Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Így hogy ne őrüljek meg itthon?

Így hogy ne őrüljek meg itthon?

Figyelt kérdés

Van 2 gyerekünk. 1.5 és 4 évesek.

A nagynak vége az ovinak, itthon van 2 hete.

A 2 hét alatt annyi történt, hogy 1x elmentünk fagyizni.

Férjem rengeteget dolgozik, én meg a 2 gyerekkel nem merek elindulni sehova, mert az nekem nem kikapcsolodás, hogy felváltva huzkodjam, fegyelmezzem őket. Barátnőim messze laknak, helyben semmi barátunk nincs. Rokonokkal nem tartjuk a kapcsolatot.

Van autónk, de a környékünkön konkrétan semmi nincs,amit ők is élveznének.

Annyira civilizálatlannak, besavanyodottnak érzem már magam, hogy megőrülök. Ha csak reggel belegondolok, hogy ugyan az a sablon nap vár ránk, felkelni sincs kedvem.


2023. júl. 2. 14:04
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/165 A kérdező kommentje:

Igazából én sem értem... mert eddig nem segitettél, csak kioktattál...



Vicces, kiírtam ezt egy babás csoportba is fb-on. Érdekes, ott mindenki tudott normális valaszt adni, nem beszólogatni. Itt komolyan a begyöpösödött otthon ülő anyukák vezetik le a feszültseget azon, aki ezen változtatni akar úgy érzem.

2023. júl. 3. 09:52
 82/165 anonim ***** válasza:
62%

82 eeen kioktattalak??

Mirol beszelsz te ?

En irtam azt,hogy probalkozz a piknikkel.mi a franc volt azon kioktatas??

81

2023. júl. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/165 anonim ***** válasza:
72%
Rengeteg ötletet kapott arra is,hogy mit csináljon,pl a férjével kapcsolatban,hogy ne csak anya legyen, az se jó..a program ötlet se jó..semmi sem jó..mindenkinek van rossz napja nehezebb időszaka..de azért kérdést kiirni, hogy mit tegyen de csak az jó aki a sebeket nyalogatja az nem aki próbál tanácsot adni
2023. júl. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/165 anonim ***** válasza:
36%
És mit tanácsoltak? Sajnáld magad és ontsd a kifogásokat? Látjuk, azt megfogadtad.
2023. júl. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/165 anonim ***** válasza:
41%
Tuti ,meg azt,hogy jajj Nekem is ilyen rossz fel a fejjel azt ennyi...
2023. júl. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/165 anonim ***** válasza:
91%
Eszembe jutott még egy ötlet, lehet könnyebb kimozdulni ha veszel a kicsinek olyan hátizsákot ami egy hámként működik, es akkor nem tud elszaladgálni, de megis nagyobb szabadságot ad,mintha a kezedet fogná.
2023. júl. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/165 anonim ***** válasza:
94%

Én voltam az, aki azt írta, először, hogy beszélned kell a férjeddel, hogy többet legyen otthon.

Erre nem írtál semmit.

Tudom, hogy ti tudjátok, hogy mit miért csináltok. Miért dolgozik ennyit a férjed.

Én is tudom. Nem régiben indított az én párom is vállalkozást.

Tudom milyen. Menni kell, csinálni kell.

DE!

Ti saját magatoknak ugyanolyan fontosnak kell, hogy legyetek. Mert ez lesz a vége. Hogy bele fásulsz a dolgokba. A férjed meg megszakad.

Eleve úgy kell kialakítani a vállalkozást, hogy ne éjjel nappal ott lenni. Egész héten. Kell idő magatokra. Kell idő egymásra. Kell idő a gyerekekre.

Ennek nem lesz így jó vége.

A te problémádra a megoldás, ha a férjed többször van otthon.

2023. júl. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/165 anonim ***** válasza:
57%
Sehol nem írta arra, hogy nem jó,hogy a férjével kell beszélnie,meg több időt együtt tölteni,ezt nem tudom hol olvastátok.Valószínűleg ez a válasz hasznos volt számára,ezt megfogadta.Csak a de márpedig ki kell mozdulnira írta,hogy nem megoldható,nehéz,és nemhogy pihentetné,hanem még stresszesebbé teszi.Erre pedig igenis kapta a kioktatást,meg a bezzeg én,még 3 gyerekkel is mentemet.Ezekre írta,hogy ez nem megoldás.Amúgy meg valószínűleg egy kicsit ki akarta magából írnia baját igen.Ebben mi a rossz? Időnként már ez is segít.A férjnek valóban segítenie kell,valami megoldást kell erre együtt találni,mert mire beindul a vállalkozás nem lesz családja,mert széteseik.Ezt majd szépen megbeszélik,valamit kitalálnak.Nekünk is volt olyan időszak az életünkben,mikor a férjem enni,még aludni járt haza,mert muszáj volt annyit dolgozni.Átvészeltük,mert muszáj volt,de nekünk is kellett kitalálni valamit,mert már én is úgy voltam,hogy inkább pirítóst eszek egész hónapban,de maradjon itthon hetente 2 napot,mert mindketten hulla fáradtak és idegbetegek voltunk.Ezen kell változtatniuk,ez biztos.De azzal egyikőtök se segített,hogy jajj én érdekes tudtam menni,meg akkor minek vállalta a két gyereket,meg nem tudtad előre,stb.Ötletek közül még a piknikes elfogadható,arra írta is,hogy próbalkozik másik csoportokba,mert eddig nem járt sikerrel.A hívj magyarokhoz valakit,meg szólitsd le,az egy marhaság.Én nem engedek be a mai világba senkit az otthonunkban akit nem ismerek,és én se mennék senkihez ha csak úgy leszólítana.Ezen kívül mi volt még?A menjél túrazni,sétálni az 1 éves gyerekkel eleve élvezhetetlen egyedül,ha még egy 4 éves is hisztizik mellette, akkor főleg.
2023. júl. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/165 anonim ***** válasza:
86%
*magatokhoz
2023. júl. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/165 anonim ***** válasza:
60%
Miért Te adtál neki valamilyen tanácsot vagy csak a válaszolókat oktatod ki??
2023. júl. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!