Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz nevet adtunk...

Szerintetek gáz nevet adtunk a kislányunknak?

Figyelt kérdés

Régóta tetszett ez a név és a férjem is ezt választotta. Családban sokaknak tetszett de voltak persze akiknek nem jött be és jött a szemöldök húzás de a lényeg, hogy nekünk legyen jó nem? Szerintem semmivel se rosszabb mint a többi virág, növény név ppl.Zselyke sőt szerintem vannak eléggé bizarr nevek is. Persze ízlés kérdése de azért érdeklődök ki mit gondol. :) Viszont azt gyanítom hogy nem tucat név. :D

Bodza a lányunk nevek. Nyugalom a vezetéknévvel nem ad fura hangzást mivel az Hegedűs. Becenevet még nem találunk neki, valaki esetleg ötlete?



2023. máj. 18. 21:53
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim válasza:
90%
Nem.
2023. máj. 19. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
28%

Gyereknek még elmegy, de felnőtt korban nevetségesen hangzik majd. Ez tipikusan olyan névválasztás volt, ahol a szülők elfelejtik, hogy a gyerek felnő majd egyszer, nem marad örökre kisgyerek.

A Bodza névnek hivatalos névnapja sincs ráadásul.

2023. máj. 19. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
66%
Engem q hideg ráz az összes beszélő névtől, így ez se tetszik, de a te gyereked, úgy nevezed el, ahogy akarod.
2023. máj. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
20%
Igen.
2023. máj. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
88%

Van egy ismerősöm, akinek így hívják az unokáját, már tizenéves a lány. Először kissé fura volt hallani, de már akkor is tetszett. A Zselyke is tetszik.

Szerintem egyáltalán nem hangzik komolytalanul, engem sem érdekelne, ha az ügyvédemet vagy az orvosomat Bodzának hívnák, simán megállja a helyét a név felnőttkorban is. A "Csókolom, Bodza néni" is aranyos.

A rokonok véleményével nem kell foglalkozni, majd megszokják és megszeretik. Az olyan primitív bunkóknak, mint a 21-es, csak itt nagy a pofájuk, élőben szépen meghúznák magukat, velük sem kell törődni. Lényeg, hogy neked és a férjednek tetszik.

2023. máj. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
22%
A gyerek névadásánál a legtöbben azt nézik, hogy cuki neve legyen, mert milyen aranyos gyerek. Aztán a gyerek felnő, 30 évesen elmegy egy bankhoz állásinterjúra és bemutatkozik. Na, akkor derül majd ki, hogy jó nevet adtál-e neki. Mert ha kiröhögik, akkor nem. Nekem ez a szituáció jut eszembe amikor hülye gyerekneveket hallok.
2023. máj. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
94%
Nekem is fura, de annyi fura nevet hallok mostanában a fiatalok körében, hogy az ő generációjában már nem lesz az. Nekem ez olyan, mintha a szülők a nevekkel akarnák biztosítani, hogy a gyerekük kitűnjön a tömegből, és ez nem biztos, hogy jó értelemben sikerül. Babucinak választanak nevet, nem arra gondolnak, hogy neki egy életet kellene leélnie vele, be kell mutatkoznia, és vannak azért szakmák, ahol elég vicces, ha a szakma komolyságot a név meg cukiságot sugároz, vagy épp kimondhatatlan nyelvtörő, stb. A te gyereked, nyilván a legjobbat akarod neki, és az részedről egy ilyen név. Én se szeretem az enyémet, sőt, én gyerekként még szégyelltem is, de ha királynőknek megfelelet, én is megleszek vele. Ahol fontos a komolyság, ott a teljes verziót használom, ahol meg nem, ott becéznek mindenfelé.
2023. máj. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
81%
Ha már ügyvéd, én szívesebben választanám dr. Hegedűs Bodzát, mint dr. Hegedűs Máriát. Az előbbiről azt feltételezném, hogy fiatal, rugalmas, friss tudással rendelkezik, és ezt előnyként könyvelném el.
2023. máj. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy véleménynyilvánítós kérdés és majd jól le leszek pontozva, ízlések és pofonok, de aki azzal érvel a nemtetszése mellett, hogy


- ezzel fogják csúfolni: MINDEN nevet lehet csúfolni, amit meg nem, ott meg találnak mást.


- hogyan veszi ki magát 10-20-30-40 év múlva? Sehogy? Mármint aki felnőtt embereknél is a néven rugózik, ott azzal van a gond, nem a név viselőjével. Én sosem gondolnám azt, hogy egy Bodza, Zselyke, Manó kevesebbet érne értelmileg, mert ez a hangsor a neve. Ez a neve, kész, a többi rajta múlik. Ha szeretné így hívom, ha mást szeretne, akkor úgy.


- hogyan hangzik majd, hogy "... néni/bácsi?". Hát úgy?? :D Nekem ezek a nénik/bácsik amúgy is csak a régi nevekkel (Mária, Ibolya, József, Károly) illik, azokat meg ma "ciki" sokaknak ADNI, úgyhogy mire a mai korosztály 70-80 éves lesz, pont elég megszokott nevek lesznek ezek ahhoz, hogy senkinek ne okozzon fejtörést valakit megszólítani, csak mert "nem passzol". Már most is vannak nevek, amiket a 90-es, 2000-es évek elején adtak, amiket nem feltétlenül tudok nénizni/bácsizni, de mire eltelik az a 40-50 év, már nem lesz ezzel gond. És ugyanígy, akinek ez gond lesz, nem a név viselője.


- kutya név: Az Eleonóra is lehet kutya név:D



Saját véleményem: nekem tetszik, de nem választottam volna saját gyermekemnek :)

2023. máj. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
100%

Ezelött 30 évvel a Boglárka, Bianka, Bori, Fruzsina, Kata, Brigitta, Liza, Léna és sok más ma általános névnél is mindenki azon volt, hogy mit szólnak hopzzá, ha felnöttként így mutatkozik be.

Ahogy a példa mutatja, semmit, idöközben ezek teljesen megszokott nevek és senkit nem zavar, ha egy ügyvéd Tóth Bolgárka, vagy egy orvos, aki Nagy Fruzsina - akkoriban meg ezek mesealakoknak hallatszottak.

2023. máj. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!