Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért védik sokan a késői (40...

Miért védik sokan a késői (40 körüli) gyerekvállalást?

Figyelt kérdés

A női szervezet számára borzalmasan megterhelő a terhesség. Kvázi rendbe se jön már sohase, ha 40 évesen szült. A nő és a gyerek számára is növekszik a betegségek esélye.

Persze a teherbe esés esélye is csökken a korral.

Bizonyos kor felett pedig automatikusan veszélyeztetett a terhesség.

Egy idősebb embernek nincs annyi energiája a kisgyerekekhez, jellemzően nem olyan rugalmasan neveli. Generációs szakadék is kialakulhat.

Idős és jellemzően igen beteges lesz, mire a gyereke érettségizik.

Amikor a gyereke kirepül, már özvegy vagy beteges, nem tud élvezni még éveket utazással, hobbikkal a párjával.

Nem éri meg az unokázást. Ha a gyereke is későn szül, pláne nem.



Én 30 vagyok és nagyon elkésettnek érzem magam. Mások meg körülöttem olyan lezserül veszik a témát, mintha pont velük nem történhetne semmi rossz.


2022. dec. 19. 08:58
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
 201/429 anonim ***** válasza:
84%

Te mondod hogy szart esznek mikor nem főzöl, hanem rendeled a sok szart :D

Amúgy mondd már meg, hogy ha most van pasid hol szedted össze?

2022. dec. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 202/429 A kérdező kommentje:

Nem fogok elb..ni heti szinten egy munkanapnyi órát, hogy én főzzem a sok sz..t



Amúgy az Egészségkonyháról rendelek, sok zöldséges, barnarizses, bulguros, változatos ételeket. Reggelim zabkása vízzel, vacsorám jégsaláta, most épp retek, tonhalas pástétom, rozsos kenyér.

Nem félek a gépi kajától.


Viszont!

Továbbra is tartom, hogy a krumpli, fehér rizs, mindennapos hús, nulla zöldség, nulla gyümölcs, sok cukor, fehér kenyér és más semmi!!! Nem a hosszú élet titka.



Egyébként miért gondolod, hogy a fűszerkeverékes, mirelites, félkész, húsos, finomított szénhidrátos ebéded egészséges?



De felesleges vitázni azzal, aki főzésmániás és erre b-a el a drága alvásidejét (jó, amíg gyesen vagy, nem az alvásidődet), mert úgysem fog leszállni rólam. Kérlek, legalább hagyd rám.



Amikor arról van szó, hogy az emberek miért élnek ma extrém egészségtelenül, NEM AZ ÉN ÉTKEZÉSEMRŐL van szó. Gyengék kedvéért....

2022. dec. 20. 12:25
 203/429 anonim ***** válasza:
65%

Nem eszem húst, és nem eszem sima búzalisztet sem, ahogy cukrot sem...huh és még gyesen sem vagyok, hanem 8 órában melózok és mégis van fél órám főzni, nem az állítólag egészséges szarokat rendelni a netről, amiben a kutya tudja mi van :)

Te is egészségtelenül élsz kedves.

De igazából szerintem téged azért esz meg belülről a rák vagy akármi bajod van lesz, mert hihetetlenül rosszindulatú, sekélyes és buta vagy. Szép életet és NE vállalj gyereket (növényt se!!)

2022. dec. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 204/429 A kérdező kommentje:

Akkor én se élek egészségesen. Ettől még az emberek 99,99999999%-a nem él egészségesen, mialatt a genetikája gyatra, a levegő mérgező.

Tehát miért is élnék meg a 60-at?


Köszönöm, a szobanövényeim jól vannak, sőt, az eprem a snidlingem és az örökölt muskátlim is.

De neked szükséged van egy szívátültetésre átvitt értelemben.


Ja és ha a bevásárlás megrendelésével, főzéssel, mosogatással együtt fél óra neked, akkor gratulálok. De van az 1-1,5 is.

Bár én fél órát is gyógytornára, alvásra vagy énidőre fordítok, de te tudod.

2022. dec. 20. 12:37
 205/429 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szüleim 65 és 68 évesen aktívan dolgoznak (heti inkább 50 órát, mint 40-et), munka után meg ellátják a nagyszüleimet, akikhez be kellene költöztetni egy ápolót, de nem lehet, mert túl kicsi a lakás, mindezt napi 2-3 óra ingázás mellett.


Anyósom is elég jó állapotban van.


A nagypapám 85 évesen még egyedül ápolta a fekvőbeteg nagymamámat. (Fel tudta emelni és kivinni a fürdőbe a karjában). Ezen kívül évi 100-120 kg gyümölcsöt és zöldséget termesztettek és főztek be.


