamenni a suliba. Nem csak a joghoz nincs, hanem az egész egyetemhez sem. Nagyon szeretek itthon lenni a picivel és a férjemmel, anyukámmal is sokkal többet tudunk így találkozni. Régen éreztem magam ennyire boldognak, kiegyensúlyozottnak, mint most. Kicsit ahhoz tudnám hasonlítani, mint egy véget nem érő nyári szünet.

Anyagilag megtehetnénk, hogy itthon legyek tartósan, férjem is támogatja az ötletet.


Viszont nem tervezünk több gyereket, jövő szeptemberben kezdi a bölcsit a lányunk és úgy a napjaim fele azért felszabadul. Ovisként, iskolásként reggeltől délutánig szintén, később pedig majd jön az, hogy fontosabbak a barátok, barátnők, mint a család... Nem tudom, hogy akkor nem érezném hirtelen "üresnek" az életemet.

Aki van/volt hasonló helyzetben, megosztaná a tapasztalatait? Esetleg talált magának új hobbikat a gyerekek nagyobb korában, vagy mivel töltötte az idejét?

Köszönöm szépen a válaszaitokat előre is!



2022. nov. 15. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/81 anonim ***** válasza:
85%
Nincs sok kozod a magyar valosàghoz, mégis a magyar valósàgtól kérsz segitséget, azoktól akiket épp le nem köpsz.
2022. nov. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/81 anonim ***** válasza:
1%
Ti köpködtétek őt, hogy egy lusta pi.csa, meg büdös neki a munka. De azt is köpköditek, aki hamar visszamegy dolgozni. Nektek mindegy, csak be lehessen valakinek szólni, nagyon megkeseredett emberek vagytok.
2022. nov. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/81 anonim ***** válasza:
86%

"Tegyetek inkább azért, hogy a ti életetek is boldog legyen, "

Mi nem gazdag bácsihoz mentünk hozzá, hogy finanszírozza az életünket, és te vagy az, aki kérdeztél, mi csak valaszoltunk, nem kell ilyen agresszivan sértődözni, ha nem tetszenek a valaszok, mert ez bizony rolad árul el sok mindent, nem rólunk. Kerdező, azt kérdezted, nagyobb gyerekkel htb-ként lehet-e boldog, teljes élete valakinek. A valasz az, hogy biztos lehet, de nagyon kevesen vannak, akik ezt tenyleg megtapasztalják. Az idősebb generáció nagymamái, akik nem dolgoztak, altalában megkeseredett nők, akik a gyerekeiken csimpaszkodnak, mert nincs más az eletükben. A fiatalabbak között pedig nem nagyon van ilyen, aki nem pénzhez ment hozzá vagy maga a gazdag örökös, az biztosan dolgozik, mashogy nem lehet megélni egy csaladnak. Így itt nem nagyon fogsz olyan törtenetet olvasni, hogy persze, 50-60 eves vagyok es teljes boldog eletem van meló nélkül nagy gyerekekkel, a ferjem tökéletes intellektualis partnernek tart, utazgatunk, boldogok vagyunk, nem unatkozok egy percet sem.

Amúgy nem ertem, miért a gyakorira jössz dicsekedni, miért nem a ferjed haverjai felesegeit kerdezed meg erről. Magad írtad, hogy az idősebb generáció, nyilvan vagyonosak, ott lehetnek csalados htb-k munkatapasztalat nélkül.

2022. nov. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/81 anonim ***** válasza:
88%
Hú de fent hordja valaki az orrát, mire fel is? Hogy hozzamentel egy gazdag 40-eshez és gyereket szultel neki? Hát hatalmas teljesítmény. Ettől te még ugyanúgy egy csóró senki vagy, aki a férje nélkül sehol nem lenne, erre vagy olyan nagyon büszke? Sokan meg tudják ezt csinálni, csak nem mindenkinek van hozzá gyomra. Csak sajnálni tudlak , egy üres , pénzéhes , kitartott disztargy vagy .
2022. nov. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/81 anonim ***** válasza:
90%

#62 egy intelligens gazdag nő tud viselkedni. Nem jön ide polgàrpukkasztani, hogy jajj mit tegyek mert annyi pénzem meg időm van azt se tudjam mit kezdjek vele. Aztán bónuszba előadja, hogy biza neki nem is lesz soha baja semmivel.

Egy intelligens gazdag nőnek megvan a maga köre, nem szorul rà, hogy itt villogjon, de ô se nem intelligens, se nem gazdag, csak a férje az.

2022. nov. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/81 anonim ***** válasza:
23%

Itt valaki feltett egy kérdést egy ismerőséről, hogy nem szánalmas-e hogy otthon ül a csecsemővel, miközben a két nagyobb bölcsiben és oviban van, és itt is a kérdezőt sározzátok, közben az anyukát véditek hogy jól teszi.


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__ovoda..


