Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz nevet adtunk...

Szerintetek gáz nevet adtunk a kislányunknak?

Figyelt kérdés

Régóta tetszett ez a név és a férjem is ezt választotta. Családban sokaknak tetszett de voltak persze akiknek nem jött be és jött a szemöldök húzás de a lényeg, hogy nekünk legyen jó nem? Szerintem semmivel se rosszabb mint a többi virág, növény név ppl.Zselyke sőt szerintem vannak eléggé bizarr nevek is. Persze ízlés kérdése de azért érdeklődök ki mit gondol. :) Viszont azt gyanítom hogy nem tucat név. :D

Bodza a lányunk nevek. Nyugalom a vezetéknévvel nem ad fura hangzást mivel az Hegedűs. Becenevet még nem találunk neki, valaki esetleg ötlete?



2023. máj. 18. 21:53
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
29%
Max kutyának aranyos, amúgy gáz, igen.
2023. máj. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
68%
12-es kommentben céloztam rá, hogy a Málna vagy Bodza reinkarnációja, és most már ki van tiltva a kérdező. Ez az a troll volt aki a családi részlegen jó pár napja esténként megjelenik és " málnás " kérdéseket spammel, aztán tegnapelőtt bedobta egyikbe, hogy meg kéne kérdeznie, hogy a Bodza vagy a Málna a szebb név, na ebből sejtettem, mikor ez a kérdés még a családi részlegen volt, hogy bizony ő lesz szintén.
2023. máj. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
22%

Nekem nem tetszik, legalábbis embernévnek nem igazán tetszenek az olyan dolgokra utaló nevek, amiket meg lehet enni és nekem valamiért inkább a bodzabogyó jut eszembe, nem a virág. A virágnevekkel nincs ilyen problémám, legalábbis a normálisabbjával, de pl. egy Magnólia vagy Levendula keresztnév tényleg gázabb, mint a Bodza. Vagy pl. a Málna is rosszabb...

Valószínűleg az is befolyásol, hogy Bodzában én kutyát ismertem. De pl. anyósom óvodában dolgozott, ott két Bodza nevű kislány is volt egy csoportban. Kisgyereknek még aranyos is lehet, mindenképpen szokható, azt nem tudom, felnőttebb korában mennyire lesz ez a név kellemetlen vagy ciki... Én biztosan nem örülnék, ha így hívnának, de ez olyan egyedi dolog.

2023. máj. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
100%

Igen, biztos hogy ugyanaz a kérdező aki feltette a Havaska vagy Málna, vagy Málna-Zselyke kérdést. Plusz ezt is.


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..

2023. máj. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
16%
A Hegedűs Bodza névről nekem a bodzaszedő cigányok jutnak kapásból eszembe...Te kérdezted...
2023. máj. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
97%

Egyáltalán nem gáz. Ugyan már, a nevek körül sosem értettem ezt a kritizálás. Pedig nekem is különleges nevem van.

Beleznay Endre lánya is ezt a nevet kapta, 24-25 év körüli lehet Beleznay Bodza.

2023. máj. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
97%

Akkor ez ugyanaz a troll, aki tegnap azt írta egy azóta törölt kérdésben, hogy a nagymamája váratlanul beállított hozzájuk és felháborodott azon, hogy málnalevest esznek vacsorára, nem pedig pörköltet?

Kár, pedig ezt a kérdést még komolyan is lehetett venni, ellentétben a sok málnás baromsággal.

2023. máj. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
Igen, az is az volt, de ugy is ma este is elő fog kerülni, ez szinte tuti.
2023. máj. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem így túl hirtelen ér véget ez a név, olyan, mintha el lenne vágva; így még kicsit beceneves-hatást is kelt; sőt, ahogy így gondolkodom, kicsit önmagában is a Bodza,mint keresztnév, becenévhatású. Mindenképpen raknék mellé valami komolyabb, határozottabb; "lezárókeresztnevet" ; hogy ne érjen olyan hirtelen véget a név; mintha elvágnák; és még, hogy egy picit komolyabb; nevesebb is legyen.


Pl Júlia, Krisztina, Mihaéla, Zita, Loretta, Szimonetta, Tamara, Katalin, Tímea, Amélia, Orsolya, Donatella, Valéria, Roxána, Zsófia, Johanna, Zejna, Leila, Olívia, Leonetta, Larett, Fiorella, Tatjána, Henrietta, Ernesztina, Erika, Erina, Otília, Ténia, Stefánia, Szelina, Barbara, Hajnalka

2023. máj. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy Dzadzi. :) Amúgy ez, hogy Bodza, könnyed, két szótag, nem becézném. Pl olyan, mint a Petra is, nem kell becézni. :):)
2023. máj. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!