Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért védik sokan a késői (40...

Miért védik sokan a késői (40 körüli) gyerekvállalást?

Figyelt kérdés

A női szervezet számára borzalmasan megterhelő a terhesség. Kvázi rendbe se jön már sohase, ha 40 évesen szült. A nő és a gyerek számára is növekszik a betegségek esélye.

Persze a teherbe esés esélye is csökken a korral.

Bizonyos kor felett pedig automatikusan veszélyeztetett a terhesség.

Egy idősebb embernek nincs annyi energiája a kisgyerekekhez, jellemzően nem olyan rugalmasan neveli. Generációs szakadék is kialakulhat.

Idős és jellemzően igen beteges lesz, mire a gyereke érettségizik.

Amikor a gyereke kirepül, már özvegy vagy beteges, nem tud élvezni még éveket utazással, hobbikkal a párjával.

Nem éri meg az unokázást. Ha a gyereke is későn szül, pláne nem.



Én 30 vagyok és nagyon elkésettnek érzem magam. Mások meg körülöttem olyan lezserül veszik a témát, mintha pont velük nem történhetne semmi rossz.


2022. dec. 19. 08:58
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
 151/429 anonim ***** válasza:
100%

A nagymamám 40 éves volt, amikor becsúszott a terhesség.

Mond a nagybátyám szemébe légyszíves, hogy nem is lenne szabad élnie és gyerekét is meg kellett volna ölni, mert a felesége 40 évesen szülte a közös gyereküket.

Egyikőjüknek sem kellene élnie.

Biztos meg fogja köszönni a bölcsességedet.

2022. dec. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/429 anonim ***** válasza:
76%
Ja és ugyanezt mond az unokatesómnak is, hogy pusztuljon meg mert neki se kellett volna megszületni.
2022. dec. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/429 anonim ***** válasza:
84%
40 évesen szülni sokszor nem választás kérdése,hanem hosszú évek próbálkozásának eredménye. Én 40 évesen szültem. Ismerősöm szintén,18 évi próbálkozás és 8 lombik után. Nagyanyám 44 évesen szülte a harmadikat,másik nagyanyám 42 évesen a harmadikat,barátnőm szintén 42 évesen a harmadikat. Kolléganőm 40 évesen az elsőt,egy másik ismerősöm szintén. Sem én sem az ismerőseim nincsenek rottyon 40 fölött. Csak a 30 év körüliek temetik a 40+ osokat. Majd jusson eszedbe 40 fölött,hogy mit gondoltál róluk anno. Ja és a barátnőmet is 40 évesen szülte az anyja 7 vetélés után.
2022. dec. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/429 A kérdező kommentje:

150


Ok, felfogtam, hogy az egyik 4 pipás nem sportol.

Amúgy nagyon durva, ha egészséges vagy és jól érzed magad úgy is, hogy nem sportolsz, ezért irigyellek!! Mármint ne haragudj, de tényleg!! Nekem sajnos a mindennapjaim végigcsinálásához KELL a sport, nincs mese. :(


Kétszülős ismerőseim kerülnek éjfélre-egyre-kettőre ágyba.



Ha megélem a 40-et, nyilván csúnya leszek, túlsúlyos és rottyon.

2022. dec. 19. 17:23
 155/429 anonim ***** válasza:
84%

"/154 A kérdező kommentje:

1 éves gyerek mellett kb nem is szabad sportolni és az ember mem tud találkozni a barátaival.



Vannak kisgyerekes ismerőseim és munkatársaim is, hazudj másnak. Cica."


Kedves Cica! Nagy összegben fogadhatunk, én benne vagyok 😁 Lássuk csak. A gyerekemnek hús-vér apja van, nem spermabankból szereztem hímivarsejtet. Szóval tud vigyázni a gyerekre, amíg én edzésen vagyok. Miért ne lenne szabad sportolni? Te nagyon el vagy tájolódva.

A barátainkkal is tudunk találkozni. Vagy együtt mindannyian (értsd: a gyerek is velünk van), vagy külön. Randizni is szoktunk, olyankor a nagyszülők, nagynénik ugranak be a kicsihez. Olvastam egy másik díjnyertes kommentedet, mely szerint este sincs szabadidőnk, és nem alszunk éjszaka. El kell keserítselek, nekünk ebben is mázlink volt, hiába szültem ilyen öregen 🤷‍♀️ Kettőnél többször soha nem kellett kelnem hozzá, de inkább az 1 alkalom volt jellemző. Egészen 5 hónappal ezelőttig, mert azóta kb összesen ! kétszer kellett átmennem hozzá. 20:30-tól reggel 8-8:15-ig csendben szunyókál.

2022. dec. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/429 anonim ***** válasza:
76%
Ennyi aggyal kérlek ne szapododj!
2022. dec. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/429 anonim ***** válasza:
71%
Lubics Szilvia megvan? Közel 50 éves és ultramaratonista.
2022. dec. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/429 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes anyám 26 volt mikor szült, anyósom 41 és sokkal jobban állapotban/fizikai állapotban van. Hmmm...
2022. dec. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/429 A kérdező kommentje:
Az megvan, hogy 2 a 10 millióból (Maráz Zsuzsival), nem 40 órás a munkája, soha nem is volt az és hogy fiatalon szült??
2022. dec. 19. 21:31
 160/429 A kérdező kommentje:

155



Házimunkával, mindennel együtt is van szabadidőtök? Mázli.



Igazából szerencse kérdése, hogy ébren letehető-e a baba (ismerőseimnél zömében nem), szerencse kérdése, hogy átalussza-e az éjszakát. Szerencse kérdése a munkahely. A párkapcsolattal kapcsolatban se lehet mindent tudni előre.

Stb.



De gyerekest nem ismerek, akinek lenne szabadideje.

2022. dec. 19. 21:33
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!