Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Így hogy ne őrüljek meg itthon?

Így hogy ne őrüljek meg itthon?

Figyelt kérdés

Van 2 gyerekünk. 1.5 és 4 évesek.

A nagynak vége az ovinak, itthon van 2 hete.

A 2 hét alatt annyi történt, hogy 1x elmentünk fagyizni.

Férjem rengeteget dolgozik, én meg a 2 gyerekkel nem merek elindulni sehova, mert az nekem nem kikapcsolodás, hogy felváltva huzkodjam, fegyelmezzem őket. Barátnőim messze laknak, helyben semmi barátunk nincs. Rokonokkal nem tartjuk a kapcsolatot.

Van autónk, de a környékünkön konkrétan semmi nincs,amit ők is élveznének.

Annyira civilizálatlannak, besavanyodottnak érzem már magam, hogy megőrülök. Ha csak reggel belegondolok, hogy ugyan az a sablon nap vár ránk, felkelni sincs kedvem.


2023. júl. 2. 14:04
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/165 anonim ***** válasza:
100%

Es azamit en irtam?

Keresni kisgyerekes anyukakat es csapni egy jo kis pikniket,vagy akar valami kis sutogetest valahol?

Szerintem vannak fb csoportok ahol vannak Szekesfehervari kisgyerekes anyukak,akik ugyanigy ereznek mint te,es orulnenek ha egyutt programoznatok

2023. júl. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/165 A kérdező kommentje:

72!

Helyi anyukákkal próbálkoztam, de itt nem jött össze.

Keresek fvári csoportot hátha 😊

2023. júl. 3. 09:00
 73/165 anonim ***** válasza:
61%

Nem jott ossze ..

Strand nem jo,jatszoter nem jo,seta nem jo,fagyizas nalmas,Szekesfehervaron anyukak sincsenek valoszinuleg.🤦

Egyedul is ki lehet menni a gyerekekkel...

De neked ez sem jo.erre is van kifogas gondolom

Megis ha semmi nem jo akkor mi az istent akarsz csinalni?

Leirtunk neked 100 programoz egyiknse jo

Akkor folj otthon a sajat levedben...

2023. júl. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/165 anonim ***** válasza:
20%
Én megértelek!Tényleg jobb lesz,kb ha a kicsi 4-5 éves lesz.Nekem 4 van,2 nagy és most a 2 kicsi.A nagyok 15,13 évesek,a kicsik 3,1 évesek.Írtam korábban,hogy azért bírom már jobban,mert egyszer már megcsináltam,így most is meg fogom,tudtam már másodjára,hogy milyen lesz, először én sem tudtam.Senki sem tudja.Most viszont a legkisebb adja fel a leckét,mert ő bizony ordít,hisztizik,ha nem tetszik valami,utál autózni,buszozni,vonatkozni.Mi se nagyon megyünk el,csak ha a férjem velünk van,vagy valamelyik nagynak van kedve segíteni,merthogy nekik még nem kötelező,nem az ő problémájuk,hogy a kishúguk ilyen mentalitású.Majd változik ez is,jobb lesz.Aki meg bettegel,azt hagyjad is.Valóban nem lehet 2 felé szaladni egyszerre, akkor még azért lennél megszólva,hogy milyen anya vagy te,hogy nem tudsz rájuk vigyázni.Amúgy meg én se értem,hogy a céltalan sétálásnak olyan terepen,ahol minden csábítja a gyereket,ha nem akarok vásárolni, akkor mi értelme lenne.Az,hogy nem,ezt se ,azt se vesszük meg? Akkor minek megyünk oda?Meg mondom,nekem se időm,se pénzem nem lenne heti többször km-ekre menni autóval játszótérre.Merthogy az autóba tankolni kell ám,meg a otthon főzni,mosni, takarítani is kell,pláne 2 ekkora gyerek mellett.Vagy lehet,hogy az én gyerekeim nem normálisak,de napi 100x kell összepakolni,felmosni utánuk.Ne hidd el senkinek,hogy ezt mindig,mindenkor széles vigyorral boldogan teszi mindenki.Mindenki elfárad időnként.És ettől nem vagy rossz,nem szereted kevésbé őket.Én is imádom őket,meg is csinálok mindent,de nem ugrálok örömömben mikor felmosás után folyik ki a valami,vagy mire összepakolok porszívózáshoz,egy wc-re menetel alatt újra be van terítve játékkal a nappali,és kezdheted előlről.És ezt nyilván naponta csinálni fárasztó.Szóval nyugi,nem mindig lesz így!Addig pedig a férjedet kérd meg,hogy valamit találjatok ki erre,vagy egy fix napot,mikor soha,de tényleg soha nem dolgozik,és akkor vagy együtt,vagy te egyedül,vagy ti kettesben tudtok valamit csinálni.Fixen hetente egyszer legalább egyszer.Meg persze jó lenne,ha minél többet besegítene,akár úgy,hogy addig cseréltek kicsit,mondjuk hazajön,átveszi a gyerekeket,te meg segítesz valamit a vállalkozásban,mondjuk rendezés a számlákat,vagy elviszed a könyvelőhöz,vagy mittudom én,amibe be tudsz segíteni.Kicsit akkor te is,ő is mást csinálsz/csinál mint egész nap.És minden este kicsit ölelgessétek meg egymást, bármennyire is volt nehéz a nap,nekem ez sokat segít,hogy érzem,hogy azért nem vagyok tök egyedül és szeret ő is.
2023. júl. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/165 anonim ***** válasza:
62%

