Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van, aki nagyobb gyerek(ek)...

Van, aki nagyobb gyerek(ek) mellett él háztartásbeliként? Így is szeretitek ezt az életet, hogy már nincs, aki veletek legyen 24/7, nem kell mindig babás dolgokat csinálni?

Figyelt kérdés

A kislányunk születése előtt joghallgató voltam, az volt a terv, hogy 1,5 éves korában ő megy bölcsibe, én pedig visszamegyek az egyetemre a maradék két évre. Tavasszal született és hiába álom jó baba, a tavaszi vizsgaidőszakot nem tudtam mellette megcsinálni. Egyszerűen képtelen voltam mellette tanulni, a tananyagra figyelni. Volt, hogy ültem mellette 2 órán át és néztem, ahogy alszik... Minden érdekesebb volt akkor, mint az, hogy leüljek tanulni. A férjem mondta, hogy emiatt ne stresszeljek, semmi nem múlik azon, hogy mikor végzem el az egyetemet, most pici a babánk, természetes, hogy ő a legfontosabb és hogy inkább vele szeretném minden időmet tölteni. De az az igazság, hogy egyáltalán nincs kedvem visszamenni a suliba. Nem csak a joghoz nincs, hanem az egész egyetemhez sem. Nagyon szeretek itthon lenni a picivel és a férjemmel, anyukámmal is sokkal többet tudunk így találkozni. Régen éreztem magam ennyire boldognak, kiegyensúlyozottnak, mint most. Kicsit ahhoz tudnám hasonlítani, mint egy véget nem érő nyári szünet.

Anyagilag megtehetnénk, hogy itthon legyek tartósan, férjem is támogatja az ötletet.


Viszont nem tervezünk több gyereket, jövő szeptemberben kezdi a bölcsit a lányunk és úgy a napjaim fele azért felszabadul. Ovisként, iskolásként reggeltől délutánig szintén, később pedig majd jön az, hogy fontosabbak a barátok, barátnők, mint a család... Nem tudom, hogy akkor nem érezném hirtelen "üresnek" az életemet.

Aki van/volt hasonló helyzetben, megosztaná a tapasztalatait? Esetleg talált magának új hobbikat a gyerekek nagyobb korában, vagy mivel töltötte az idejét?

Köszönöm szépen a válaszaitokat előre is!



2022. nov. 15. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/81 anonim ***** válasza:
77%
69es vagyok. Én se azt mondom hogy nincsenek normális válaszok, de aki először lusta pi.csázik, aztán pucér seggezik, majd erre a kérdező kikéri magának a stílust, akkor igenis azt gondolom hogy sok ember csak azért jár ide hogy a bizonygatott tökéletes életében felgyűlt agresszióját itt vezesse le.
2022. nov. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/81 anonim ***** válasza:
94%
Nem te nem bàntod a kérdezőket, te a vàlaszolókat bàntod, akikről szintén semmit sem tudsz. Én pl nagyon ritkàn kommentelek ide szoval soha nem szedem szét a kérdezőket hobbibol.
2022. nov. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/81 anonim ***** válasza:
80%

Mondtam hogy vannak normális válaszok, nem ezekre gondolok, hanem akik már élből lusta picsáznak, és élből ítéletet mondanak a kérdezőkről. Ezt a viselkedést nem tartom normálisnak, azért szólalok fel. Mert ők hülyézik a kérdezőt, miközben szerintem nekik kéne magukba nézni. És csodálkoznak ha a kérdező ezután már nem válaszol barátságosan.


És nyilván van az az eset amikor a kérdező kezdi a minősíthetetlen stílust, tehát trágár szavakkal reagál egy normális kommentre, de ez a ritkább, ilyen esetben nem is gondolom, hogy a válaszolók lennének a hibásak.

2022. nov. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/81 anonim ***** válasza:
86%

Jó és talán nem volt igazuk? Olvasd már vissza: közli hogy mi is tegyünk a sajàt életünkért hogy ne legyünk frusztràltak, és nekünk se kelljen a magyar valósàgban élni. Mondja ezt ő, aki semmit nem tett ezért, csak szült egy gyereket a "megfelelő" pasinak. Vagy akkor ezt kellene mindenkinek itt tenni? Róla vegyünk példàt?

