Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van, aki nagyobb gyerek(ek)...

Van, aki nagyobb gyerek(ek) mellett él háztartásbeliként? Így is szeretitek ezt az életet, hogy már nincs, aki veletek legyen 24/7, nem kell mindig babás dolgokat csinálni?

Figyelt kérdés

A kislányunk születése előtt joghallgató voltam, az volt a terv, hogy 1,5 éves korában ő megy bölcsibe, én pedig visszamegyek az egyetemre a maradék két évre. Tavasszal született és hiába álom jó baba, a tavaszi vizsgaidőszakot nem tudtam mellette megcsinálni. Egyszerűen képtelen voltam mellette tanulni, a tananyagra figyelni. Volt, hogy ültem mellette 2 órán át és néztem, ahogy alszik... Minden érdekesebb volt akkor, mint az, hogy leüljek tanulni. A férjem mondta, hogy emiatt ne stresszeljek, semmi nem múlik azon, hogy mikor végzem el az egyetemet, most pici a babánk, természetes, hogy ő a legfontosabb és hogy inkább vele szeretném minden időmet tölteni. De az az igazság, hogy egyáltalán nincs kedvem visszamenni a suliba. Nem csak a joghoz nincs, hanem az egész egyetemhez sem. Nagyon szeretek itthon lenni a picivel és a férjemmel, anyukámmal is sokkal többet tudunk így találkozni. Régen éreztem magam ennyire boldognak, kiegyensúlyozottnak, mint most. Kicsit ahhoz tudnám hasonlítani, mint egy véget nem érő nyári szünet.

Anyagilag megtehetnénk, hogy itthon legyek tartósan, férjem is támogatja az ötletet.


Viszont nem tervezünk több gyereket, jövő szeptemberben kezdi a bölcsit a lányunk és úgy a napjaim fele azért felszabadul. Ovisként, iskolásként reggeltől délutánig szintén, később pedig majd jön az, hogy fontosabbak a barátok, barátnők, mint a család... Nem tudom, hogy akkor nem érezném hirtelen "üresnek" az életemet.

Aki van/volt hasonló helyzetben, megosztaná a tapasztalatait? Esetleg talált magának új hobbikat a gyerekek nagyobb korában, vagy mivel töltötte az idejét?

Köszönöm szépen a válaszaitokat előre is!



2022. nov. 15. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/81 anonim ***** válasza:
32%

Az irasodbol nagyon kedvesnek tűnsz, talán kicsit naivan is. De. Ha ezt megteheted és boldog bagy élj vele! Egy ferfinek az a boldogság ha kedves, gondoskodó, jókedvű feleség várja otthon, nem egy lestrapált, kiegett hazisarkany, aki mindenen morog és mindig faradt.

Viszont használd ki a pénz és a szabadidő adta lehetőségeket. Utazz sokat, gyerekkel is, ismerjetek meg nyelveket, kultúrakat, legyetek nyitottak a vilagra. Tanulj hangszeren, vagy nyelvet ahogy irtad de te most abban a helytetben vagy, hogy bármit megtehetsz és ez irigylésre méltó. Talald meg azt, ami még plusz oronet okoz, fotozz, fess, írj, süss, köss viragot akármi aztán indits el egy sajat valalkozast ahol magad ura vagy és kiteljesedhetsz.

2022. nov. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/81 anonim ***** válasza:
84%
Ehh autocorrect. Lényeg nem gond hogy otthon vagy inkább az a gond hogy miért választottad ezt.
2022. nov. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/81 anonim ***** válasza:
99%

Ne adjatok ala a lovat, egy troll.

A fel evvel ezelotti kerdeseben meg terhes sem volt, most meg mar megvan a gyerek.

2022. nov. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/81 anonim ***** válasza:
91%

Érdekelt volna, mások hogyan élték meg a fent leírt szituációt, hogyan alakult kisiskolás, kamasz mellett az életük.


Nem.

Ha ez érdekelt volna, egyszerűen felteszel egy kérdést, hogy htb anyukák, milyen otthon, nem bántázok meg.

Teljesen irrelereváns a gazdag öreg férjed, a jog, a sütős workshop, az utazások, a házassági szerződés.

2022. nov. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/81 anonim ***** válasza:
100%

44.

Ezeket azért írta le, mert az előző kérdésben írták, hogy mit csinálna válás esetén, akkor kitalálta, hogy a párja olyan szerződést iratna, ja, mert ott még házasok se voltak azt hiszem, hogy a pasi vagyona egy nagy részét válásnál neki adná, ja, teljesen hihető.

