Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért védik sokan a késői (40...

Miért védik sokan a késői (40 körüli) gyerekvállalást?

Figyelt kérdés

A női szervezet számára borzalmasan megterhelő a terhesség. Kvázi rendbe se jön már sohase, ha 40 évesen szült. A nő és a gyerek számára is növekszik a betegségek esélye.

Persze a teherbe esés esélye is csökken a korral.

Bizonyos kor felett pedig automatikusan veszélyeztetett a terhesség.

Egy idősebb embernek nincs annyi energiája a kisgyerekekhez, jellemzően nem olyan rugalmasan neveli. Generációs szakadék is kialakulhat.

Idős és jellemzően igen beteges lesz, mire a gyereke érettségizik.

Amikor a gyereke kirepül, már özvegy vagy beteges, nem tud élvezni még éveket utazással, hobbikkal a párjával.

Nem éri meg az unokázást. Ha a gyereke is későn szül, pláne nem.



Én 30 vagyok és nagyon elkésettnek érzem magam. Mások meg körülöttem olyan lezserül veszik a témát, mintha pont velük nem történhetne semmi rossz.


2022. dec. 19. 08:58
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
 181/429 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom nem sikerült elküldened a facebookod. Privátban is csak a süket duma jött. :D Te ezzel a Budapesttel vagy megáldva. Fel bírod fogni, hogy nem mindenki ott lakik?
2022. dec. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 182/429 A kérdező kommentje:
Aki nem ott lakik, azt is éri elég káros hatás, vagy mire érted ezt?
2022. dec. 20. 08:54
 183/429 anonim ***** válasza:
79%

A privátodra reagáltam. Egyáltalán nem lakok Budapesten és sosem dolgoztam ott. Nem is vágyok oda.

De mondjuk én is azt mondok magamról amit akarok... Ahogy te is..

Inkább menj pszichológushoz. Sokat segítene az itteni vergődés helyett!

2022. dec. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 184/429 A kérdező kommentje:

Amúgy én átlagosan szrnak tartom az életemet, sőt, körbenézve, pl abban a témakörben, hogy kinek kije meddig él, még kevésbé szrnak, mint azt, amit látok.


De itt párévente olyan vitába bonyolódom, ahol váltig állítják, hogy kamus vagy troll vagyok. Akkor ezek szerint tényleg lennének nálam szerencsésebb életűek???


Pár éve ugyanúgy megadtam IRL elérhetőséget valakinek, akkor azt nem hitte el, hogy nehezen helyezkedem el szakmában. Összeültünk, elnézést kért, hogy ennyire nem hitt nekem, de elmondta a véleményét is, adott önéletrajz és elhelyezkedési irányvonal-tippeket, elköszöntünk és mivel ezt ígértem neki, azóta se kerestem.


Fura, amikor a simán szr életre azt írják, kamu....

2022. dec. 20. 09:10
 185/429 anonim ***** válasza:
64%

Mégis miért kéne bárkinek meggyőzni téged? Kötelező szülni? NEM! Kötelező 20 évesen szülni? NEM. 40 évesen? NEM.

Ha te nem akarsz 30 évesen, ne szülj, aki meg akar és szül, az ő dolga. Egy 20 éves is meghalhat és van aki 80 évesen is ép szellemileg, testileg -igen maratont már ritkán fut.

Bazira unatkozhatsz ha egész nap itt cseszed a rezet, gondolom se melód, se barátaid, se semmi. Menj ki inkább a levegőre!

2022. dec. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 186/429 A kérdező kommentje:
Jó, de egy 60 éves általában komolyan lerobbant, míg egy 45 éves ugyan krónikus beteg, de még megvan.
2022. dec. 20. 09:26
 187/429 A kérdező kommentje:

183



Mégis min segítene a pszichológus?


Van, amikor meg akarok érteni valamit, akkor igenis másokkal fogok foglalkozni. Pont.


Nem állítottam, hogy Budapesten laknál, priviben is azt írtam, hogy település VAGY kerület....

A nem Bp-iek mindenre harapnak.... (Pedig én amúgy rühellem Budapestet.)


Szóval nem tudom, min segítene a pszichológus.



Azzal, hogy feldolgozzam, hogy elb...tam a huszas éveimet, utazás, elegendő sport, fotózás, párkapcsolat helyett CSAK tanultam, azzal megsúgom, pont járok.

2022. dec. 20. 09:49
 188/429 anonim ***** válasza:
80%

Egy 60 éves àltalàban NEM lerobbant😂

Szerintem nézz ki a köreidből totál meg fogsz leepődni. De ha a saját szemeddel latnad se hinnéd el. Neked ez a hepped, es tok boldogan élsz ebben a hitedben.

2022. dec. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 189/429 anonim ***** válasza:
75%
Na már a kérdező nem 72 %-os, hanem 71, tehát trollkodott máshol is, ahol lepontozták. :D
2022. dec. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 190/429 anonim ***** válasza:
75%
Lett egy csöves kis 49 %-os haverja is. :D
2022. dec. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!