Nem hiàba írtam egy intelligens gazdag nő tud viselkedni. Ő nem tud. Pàr komment és làm kiugrasztottàk a nyuszit a bokorból. Had legyen màr ez undorito minden ember szàmàra, aki bàrmiért is megdolgozott az életben, és ne egy ilyen előtt kelljen màr térdreborulni.

2022. nov. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/81 anonim ***** válasza:
97%

Hát nem tudom kérdező. Nekünk is annyi pénzünk van, hogy le merem fogadni, kilóra meg tudnánk venni a pasidat veled együtt, de én nem tudnék otthon henyélni. Többre tartom magam annál, mint hogy elvesztegessem a bennem szunnyadó lehetőségeket, és az ismeretségi körömben lévő, hasonló egzisztenciájú nők 99%-a is dolgozik, ér el sikereket az életben.


A te dolgod mit kezdesz a te életeddel, csak ne lepődj meg ha nem tudsz bekerülni ezekbe a körökbe a mentalitásoddal.

2022. nov. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/81 anonim ***** válasza:
96%
Nézd te csak menekülsz a nagybetűs élet elől és legalább ne raknád bölcsibe és a gyereknevelés lenne az életéből vagy ha már bölcsibe rakod rátalálnál az álom szakmára vagy csak hobbiznál valami értelmeset vagy megtanulnál főzni stb. Ehelyett te ledobod a gyereket a végtelen nyaralást választod és elvárod,hogy ott legyen a barinő és szintén lógassa a lábát veled együtt, aztán igazi otthon unatkozó anyukaként besértődsz mert van élete. A válaszod alapján ráadásul sokáig alszol akkor a gyereked addig nem kap reggelit vagy mi? Szörnyen elkényelmesedett anyuka vagy nem pedig háztartásbeli pedig nálam is szalad a ház. Szerinted ha csak q mai napnak élsz nyugdíjad hogy lesz? Tudtad hogy a férjek előbb halnak, akkor téged a gyerek tartson el aki lehet hogy külföldön fog élni? Gondolj a jövőre is,plusz a semmittevés s4nkinek nem megy még az újgazdagok is találnak maguknak elfoglaltságot, hobbit.
2022. nov. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/81 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 76, totál egyetértek.

Ha már nem vonz h jogász legyél, talald ki mit csinálnál szívesen. Mert az hogy háztartásbeli vagy az nem azt jelenti h te egész nap henyelsz, gyerek bolcsiben , takaraitno jön, ebédet meg rendelsz. Ezt hívják kitartott nônek. A htb neveli a gyereket és nem adja be 1,5 évesen bolcsibe , ellátja a háztartást hiszen ez a “dolga”

Ha ennyi pénzetek van miért nem csinálsz valami képzést és indítasz valami vállalkozást. Ott sem kell reggel 8-délután 4 között bent ulnod. Lehetne kávézód vagy valami kedves kis reggeliző . Ha ezek nem vonzanak igazából annyi minden mást lehet csinálni csak ki kell találni mi érdekel.

2022. nov. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/81 anonim ***** válasza:
94%
Hát meg kell hogy mondjam, a kérdező életfelfogásától, hozzáállásától nekem is a bicska kinyílik a zsebemben, pedig azt hiszem, jobb helyzetben vagyok, mint ő, nem a "nyomorúságos életem" mondatja velem, hogy szánalmas, amit itt előad. Csak hát lényeges különbség, hogy én képes vagyok az önálló életre, és a munkára nem rabszolgaságként tekintek, mert azzal foglalkozom, amit szeretek, és még jó is vagyok benne, így eszembe sem jutna arra alapozni a hátralévő életem, hogy a párom eltart, ennél többre tartom magam.
2022. nov. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/81 anonim ***** válasza:
97%
Utolsó, de neked nem is az a legnagyobb sikered egész életedben hogy csináltál egy gyereket. A kérdezőnek nem lesz több. Gondolom a dolgozó barátnő se véletlenül nem ér rá sosem.
2022. nov. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/81 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen pénzesek vagytok használj ki minden percet, mert pikk pakk kirepül a családi fészekből. Később úgyis unatkozni fogsz, úgyis megteheted, hogy abba kezdesz, amibe akarsz.
2022. dec. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!