Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Így hogy ne őrüljek meg itthon?

Így hogy ne őrüljek meg itthon?

Figyelt kérdés

Van 2 gyerekünk. 1.5 és 4 évesek.

A nagynak vége az ovinak, itthon van 2 hete.

A 2 hét alatt annyi történt, hogy 1x elmentünk fagyizni.

Férjem rengeteget dolgozik, én meg a 2 gyerekkel nem merek elindulni sehova, mert az nekem nem kikapcsolodás, hogy felváltva huzkodjam, fegyelmezzem őket. Barátnőim messze laknak, helyben semmi barátunk nincs. Rokonokkal nem tartjuk a kapcsolatot.

Van autónk, de a környékünkön konkrétan semmi nincs,amit ők is élveznének.

Annyira civilizálatlannak, besavanyodottnak érzem már magam, hogy megőrülök. Ha csak reggel belegondolok, hogy ugyan az a sablon nap vár ránk, felkelni sincs kedvem.


2023. júl. 2. 14:04
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
 161/165 anonim ***** válasza:
86%

"mert nem szűntem meg attól,hogy gyerekem van"


🤦 Ó, mamám! De fogd már fel, hogy attól, hogy a másik nem arra vágyik amire te, még "nem adta fel önmagát".

Attól, hogy nem jár el gyerekek nélkül, még nem jelenti azt, hogy rá van cuppanva a gyerekeire.

Engem például az tölt fel, ha egyedül lehetek. Pont elég inger ér a munkahelyemen (ami egyébként egy kulturális központ gazdasági osztálya, a repi színház, múzeum, koncert belépőkre is rá lehet unni), jó leereszteni. Egy kicsit se vágyom társaságba, bőven elég évi párszor.

2023. júl. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/165 anonim ***** válasza:
78%
161,a kérdező nem jár még dolgozni a kicsi mellől.Ha fog,neki is jobb lesz Most csak otthon van,és "csak"a gyerekek a program.És én felfogom,hogy nektek más jó,ti nem akarjátok elfogadni,hogy másnakeg az nem elég ami nektek.A kérdés arról szólt,hogy hogyan lehet ép ésszel kibírni,hogy minden nap ugyanolyan.Nincs munkahely,nincs semmi más inger,csak a gyerekek,nincs felnőtt társaság a nap 90%-ában.Látod,te sem értetted meg.Neked van inger igen,mert eljársz otthonról dolgozni,ahol te te vagy,nem anya.Csinalsz valami olyat,ami másnak is fontos,ahol felnőtt vagy.Meg vnak olyan emberek,akik még igenis vágynak társaságra.És a belépökre is az tud ráunni,aki sokszor kap,és jár el,az,akinek szinte soha nincs lehetősége,az nem.Szóval én értem a problémát,ti nem,mert én el tudom képzelni hogy van másmilyen ember,ti meg azt gondoljátok,hogy csak olyan van mint ti.Ha nektek elég a társaság akkor másnak is,ha ti szerettek állatkertbe járntakkor más is,ha a ti gyerekekkel lehet utazni, akkor a másé se ordítja végig az utat,vagy ha mégis, akkor ő is pont olyan higgadtan le tudja ezt sz@rni mint ti.Na de hagyjuk,mert megint kiderült,hogy olyan ossza az észt,aki eljár otthonról,nem olyan aki ugyanúgy csak a gyerekkel van egész nap.
2023. júl. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/165 anonim ***** válasza:
17%
Simán olvasható,csak másba nem tudsz belekötni már!Van szóköz rakva,csak van elgépelés,mivel gyerekek mellől írogatok telefonról.Lényeget megfogták, empatikus személy is vagy!Jár a taps!A lényeg,hogy neked jó, akkor a másiknak is jónak kell lenni,mást nem tudsz elfogadni.
2023. júl. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/165 anonim ***** válasza:
100%

"Férjem rengeteget dolgozik"

Elmondtad már neki, hogy hiányzik neked és a gyerekeknek is ő és a vele töltött idő? Neki nem? Akkor kérd meg, hogy legyen egy kicsit veletek.

Nem szoktatok naponta beszélgetni? Ki mit csinál ma, mit szeretne, stb. Mint amikor emberek együtt élnek és néha összefutnak a közös lakásban, talán néha 5-10 percre le is lehetne ülni együtt, különben mi értelme az egésznek?

2023. júl. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/165 anonim ***** válasza:
100%
Megoldodott ez a problema?szerintem sokunk kíváncsi ra mire mentel a tippekkel,otletekkel.
2023. júl. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!