Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért védik sokan a késői (40...

Miért védik sokan a késői (40 körüli) gyerekvállalást?

Figyelt kérdés

A női szervezet számára borzalmasan megterhelő a terhesség. Kvázi rendbe se jön már sohase, ha 40 évesen szült. A nő és a gyerek számára is növekszik a betegségek esélye.

Persze a teherbe esés esélye is csökken a korral.

Bizonyos kor felett pedig automatikusan veszélyeztetett a terhesség.

Egy idősebb embernek nincs annyi energiája a kisgyerekekhez, jellemzően nem olyan rugalmasan neveli. Generációs szakadék is kialakulhat.

Idős és jellemzően igen beteges lesz, mire a gyereke érettségizik.

Amikor a gyereke kirepül, már özvegy vagy beteges, nem tud élvezni még éveket utazással, hobbikkal a párjával.

Nem éri meg az unokázást. Ha a gyereke is későn szül, pláne nem.



Én 30 vagyok és nagyon elkésettnek érzem magam. Mások meg körülöttem olyan lezserül veszik a témát, mintha pont velük nem történhetne semmi rossz.


2022. dec. 19. 08:58
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/429 A kérdező kommentje:

119



Munka, tanulás, 6 óra alvás trióval nem lehet ismerkedni.... Meg is bántam, többek között ezért is. De ez nem ide tartozik.

2022. dec. 19. 14:01
 122/429 anonim ***** válasza:
85%

Igen rögtön gondoltam, hogy a szoftverfejlesztő is haldoklik😂 Körülötted mindenki.

Jajj de okos vagy, szóval összeraktad, hogy gyerekkel az élet nem pont olyan könnyű mint nélküle. Tapsvihar.

Megoldás:ne szülj, neked úgyis halalos betegségeid leyznek tőle, mindjárt 5 is.

2022. dec. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/429 A kérdező kommentje:

Kikerülöd a kérdést.


Szerinted egy 60 éves el tud kezdeni mondjuk túrázni, sportolni 20 év tétlenség, kevés alvás után?


Egy 60-as mennyire bír még várost nézni? Egy átlagos, nem a felső tízezer.

2022. dec. 19. 14:07
 124/429 anonim ***** válasza:
83%
"Munka, tanulás, 6 óra alvás trióval nem lehet ismerkedni...." :DDD igen igen
2022. dec. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/429 A kérdező kommentje:

124


Én se nem tudtam, se nem akartam.


Harmadik héttől heti kiszh-k, rendszeresen nagy zh-k, sok beadandó, mellette az órák este, mellette hétvégén, nyáron autodidakta tanulás, hobbiprojektek.

A covid alatt napi 15 perc tornácska, háztartás szintentartása úgy-ahogy.


Te itt tökéletes vagy, máshogyan oldanád meg. Én így.

2022. dec. 19. 14:10
 126/429 anonim ***** válasza:
87%
Anyósom pont 60 és le se lehet lőni. Pont ő az a fajta aki ha elmegy valahova mindent is meg akar nézni. De tudom ez is hazugsàg. Neked minden az ami nem haldoklás.
2022. dec. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/429 anonim ***** válasza:
87%

Amúgy apa 59 éves. Dolgozik, és bír várost nézni. :D Átlagos. Nem rokkant ember. Komolyan nem értelek. Aki 60 éves azt temessük el? Miért ne bírna várost názni egy 60 éves ember? :D

Sőőt. Nagypapám 80 éves. Dolgozik, semmi baja. Az orvosok mindig csodálkoznak, hogy gyógyszereket se szed.

És ezer ilyen ember van még.

De gondolom hazudunk megint.

Ha neked rossz a genetikád, arról nem tehetünk. Sokadjára mondjuk ne vállalj gyereket. Hiszen ha elmondásod alapján néhány éven belül rákos leszel akkor mi értelme az életednek?

2022. dec. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/429 anonim ***** válasza:
80%

Te tök hülye vagy. Végig se olvastam ezt a sok maszlagot, csak néhány válaszodat, mindegyikben "üvöltözöl", hogy hol látni egészséges 30-as (40-es, 50-es, 60-as stb) embert. Jó, akkor szerinted sehol. És? mi a problémád? Egyébként meg jobb lenne ha befognád, mert ha az a sok 40-es nem szül gyereket, neked semmi nyugdíjad nem lesz :D

(irónia, még mielőtt. Egyébként én 12 éves korom óta refluxos vagyok, a francba, ha előbb olvasok a kommentjeidet, nem vállalok gyereket 12 éves korom után :/).

Többi válaszoló: kiderült a kérdező hány éves, és igazából mi okozza ezt a mérhetetlen frusztrációt?

2022. dec. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/429 A kérdező kommentje:

De lutri ez!!!!


Illetve akkor úgy elfogadjátok, ha azt mondom, hogy akinek a felmenői 60 évesen súlyos betegek voltak, az NE vállaljon 40 évesen gyereket, a többiek esetleg, de szerencsétlen szervezetük bele fog rokkanni és elnézést, de a nevelés is megterhelőbb lesz lelkileg.



A sport itt amúgy csak nekem fontos?

2022. dec. 19. 14:16
 130/429 A kérdező kommentje:

30 vagyok, nem frusztrált, csak nem vak.


"mert ha az a sok 40-es nem szül gyereket, neked semmi nyugdíjad nem lesz :D"


Amúgy se lesz...

De nem is élem meg azt a kort.

2022. dec. 19. 14:17
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!