Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Így hogy ne őrüljek meg itthon?

Így hogy ne őrüljek meg itthon?

Figyelt kérdés

Van 2 gyerekünk. 1.5 és 4 évesek.

A nagynak vége az ovinak, itthon van 2 hete.

A 2 hét alatt annyi történt, hogy 1x elmentünk fagyizni.

Férjem rengeteget dolgozik, én meg a 2 gyerekkel nem merek elindulni sehova, mert az nekem nem kikapcsolodás, hogy felváltva huzkodjam, fegyelmezzem őket. Barátnőim messze laknak, helyben semmi barátunk nincs. Rokonokkal nem tartjuk a kapcsolatot.

Van autónk, de a környékünkön konkrétan semmi nincs,amit ők is élveznének.

Annyira civilizálatlannak, besavanyodottnak érzem már magam, hogy megőrülök. Ha csak reggel belegondolok, hogy ugyan az a sablon nap vár ránk, felkelni sincs kedvem.


2023. júl. 2. 14:04
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/165 anonim ***** válasza:
19%
Adtam igen,hogy beszéljenek meg egy fix napot,mikor egyedül,párban,vagy családban kikapcsolódnak,és leírtam,hogy nincs egyedül,és hogy hamarosan jobb lesz.Pont hogy ti oktattok mindenkit.Én nem tettem ezt,csak azt mondtam,hogy az nem segítség,ha magatokat fényezitek,mert ettől csak sz@rabbnak érzi magát.
2023. júl. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/165 anonim ***** válasza:
94%
Ugyan en nem fényeztem magam a válaszomban, én is a férjes dolgot javasoltam,illetve az elejen adtam par ötletet,sajat tapasztalatb, mielőtt bővebben kifejtette a dolgokat.
2023. júl. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/165 anonim ***** válasza:
36%
Akkor nem neked szólt amit írtam.Akinek nem inge...Kevesen fogták meg itt a lényeget,hogy kicsit önmaga akarna lenni,nem folyamatosan a gyerekekkel harcolni.Nem kellett volna más,csak pár emberi bíztató szó,hogy jobb lesz ez,és már az segítség lett volna,de ehelyett jött a szokásos,te vagy a béna,miaz hogy nem élvezed minden percét,minek vállaltad akkor,nem tudtad előre,stb.A szokásos kamu rózsaszín köd,ami miatt amúgy sokan nincsenek felkészülve a gyerekre,mert ezt tilos leírni,vagy mondani,hogy nehezebb mint gondoltad,vagy hogy nem mindig móka és kacagás.Pedig így van,hogy van hogy az embernek tele a hócipője.Kicsit panaszkodik, aztán iszik egy linonádét,megrázza magát,és mehet tovább.Csak jó lenne ha nem a torkának ugranánk ilyenkor,hanem tudnánk azt mondani,hogy lesz ez jobb is,nekem is van rossz időszakom,így vagy úgy élem túl.Nem azt kell mondani,hogy jaajj te csak hisztizel,hát én tudtam menni.Szerintem.
2023. júl. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/165 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is két gyerekem van,igaz az egyik mar nagyobb,9 eves.a kisebbik 15 honapos ...de en is kiakadok neha.

Ma mar konkretan az csuszott ki a szamon a nagynak címezve,hogy tűnjön el a szemem elol,es ket honapig amig tart a szunet elo se jojjon

A kicsivel nincs annyi problema mint a naggyal..eskuszom direkt piszkal,idegesit.

Minden napbol megprobalom a legjobbat kihozni,de van amikor mar ebredes utan ugy szar az egesz ahogy van

Nekem eskuszom az valt be,akkor toltodom fel,amikor alszik a kicsi en pedig elmegyek zuhanyozni,sminkelek,rendbe rakom magam ugy,hogy nőnek nezzek ki..lehet hulyeseg,de amikor ez megvan,lenyugszom.

Nyugodtan pontozzatok le ha akartok.

2023. júl. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/165 anonim ***** válasza:
66%
Na ugye,hogy van ezzel más is így.Pedig a 9 évesre annyira már nem kell figyelni,mint a 4,meg 1,5 évesre.Csak ezt nem divat bevallani,pont azért,mert általában ez a válasz,hogy neked kellett,hát nem gondoltad előre?Hát nem,nem gondolta senki előre.Akinek semmi segítsége hétköznen,az nem is érti ezt meg.Ha egy órára vigyáz rá ma mama,vagy a szomszéd,vagy a barátnő,az már segítség.Akinek ennyi sincs,annak piszok nehéz néha.Ez van.Ezen csak az tud segíteni,ha tudod,hogy nem vagy egyedül ezzel,és az,hogy lesz még jobb.Az semmiképpen sem,hogy Gizi az bezzeg 10 gyerekkel is el tud menni otthonról,mert olyan ügyes,meg az ő gyerekei piszok jólneveltek,soha nem ordítanak a vonaton,minden nap elautókáznak 30 km-re új jatszótérre,stb.
2023. júl. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/165 anonim ***** válasza:
63%
Igen, kevesen értették meg a kérdezőt. Úgy látszik, itt senki soha nem sokallt be, mindegyiküket kielégítette az ingerszegény környezet, remekül érezte magát két higanymozgású gyerekkel. Nem ismerik el, hogy nem minden gyerek egyforma. Láttam anyát 3 kicsi gyerekkel a Dunaparton, akik nagyon édesen játszottak, az anyjuk meg nyugodtan napozott, olvasott. De láttam olyat hogy az egyszem gyerek mintha háromfelé rohant volna egyszerre, és két szülő alig bírt vele. Nem kellene ismeretlenül ítélkezni.
2023. júl. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/165 anonim ***** válasza:
63%

