Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz nevet adtunk...

Szerintetek gáz nevet adtunk a kislányunknak?

Figyelt kérdés

Régóta tetszett ez a név és a férjem is ezt választotta. Családban sokaknak tetszett de voltak persze akiknek nem jött be és jött a szemöldök húzás de a lényeg, hogy nekünk legyen jó nem? Szerintem semmivel se rosszabb mint a többi virág, növény név ppl.Zselyke sőt szerintem vannak eléggé bizarr nevek is. Persze ízlés kérdése de azért érdeklődök ki mit gondol. :) Viszont azt gyanítom hogy nem tucat név. :D

Bodza a lányunk nevek. Nyugalom a vezetéknévvel nem ad fura hangzást mivel az Hegedűs. Becenevet még nem találunk neki, valaki esetleg ötlete?



2023. máj. 18. 21:53
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim válasza:
100%
Ízlés kérdése én személy szerint más nevet adtam volna... de egyébként szép névnek tekinthető. Később ha ovodába vagy iskolákba fog járni nem hiszem hogy pont a neve miatt fogják gúnyolni. Ha bele gondolsz gúny becenevet nem tudsz adni neki ha Bodza a neve.
2023. máj. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
10%
Sose értettem, hogy miért adnak szülők olyan nevet a gyereknek, amiről nem tudják a gyerek véleményét, csak nekik tetszik.
2023. máj. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
98%
#42 Egy újszülött véleményét mégis hogy kéred ki a nevéről?
2023. máj. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
68%
Haat en max hazikedvencnek adnam. Tudom hogy letezo noi nev, de nekem nem ugy hangzik. Amugy lenyeg, hogy nektek tetszen
2023. máj. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 anonim ***** válasza:
100%

Férjem is ezt szerette volna, ha lányunk születik. Fiú lett, így nem lett Bodza.


Emlékszem, nagyanyám akadt ki rajta, h hát az egy növény, nem lehet az, mondom mamaaa, a másik unokád Boglárka lassan 30 éve. De az más. Nem...nem az. Csak most újdonság. Pár év, és senki fel se kapja a fejét rá.

2023. máj. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ugyanolyan növénynév, mint tucatnyi másik, amiket már megszoktunk. A többi válaszoló sorolt példákat bőven, amikről már rég nem a virág ugrik be senkinek elsőre. Ja, a Virág is keresztnév, a 90-es években még egész népszerű volt, és nem jajgatott senki, hogy növénynek hívják a gyereket.


Hogy a Bodza csak gyereknek való név lenne, és felnőttnek hülyén hangzana? Mitől? Ez legalább egy mély hangrendű név, semmi gyerekes nincs benne. A csipogós Lili, Kitti és hasonlók sokkal gyerekesebben hangzanak, az eleve becézett nevekről nem is beszélve, mint a Panka, Csepke, amiket tömegével adnak a szülők.


Ráadásul szerintem már egyre kevésbé ritka. Közel sem most hallok róla először. A gyerek óvodás korára valószínűleg teljesen megszokott lesz, egyébként meg lesz rajta kívül 3 olyan kölyök a csoportban, akinek ultrakülönleges nevet adtak a szülei (ami jó eséllyel szintén pár éven belül elterjedt lesz). Mikor én voltam gyerek, mindenki szerint baromi hülyén hangzott a Bendegúz (a Bodza viszont nem is hangzik hülyén, mint szó) most meg itt rohangál egy faluban három.


Én sem a Bodzát választanám, de nem azért, mert gáz, hanem csak mert másik tetszik. Jó a Bodza, semmi baj nincs vele.

2023. máj. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon tetszik.

Egyébként szükséges a komplett család és szomszédok egyetértése is, hogy megnyugodjatok?? Ti ketten döntötök. Pont.

2023. máj. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem kiszúrás. Most az mindegy, hogy vannak más elfogadott növény nevek is. Egy komoly különbség van mondjuk a Kamilla meg a Bodza között; az egyiket elfogadja a társadalom, a másikat nem. Márpedig a lányod is a társadalom része, és egy olyan nevet adtatok neki ami az emberek többsége szerint gáz. Szeretem amúgy a lázadókat, de csak akik a saját kontójukra lázadnak. A gyereked neve pont egy olyan dolog, aminél nem értem meg, mert neki kell ezzel élnie, érvényesülnie, nem annak a nagyon snowflake szülőnek aki kiagyalta.
2023. máj. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:
80%
48. A Kamillával is ugyanez volt anno. És ahogyan az "társadalmilag elfogadott" lett, úgy ez is az lesz kb. 3 éven belül. Szóval itt a snowflake maximum te vagy, amikor egy kommenttel akarod "megmenteni" szegény gyereket a gonosz szülőktől, akik Bodzának akarják elnevezni, nem pedig társadalmilag elfogadott Dzsenifer Zoénak. 😂
2023. máj. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:
88%
A Kamilla és sok más, ma már gyakori növénynév is ugyanúgy kezdte, mint a Bodza. Egyébként a Bodza sem annyira ritka már. Mire a kislány közösségbe kerül, senki nem fogja felkapni a fejét a nevére. Szép a hangzása, szép a jelentése, nem becenévszerű, semmi gond nincs vele.
2023. máj. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!