Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Így hogy ne őrüljek meg itthon?

Így hogy ne őrüljek meg itthon?

Figyelt kérdés

Van 2 gyerekünk. 1.5 és 4 évesek.

A nagynak vége az ovinak, itthon van 2 hete.

A 2 hét alatt annyi történt, hogy 1x elmentünk fagyizni.

Férjem rengeteget dolgozik, én meg a 2 gyerekkel nem merek elindulni sehova, mert az nekem nem kikapcsolodás, hogy felváltva huzkodjam, fegyelmezzem őket. Barátnőim messze laknak, helyben semmi barátunk nincs. Rokonokkal nem tartjuk a kapcsolatot.

Van autónk, de a környékünkön konkrétan semmi nincs,amit ők is élveznének.

Annyira civilizálatlannak, besavanyodottnak érzem már magam, hogy megőrülök. Ha csak reggel belegondolok, hogy ugyan az a sablon nap vár ránk, felkelni sincs kedvem.


2023. júl. 2. 14:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/165 anonim ***** válasza:
74%

Merülj bele a depresszióba és sajnáltasd magad!

Biztos, többre mész vele, minthogy összeszedd magad és elindulj két gyerekkel, mint ahogy nap, mint nap millió nő teszi ennél kisebb és nagyobb korkülönbséggel és 2-nél több gyerekkel is, még autó nélkül is. ;)

2023. júl. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/165 A kérdező kommentje:

Akkor is dolgozott a ferjem, ha hiszed, ha nem.

Csak akkor ledolgozta a 8óráját, az egész delutan meg szabad volt.

Most november óta vállalkozó, azóta hétfőtől szombatig, reggeltől estig dolgozik.

Ne haragudj, hogy változott az élethelyzetünk......


De kőszi, hogy a kérdésre nem valaszoltál, csak idejöttél okoskodni.

2023. júl. 2. 14:18
 3/165 anonim ***** válasza:
94%

Az a helyzet, hogy senki nem fogja hyetted megoldani azt, hogy kicsit érdekesebb legyen a napotok. Ha te nem valtoztatsz akkor nagyon hamar eleged lesz mindenből és mindenkiből.


Van autó azt írod, így bárhova el tudtok menni, ami anyagilag is belefer.

Nekem is voltak ilyen napjaim, aztán elegem lett abból, hogy konkrétan már unatkozom és a takarítás lett a kikapcsolódás. Így egyik nap felkeltunk a gyerekkel, és nem követtuk a napi rutint, hanem mentünk ide - oda.

Volt, hogy csak sétáltunk egy nagyot az utcán, vagy fagyiztunk, elmentunk "kávézni", reggelizni..

2023. júl. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/165 anonim ***** válasza:
88%

Ne haragudj, de életképtelen embereken nem lehet segíteni. Kezdjük ott, hogy van autótok, de a környéken semmi nincs. Elárulom, autóval 2km-nél többet is meg lehet tenni. Hol laktok ti, egy lakatlan szigeten? Nincs olyan pont ebben az országban,ahonnan elindulsz autóval random irányba és 20kilométeren belül nem botlasz bele valamibe, ami a gyerekeknek is jó. Tesóm Amerikában lakik és nincs autója. Elmondanám, ott nem ilyen távolságok vannak, mint itt. Rendszeresen viszi az unokahúgomat programokra gyalog vagy busszal. (Ami kb.óránként jár, mert rajtuk kívül nagyjából senki nem használja). A legközelebbi játszótér 40perc gyalog babakocsival. Minden nap mennek...

Egyedülálló anyák is nevelnek gyereket egy páran. Tudod, mikor van otthon a férjük? Soha, mivel nincs nekik.

Szóval a kérdésre majd akkor válaszolok, ha lesz kérdés, mert az, hogy idejössz sajnáltatni magad, az nem kérdés. Hogy ne őrülj bele? Fogd meg a gyerekeidet és menjél, ezt magadtól is ki tudod találni. De ha te inkább sírni akarsz, sírjál, nekem az is jó, csak arra meg nincs válasz.

#1

2023. júl. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/165 anonim ***** válasza:
78%

Medencénél otthon, játszótér, állatkert. Ennyi kb 2 másodperc alatt eszembe jutott ami le tudja őket kötni.

Baszki anya vagy, találd fel magad. Besavanyodnak szegény gyerekek otthon...

El sem tudom képzelni mit csináltok reggeltől estig???

2023. júl. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/165 Derjaderja ***** válasza:
95%

Amíg nem volt otthon a nagyobbik, mit csináltál?

Tény h 2 gyerekkel nehezebb közlekedni, de ezek szerint a kicsivel eddig amúgy is közlekedés, egy óvis már tud jönni legalább kb normálisan.


Én mindenfelé járok/jártam Velük, tavaly ilyenkor volt 1,5 a fiam, 3,5 a nyáron. Minden nap séta, Duna part, játszó, pedig még egy nagy kutyát is kellett lemozgassak. Voltunk vonattal a Velencei tónál (ott persze kutya nèlkül).


Otthon is lehet azért jól szórakozni, sütni, játszani, kézműveskedni. Itt minden 2. max 3. Nap tuti van gyerektársasàg (szomszéd, unokatesó, barát) Hívjatok még óvistársat és akkor Neked is lesz társaságod.


Ekkora korú gyerekeknek még bármilyen kiruccanás érdekes. Vízpart, erdő, bringa/kismotor, vonat. Könyvtár, művház, játszóhàz ha muszàj vmi. Nem értettem meg jól hogy vezetsz-e, de ha igen, akkor egész napra is el tudtok menni.


Otthon meg olvass amikor tudsz, rendezz fotókat, kézimunkàzz.

2023. júl. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/165 anonim ***** válasza:
56%
Jól megtéptétek a kérdezőt. Valahogy senkinek sem sikerült megérteni, hogy neki FELNŐTT társaságra lenne szüksége. Akármilyen aranyosak a gyerekek, egy felnőtt igényeit nem elégítik ki. Mindaz, amit itt felsoroltatok, nagyon jó, értékes időtöltés, de elsősorban gyerekeknek. Persze, van autó, lehet menni. Nagy élmény két üvöltő gyerekkel a kocsiban, utána egész nap utánuk futkosni... Szerintem a kérdező problémáját az fogja megoldani, amikor visszamegy dolgozni.
2023. júl. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/165 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mozduljatok ki többet, úgy a gyerekek is szokják,hogyan kell közlekedni. Játszótér, motorozás,fagyizás,otthonra kis medence,süssetek csináljatok só liszt, gyurmát. Hívjátok el a barátnőket menjetek el hozzájuk stb
2023. júl. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/165 anonim ***** válasza:
100%
Utsó vagyok nekem 3 van, igaz nagyobb korkülönbséggel de simán bepakolom őket a kocsiba és akár hazamegyek szüleimhez akik 100kmre laknak, így tettem meg mikor csak 2 volt akkor is. Ha van autó mindig van midnenre megoldás, bár autó nélkül is amúgy.
2023. júl. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/165 anonim ***** válasza:
89%

Akkor most a gyerekek bent possadnak egesz nyaron mert te keptelen vagy elmenni otthonrol?

Remelem legalabb kertes hazban laktok,es kimesz veluk legalabb az udvarra

Egyebkent azt,hogy nem akarsz elindulni sehova,azt lustasagnak hivjak.

Embereld meg magad es menjetek.

Nekem is ket gyerekem van,nem egyszeru,de minden nap eljarunk ide-oda.jatszoterre,fagyizni,setalni stb

2023. júl. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!