95 es ezt ugy kepzeld el a 9 evessel,hogy nélkülem nem hajlando sehol nyaralni.a szuleimnel sem

Mindig itthon akar lenni,egyszeruen nem tudom ravenni,hogy legalabb egy hétre menjej el a szuleimhez .

En is azt hittem minden oke lesz,minnel nagyobb annal jobb lesz,erre minnel nagyobb annal rosszabb .

Konkretan meg vasarolni se lehet vele,mert csak kullog mogottem,mint aki eppen halni keszul.ha valamit nem veszek meg neki kepes fel napig puffogni.

94

2023. júl. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/165 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk is a két naggyal a világból kimehettem,a most 3 évessel egyedül szintén.Megszületett a hugi 1 éve,és mi is szinte be vagyunk zárva.Mondom,én szamítottam rá már,hogy nem lesz könnyű,és a nagyok tudnak sokat segíteni is,így csak szinte vagyunk bezárva,de egyedül én sem megyek el most sehova velük,mert a 3 évest minden érdekelné,a kicsivel meg nem lehet autózni,buszozni,vonatkozni,itthon meg nincs program,max céltalanul bolyongani a városban babakocsival,de a nagyot akkor ugye megint hogy figyelem rendesen,hogy ha utána kell szaladni, akkor a babakocsit hagyjam ott,így jobb híján minden nap valamit itthon kitalálunk valamit amit szeretnének csinálni,és ha szerencsénk van, akkor nem hiszik a szomszédok,hogy a jurassic world van mellettük.
2023. júl. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/165 anonim ***** válasza:
73%

Mindenkinek megvannak a saját problémái, csak van, aki azt mondja, hogy jaaaj, neki nincs, náluk minden szuper, minden vattacukor illatú. Persze. Nyilván. Aki meg mer panaszkodni egy kicsit, az azonnal sz@ranya, mert minek vállalta a kettőt, a hármat, az egyet?

Nálunk a nagy 12 éves, a kicsi 13 hónapos. Rohadtul nem könnyű olyan programot kitalálni, ami jó mindkettőnek. A nagy kamaszodik, eleve semmi nem jó neki, fáj az élet. Kettészakadni nem tudok. Így valamelyik gyerek alkalmazkodik a másikhoz. Holnap a nagyot viszem könyvtárba, mert ki kell vennie a nyári kötelezőket. Jön a kicsi is, mert nincs más választása. Ugyanígy fordítva is van, a nagy is jön velünk olyan programra, amire nem feltétlenül szeretne. Nyilván ha játszótérre viszem a kicsit, akkor a nagy maradhat itthon már egyedül. De ha pl.Budapestre megyünk állatkertbe, ami egész napos, akkor jönnie kell. Ez van. Nincs nagymama, nincs nagypapa, nincs szomszédnéni, testvér, nincs senki, aki segítene. Hébe-hóba egy barátnőm tud a kicsire vigyázni. Ez kb.2 havonta egy fél délután. Vagy annyi se. A férjemmel idén 2x voltunk kettesben el itthonról, mindkétszer egy fagyi és egy kis séta fért bele.

És igen, ebbe bele lehet fásulni. Mert elfárad néha az ember. Az én férjem is dolgozik hétköznap 7-17-ig, szombaton délelőtt. Amikor itthon van, próbálja utolérni magát a ház körüli munkákkal, teraszt befejezni, kerítés építeni, hasonlók. Meg próbál velünk is lenni. De baromi nehezen fér bele minden. Valami mindig elmarad. És ez is tudja frusztrálni az embert. Nekem van egy szintén kisbabás barátnőm, amikor már sok a sz@r a bablevesben, egymásnak szoktunk panaszkodni. Mert jólesik. Aztán iszunk egy kávét, és szépen csináljuk tovább, mert nyilván csinálni kell. De igenis emberek vagyunk, belefér, hogy időnként kiborulunk kicsit.

A kérdező kapott itt mindent, csak pont azt nem igazán, amire szüksége lett volna: egy pici megértést.

2023. júl. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/165 anonim ***** válasza:
34%
99 a sok szar valasz kozul a tied a legertelmesebb
2023. júl. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!