A másik szüleim valahogy 80 éves koruk környékén mondták azt, hogy akkor most abbahagyják a nyugdíj után végzett munkájukat (külföldi idegenvezetés).


A másik rokonom, 75 évesen költözött falura és évi x alkalommal jár gyereket pesztrálni több hónapra, felváltva a másik anyóssal, az unokatesómhoz külföldre egy olyan országba, aminek a nyelvét sem beszéli, de mégis bevásárolnak, főznek, mosnak 4 főre, amíg a gyerekek dolgoznak. Ők kelnek este a gyerekhez és ők vannak vele nap közben.


Most így több (nagyon fitt) idős nem jut eszembe a környezetemben, de szerintem ha odafigyelsz magadra, akkor nem halsz meg korán.


Szerintem a legnagyobb különbség amúgy az orvosi ellátás. Budapesten pont jobb esélyed van túlélni, főleg, ha IT-sként esetleg még magánba is eljársz. Pl. Van ismerős, aki észlelte, hogy csomók vannak a mellében, magánban 2,5 hónapon belül megvolt a diagnózis, kapott valami gyógyszeres kezelést és megműtötték a mellét is. Vidéken állami rendszerben kb. az első orvosi látogatásig jutsz el ennyi idő alatt. Nyilván elég nagy eséllyel belehalsz valami tök jól gyógyítható dologba, főleg, ha férfi vagy és orvoshoz se szeretsz járni.

2022. dec. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 206/429 anonim ***** válasza:
86%

Feleslegesen írtok normális, kifejtős kommenteket.

Direkt nem akarja felfogni, vagy nem tudom milyen agybaja van. Én is írtam neki normálisan példának apukámat (59 éves), meg nagypapámat( 80 éves). De lepontozott és mintha a falnak beszélne az ember. Baromi unalmas.

Amit linkelt facebookot, nem tudom hogy ő-e valóban. Képen nem tűnik elmebetegnek.

Biztos sokan fognak innen találkozni vele személyesen. Nekem is minden vágyam egy megszállott őrülttel tölteni a kevés szabadidőm. :D

Szerintem továbbra is troll.. Nem lehet másra gondolni. Akik itt még idegesítő kérdezők is, azok is egy idő után belátják, hogy nincs igazuk. De itt semmi. Szerintem ezen szórakozik. Annyira logikátlan kommenteket ír, hogy rossz nézni. Ha meg egy ideig nem érkezik válasz,akkor ő ír egy újabbat, hogy valaki reagáljon. Gondoljátok el milyen élettelen lehet. :(

2022. dec. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 207/429 A kérdező kommentje:

Még mindig találkozhatunk élőben.



Viszont megtudtam, hogy akkor neked sokkal szerencsésebb az életed, legalábbis genetika és egészség szempontjából.

Tényleg arra gondoltam, hogy átlagos vagyok.



Azt is tartom, hogy a genetikánk romlik, az életmódunk tragédia, a levegő tragikus.



Amúgy ahogy ide írsz, írhatsz arra a facebookra is

2022. dec. 20. 13:08
 208/429 A kérdező kommentje:

Akkor legalábbabban maradhatunk, hogy akinek jó a genetikája, vannak hosszú életűek a családjában, az szüljön későn, ha valamiért akar, de fogadja el, hogy sokkal nehezebb lesz a terhessége, nagyobb eséllyel lesz beteg ő vagy a gyerek és nehéz lesz a nevelés. Nem nagyon lesz már lehetősége a gyerek kirepülése után ismét szabadon élni, sportolni és az unokát se éli meg, vagy épphogy.


Akinek rövid életűek a felmenői, pláne sokan rákkal, az 30-35 felett már ne akarjon gyereket, legyen felelős.



Az emberek életmódja pedig egyre rosszabb és egyre kevesebbet mozgunk.

2022. dec. 20. 13:38
 209/429 anonim ***** válasza:
84%

Te az helyett, hogy másoknak akarod megmondani mikor vàllaljanak gyereket, inkább vonulj el egy sarokba aztán várd a halált. Vegyél joooo sok felnőttpelenkat, 40 korul mar kelleni fog.

Másokat meg hagyjál màr békében élni.

De amugy te tökre olyan vagy, mint az átlag macskasnő, aki az helyett, hogy megfogalmazná mi hianya van az életben, inkabb gyàrt rà 10000 okot miért is jó minderről lemaradni. Persze ehhez kell közönség, ha magadnak mantràzod az kevés. Hát, ritka szánalmas vagy mit ne mondjak.

2022. dec. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 210/429 A kérdező kommentje:
Könyörgöm, ha a jó genetikájú el akarja bni az életét, tegye, de legalább a rossz genetikájú ne tegyen tönkre más életet...
2022. dec. 20. 14:04
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!