2022. nov. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/81 anonim ***** válasza:
100%

A sógornőmnek négy gyereke van. Volt egy munkája, amiben nagyon jó volt, de már beleunt és amikor az elsővel terhes lett, alig várta, hogy ne kelljen dolgoznia. A férjével is megbeszélte, hogy htb lesz, nem megy vissza soha. Erre voltak berendezkedve. De nem bírta. Amikor a legkisebb is iskolás lett, már klinikai depressziója volt és gyógyszert kellett szednie, komoly súlyproblémái lettek, mert az unalmát sütésbe-evésbe fojtotta. Pedig 4 gyerek mellett elhiheted, hogy még akkor is van mit csinálni, ha már intézménybe jár mind. Szóval összeomlott, azt mondta utólag, azt érezte, elviselhetetlen volt, hogy csak jönnek-mennek a napok, mindenkinek van valami hasznos dolga, ő meg csak tölti az idejét, csak várja, hogy elteljen a nap, egyik a másik után. Pedig tele vannak barátokkal, ott állandóan mennek a grillpartik. És mégis. Ő visszatért az eredeti szakmájába, de vállalkozóként. Most mondta pont két hete, mikor beszéltünk, hogy végre elhagyta a gyógyszert, és kezdenek jönni a megrendelések is, még csak nagyon kevés, de már érzékelhető, és hogy mennyire más saját jogon tevékenykedni, ami nem másokat szolgál és nem csak puszta időtöltés.

Hát én ilyen sztorit tudok. De mások vagyunk. Még előtted az élet, annyi minden történhet. Én azt mondanám, ha nem is a jogot, de valamit azért tanulj ki. A tudás sose felesleges.

2022. nov. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/81 anonim ***** válasza:
91%

Hát, ha igaz ez a sztori, akkor nagyon nem irigyellek. Falra is másznék, ha évekig, évtizedekig kellene háztartásbeliként élnem. A munka nem feltétlenül egyenlő a napi nyolc órás robotolással. Vannak, akik szeretik a munkájukat, mert olyasmi, amit szeretnek csinálni, amiben kiteljesedhetnek, ezek mellett vannak hobbijaik, szívesen űzött tevékenységeik.

"A legjobb barátnőm pl. most kezdett el szeptemberben dolgozni, míg előtte minden nap találkoztunk, most legjobb esetben is heti egyszer. Én hívom mindenhová, akár a babával, akár nélküle. De nem ér rá, nincs ebédszünete, most túlórázik stb. Ilyenkor én megsértődöm, mert elhanyagolva érzem magam."

Na ezen jót röhögtem, miss luxus megsértődik, amiért másoknak nem láblógatásból áll az életük, ezért nem tudnak és nem is akarnak úgy ugrálni, ahogy ő fütyül. Amúgy meg egyértelmű trollkodás, szándékosan akarod hergelni a válaszadókat. Ha pedig mégsem, akkor nagyon buta vagy.

2022. nov. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/81 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a kérdésedre válaszoljak: nagyon szerettem otthon lenni, 2 gyerekkel összesen 6,5 évet voltam otthon. Nem voltak egy percig sem bölcsisek, élveztem minden percét az együtt töltött időnek.

Nehéz volt visszamenni dolgozni, de szükségét éreztem. Nem az anyagiak miatt, megtehetnénk most is, hogy egy fizetésből élünk,

DE nem ezt az értékrendet akartam átadni a gyerekemnek.

Nem akartam, hogy valaha azt érezze, hogy "ingyenélő kitartott" vagyok annak ellenére, hogy esetünkben szó se volt arról, hogy beleültem volna a készbe. Nem egy pénzes vénemberhez mentem, hanem együtt teremtettük meg az anyagiakat. Gyerekek előtt egyenlően jól kerestünk.

Előttem volt a baratnőm példája is, aki 10 év után besokallt a munkahelyén, felmondott hogy háztartásbeli legyen, otthon töltött 2 évet és ezalatt azt tapasztalta, hogy a lányai máshogy kezdik kezelni, nem értékelik úgy az otthoni munkáját ("csak apa dolgozik"), ahogy kellene és nem akart ilyen példát mutatni.

2022. nov. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/81 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem folytasd az egyetemet. Vagy kezdj el mást tanulni, akár más szakot, akár szakmát ha van valami ami érdekel. A tanulás mellett is fog időd maradni, ha a gyerek a bölcsiben lesz. Ne tekozold el semmittevésre az életed.
2022. nov. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/81 anonim ***** válasza:
72%
Azért érdemes majd valamit megis dolgoznod, hogy a lányodnak példát mutass.
2022. nov. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!