De ez a kedvencem, amikor a kérdezőt és a férjét is porig alázzátok, mert anyuka megszakad a gyereknevelésben, a férje pedig egy lusta pöcs, mert nem segít. És magatok meg az életeteket fényezitek hogy bezzeg nektek milyen könnyű és a világ legtökéletesebb férfija a tiétek, nem kell ám beleszakadni a gyereknevelésbe, nem kell főzni, mert aki főz, az egy rabszolga.

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..


Akkor hogy is van ez? Ja, igen, mindig a kérdező a sz.ar, csak hogy ti kiélhessétek a frusztrációtokat másokon, pedig aztán úton útfélen bizonygatjátok hogy ti mindent tökéletesen csináltok az életetekben. Lehet el kéne gondolkodni, hogyha ennyi harag van bennetek idegenek iránt, akkor mégsincs annyira tökéletes életetek, ti se tudtok mindent jobban. Több tolerancia, megértés kéne mások felé, mert sajnos amíg ti kezditek a sárdobálást, senki se fogja elhinni hogy milyen kiegyensúlyozottak vagytok.

2022. nov. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/81 anonim ***** válasza:
78%

Ezek a kérdések pontosan hogysn kapcsolódnak egy ducsekvő beképzelt gazdag kislàny kérdéséhez? Sehogy.

Én is tudnék millió kérdést linkelni, hol ezt hol amazt védik.

Neked meg magadon kéne elgondolkodni, ha kivülről jújod a gyk tartalmàt, meg még összeesküvéselméleteket is gyàrtasz vajon milyen életed lehet.

Itt meg senki nem hangoztatta azt hogy ő mindent jólcsinàl.

2022. nov. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/81 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem se kéne a kerdezőn kiélni a frusztraciót. Azonban teny, hogy a kerdező kicsit el van tevedve, itt nem fog sorstarsakat talalni, es sokakat bizony irrital, hogy ő azon gyötrődik, vajon nem fog-e unatkozni a luxuspalotaban egy gyerekkel, miközben nekik nem azért kell bölcsibe adni a gyereket masfél evesen, mert ahhoz van kedvük, hanem mert muszáj visszamenniük dolgozni. Ezt a kerdező is tudhatta volna előre. Ugyanakkor érezhető, hogy szegény kicsit máris elszeparálva érzi magát: a barátnői dolgoznak, karrierbe kezdtek, a férje feleségei meg mas korosztály, plusz nyilván kinézik maguk közül a végzettség nelküli dekoratív fiatal csajszit es a hata mögött tanulatlannak meg aranyásónak hívják. Biztos vagyok benne, hogy ez nem kellemes, és a szegény kerdező próbál valamilyen platformon sorstarsakat keresni. De ez sajnos nem az, mint lathatjuk...

Kérdező, valamilyen munka jellegű elfoglaltság szerintem már csak azért is fog kelleni, mert a tarsaság hianyozni fog. Ez valami jótekonyság is lehet ám például. Biztos nagy szükség volna rád sok helyen. Vagy tényleg tanulni valamit es vallalkozasba kezdeni. Nem kell nagyot. Akar vehettek neked egy közeli kis kavézót vagy ilyesmit. Ez nem vonz?

Különben en bevallom, hogy szörnyen irigyellek. Itt vagyunk 2 gyerekkel egy 2 szobás lakásban, hitelmentes, saját, az igaz, de nem így terveztük, szörnyen felmentek az ingatlanárak. Mit meg nem adnék, ha valaki most hozzank vagna pár tízmilliót, hogy vegyetek meg azt a jó kis 3 halószobás újépítesűt.... nem lenne több gondom az eletben. Irigylem, akinek anyagilag bármi belefér. Szóval jó neked. De hat ez van, majd mi is boldogulunk valahogy.

2022. nov. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/81 anonim ***** válasza:
0%

Én csak azt látom, bármi is a téma, hiénaként estek neki a kérdezőnek. Nagyon érdekes kórképet ad a gyakori népe az emberek pszichéjéről, a lényeg, hogy bármibe bele lehet kötni, és ezt maximálisan ki is használjátok.


Én nem szoktam szidni a kérdezőket hiszen csak az életük egy kis részletét ismerem meg a kérdés által, nem ítélkezem. Úgyhogy köszi, asszem jobb mentális állapotban vagyok, mint ti.

2022. nov. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/81 anonim ***** válasza:
79%
68-as mindenki maga rendelkezik a sorsàval. Ha hozzá is ment egy idősebb gazdagabb pasihoz, még nem lenne törvényszerű, hogy igy gondolkodjon, és akkor nem bàntanà senki. Sokat elmond róla, hogy nem akar tanulni, értelmes végzettséget szerezni, pedig aztàn neki határ a csillagos ég minden a rendelkezésére àll. Idő pénz. Sok értelmes fiatal van, akik végül azért nem viszik sokra, vagy csak a minimumot hozzàk ki magukból mert ilyen jellegű korlátaik vannak. Fölösleges szépiteni, nem egyenkően indulunk el az életben. Neki most megadathatna kb bàrmi, a környezetében is mindenki csinàl valamit, neki meg mégis a lébecolason jàr az esze. Szóval amit kap, magànak köszönheti.
2022. nov. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!