Ez se jó, az se jó, semmi se jó. Mégis mit akarsz???

Igazat adok a hozzászóloknak, csak sza*od a kifogásokat mindenre de ezeken kívül ötleted sincs mit csinálj a saját gyerekeiddel!

2023. júl. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/165 anonim ***** válasza:
34%
74 valószínűleg nem voltak vevők erre,így értette a nem jött összét.Egyedül a gyerekekkel meg leírta 1000x hogy ugyanaz,mintha otthon lennél,csak szívás,hogy még szaladhatsz is kétfelé.Egyedül én se indulok sehova,nem is jó buli ha nincs kihez szólni közben,nincs aki esetleg segít ha kell.Na mindegy!Aki máshogy működik,az ezt úgysem érti meg,mint ahogy azt sem,hogy olyan gyerekkel,aki nem szeret menni, mekkora szívás elindulni.Nekem is az egyik itthon molyolós.Semmivel nem szeretett utazni,nem szeretett sétalni,itthon szeretett játszani,gyurmázni,szinezni,mesét olvastatni.Folyamatosan az volt,hogy minek jöttünk,nem érdekel,menjünk már,stb Olyan érdekelte,hogy állatkert,strand,cirkusz,de oda meg egyedül én sem vittem,mert nem tudtam megfelelően, biztonságosan megoldani.Lehet,hogy béna vagyok,de akkor sem kockáztattam.
2023. júl. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/165 anonim ***** válasza:
38%
Azért sz@rja a kifogást,mert nem azt kérdezte,hogy szerintetek mit csinál rosszul,hova vigyem a gyerekeket amikor nem akar velük menni sehova,hanem azt,hogy hogy ne bolonduljon bele,hogy 24 órában anya.Hogyan oldja meg,hogy kicsit saját maga is lehessen,ne csak anya.Nem azt kérdezte,hogy ti hány gyerekkel,hova mentek,meg milyen ügyesek vagytok,mert 3-mal is elindultatok.És ti,akik oltjátok folyamatosan,akarjátok olyanra is rábeszélni,hogy hívjon magukhoz valakiket társaságnak. Minek?Hogy aztán azt is hallgassa majd vissza ezektől a szuperanyáktól,hogy egy lusta dög mert nem vasal,vagy volt 2 szennyes edény a mosogatóban? Nem ötlete nincs mit csináljon a saját gyerekeivel,hanem bele van fáradva abba amit viszont csinál a saját gyerekeivel.
2023. júl. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/165 anonim ***** válasza:
68%
77 ja,egyik sem volt vevo ra...elhiszem
2023. júl. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/165 anonim ***** válasza:
82%
79 nálunk a szervezett baba-mama klub sem működött,senki nem ment.A szervező 4 héten keresztül egyedül ült a művházban,várta az anyukákat,meg volt hirdetve mindenhol,Facebookon esemény létrehozva,jelentkeztek páran,de el senki nem ment.Rá is írt pár anyukára,mindenkinek más dolga akadt.Ha hiszed,ha nem van ilyen,hogy nem szeretnek vegyülni az anyukák.Az meg hogy senki nem volt rá vevő... valószínűleg 2-3 szimpatikus anyukával próbálkozott,ők nem akarták.Azért nem mindenáron keres az ember társaságot sem,aki nem szimpatikus,vagy kifejezetten ellenszenves azzal nem akar az ember bandázni.Ez nem a nincs ló,jó a szamár esete.Már ha barátkozni akár az ember.Aztán meg ott van az is,hogy aki a családjával lenne inkább,az nem fog velem jönni piknikezni,ha mehet a férjével is.Az én barátnőim így morzsolódtak le pl.Hétközben dolgoztak, hétvégén meg a férjeikkel programozták,nem értek rá hozzám jönni.Ez van.
2023. júl. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/165 anonim ***** válasza:
71%

80,Oke,akkor ne is probalozzon semmivel..semmimsem jo,de nem baj.

Nem is ertem minek pazaroljuk itt az idonket a kerdezore.

2023. júl. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!