Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért védik sokan a késői (40...

Miért védik sokan a késői (40 körüli) gyerekvállalást?

Figyelt kérdés

A női szervezet számára borzalmasan megterhelő a terhesség. Kvázi rendbe se jön már sohase, ha 40 évesen szült. A nő és a gyerek számára is növekszik a betegségek esélye.

Persze a teherbe esés esélye is csökken a korral.

Bizonyos kor felett pedig automatikusan veszélyeztetett a terhesség.

Egy idősebb embernek nincs annyi energiája a kisgyerekekhez, jellemzően nem olyan rugalmasan neveli. Generációs szakadék is kialakulhat.

Idős és jellemzően igen beteges lesz, mire a gyereke érettségizik.

Amikor a gyereke kirepül, már özvegy vagy beteges, nem tud élvezni még éveket utazással, hobbikkal a párjával.

Nem éri meg az unokázást. Ha a gyereke is későn szül, pláne nem.



Én 30 vagyok és nagyon elkésettnek érzem magam. Mások meg körülöttem olyan lezserül veszik a témát, mintha pont velük nem történhetne semmi rossz.


2022. dec. 19. 08:58
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/429 A kérdező kommentje:
Te meg figyelj a tanórán.
2022. dec. 19. 13:48
 112/429 anonim ***** válasza:
83%
28 évesen már nem járok tanórákra de köszönöm a figyelmeztetést!
2022. dec. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/429 A kérdező kommentje:

Szerinted egy 60 éves milyen állapotban van?

Szerinted ha 60 évesen akar újrakezdeni sportolni és kirándulni, mennyi erre az esélye?

2022. dec. 19. 13:51
 114/429 anonim ***** válasza:
87%
Nem írok mert az összes választ lepontozod. Ha hasznos akkor is. Jó pattogást!
2022. dec. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/429 anonim ***** válasza:
100%

Aha, szóval akinek nem tetszik a vàlasza az csak tizenéves lehet. Hát ilyen felfogàssal leginkàbb te vagy tizenéves.

Aki meg még a terhessége előtt is az elveszett énidők, utazàs, sport miatt nyávog, az nem tudom mi a francért akar bàrmikor gyereket. Ha már most ekkora lemondás ez neked mi a fenét csinálnàl ha benne lennél?

Te tényleg ne szülj, mert szerintem mentalisan sem vagy alkalmas, meg úgy eleve ez a kényszeresség, hogy fura mód a közeledben mindenki 50 évesen patkol el, valami belső ellentmondasról àrulkodik, mert hogy ezeket behaluzod az is tuti.

2022. dec. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/429 A kérdező kommentje:

Hasznos válasz?? Itt?? 😅😅😅😅


Felnőtt, érett, ezen a világon élő emberek tudnak hasznos választ adni, olyanok pedig itt nincsenek.

2022. dec. 19. 13:56
 117/429 anonim ***** válasza:
80%

Milyen 60 éves?? Aki egész életében 3 műszakozott egy gyàrban, vagy aki fizikailag is kímélte magàt és nem egy hajtàs volt az eddigi élete? Nem mindegy.

Azért van egy tippem téged kik vesznek körül.

2022. dec. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/429 anonim ***** válasza:
77%

Veled kérdezö olyan vitázni mint a galambbal sakkozni.

Igazad van meg itt mindenki csak hazudik mert csak. Mert te ezt màr eldöntötted. Szerintem kezeltesd magad és ne szaporodj.

2022. dec. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/429 anonim ***** válasza:
87%
Rengeteg hasznos választ írtak itt neked, de csak fújod a baromságod, aminek köze sincs már a kérdésedhez. Volt aki hosszú, kifejtős választ írt. Mindre nyomod a pirosat. Élettelen egy ember lehetsz basszus. Aztán csodálkozol, hogy nincs kapcsolatod. Így nem is lesz. Isten őrizzen hogy egy férfit melléd sodorjon az élet, mert biztos nem bírja ki melletted ép elmével. Gondolom eddig se kellettél a kutyának se.
2022. dec. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/429 A kérdező kommentje:

Van szoftverfejlesztő 60-as is, ne tudd meg az állapotát...


Amúgy a gyereknevelés, ha mindkettő szülőnek kell dolgoznia, minden, csak nem kímélő. 4-5 óra alvás, rohanva evés, kötelességek egy részére idő csak.


Igen, van benne sok szépség is, de a testet tönkreteszi.

2022. dec. 19. 14:00
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!